Цього року в Україні зафіксовано спалах кору, в тому числі в Івано-Франківській області. Кір – це гостре, вірусне захворювання, що вражає дорослих і дітей. Збудником кору є вірус. Поширюється дуже швидко, адже передається повітряно-крапельним шляхом, тобто при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як вберегтися від захворювання і яка стуація у нашому селі – з цими питаннями я звернувся до нашого сільського фельдшера Марії Ярославівни Івасюк. Моїм  напарником був Турик Михайло.

 

– Маріє Ярославівно, чи є хворі на кір у нашому селі?

 – Так, є одна жінка. Вона зараз лежить у лікарні у місті Івано-Франківську.

– Який інкубаційний період захворювання кору? У який період людина є найуразливіша?

– Інкубаційний перід - двадцять один день. Людина є вразливою перших п‘ять днів. У цей же період може заразити інших. Після п’яти днів на тілі людини з’являється висип.

– Які симптоми кору?

– Біль у горлі, кашель і висока температура.

-  Яка профілактика кору?

– Ходити у марлевій пов’язці. Якщо захворіли, до школи не йти і не їхати на поліклініку, а викликати мене або  лікаря.

– Дякую вам, Маріє Ярославівно!

   Після розмови з сільським фельдшером я зрозумів, що єдиний метод не захворіти на кір - це вакцинація. Навіть, якщо ви привиті, ризик захворіти вірусом все одно залишається. Проте вакцинація допомагає зробити перебіг хвороби набагато легшим і захищає від можливих ускладнень. Часто вакциновані люди можуть перенести хворобу і, навіть, не відчути цього. Висип кору важко сплутати з чимось іншим. Це дрібні червоні цятки та пухирці, які часто зливаються та утворюють великі плями. Спочатку він з’являється на слизовій рота, язику та губах. Потім на шиї, голові та в кінці на тулубі та кінцівках. Кір небезпечний своїми ускладненнями, тому, до появи вакцини, захворювання на кір, прирівнювалося до «дитячої чумі». 

   Для того, щоб мінімізувати ризик інфікування, рекомендовано часто проводити вологе прибирання, провітрювати приміщення, уникати великого скупчення людей. 

Ігор ІЛЬНИЦЬКИЙ, 8 клас

Світлина Михайла ТУРИКА, 8 клас