Сьогодні ми, члени гуртка «Ініціатива», завітали у місцевий ФАП, принесли  підшивку учнівської газети «Шкільна правда» за поточний навчальний рік. Нас радо зустріла сільський фельдшер Марія Ярославівна Івасюк, вона якраз чекала педіатра з району Нелю Михайлівну. Користуючись моментом, що відвідувачів не було, ми задали Марії Ярославівні декілька запитань. Нас цікавило: який стан здоров'я у нашому селі, які головні причини звернень до лікаря.

 

– Почалися вірусні інфекції, – пояснила фельдшерка, – діти кашляють, ангіни. Звертаються через простудні захворювання,  у дітей животики болять тощо.

   На столі у Марії Ярославівни журнал реєстрації відвідувачів, він наштовхнув нас на наступне запитання: скільки людей сьогодні звернулося до Вас за допомогою?

– Шестеро дорослих зверталося, бо турбував тиск, двоє мешканців приходили за довідками про щеплення, ще приходили на обстеження (слухатися), одна відвідувачка з проблемами гастриту, – фельдшерка перелічувала відвідувачів, аналізувала причини їх приходу.

   Нам було цікаво її слухати. Видно, що Марія Ярославівна свою роботу любить, намагається кожному допомогти, вилікувати. Однак ходити по селі важко, село наше довге, спеціального транспорту немає, а ноги болять.

  Марія Ярославівна здивувалася нашому приходу. В медичному пункті є попередня підшивка «Шкільної правди» (2014/2015 н.р.), відвідувачі переглядають її. Щоправда вона видрукована в кольорі. Але свіжа підшивка її дуже зацікавила.

 Зі слів Марії  Ярославівни робота фельдшера дуже складна і відповідальна, забирає майже весь час. Але вона дуже цінує нашу газету і завжди знаходить час, аби її перечитати. А нам приємно, що ми поспілкувалися з цікавою людиною у білому халаті.            

                 Фігураш Тетяна 10 клас.

Фото і набір тексту Волошин Іванна.