29 вересня у нас була чудова екскурсія у краєзнавчий музей села. Екскурсію проводив директор музею Йосип Карпів. Хочу сказати, що я ще ніколи не була у цьому музею, і коли побачила стародавні експонати то відчула себе десь у XVIII столітті. Ми дізналися багато цікавого з життя та побуту клубівчан. Там були речі, якими користувалися наші дідусі та бабусі, а ми вже не знаємо їх, навіть як називаються. Наприклад, кочерга, веретено куделя, праник, жорна та інші. А найбільше мені вразили експонати з війни, такі як шоломи, зброя, гранати, одяг. Мене заінтересували давні шкільні книги, вони були як нові. Я бачила стародавні гроші, які мене цікавили найбільше.

 

    Йосип Дмитрович розказував про різні реч, відповідав на наші запитанняі. Ми бачили весь процес виготовлення ниток з льону або коноплі. Найпершим експонатом у музеї було мотовило. Також я бачила друкарську машинку, на якій Йосип Дмитрович друкував свої книжки. Образи, цепочки, стародавні молитовники були дуже гарні. Документи, медалі були, як у  кіно про війну.

   Я дуже рада, що побувала у музеї. Експонатів у музею дуже банато, все підписано, гарно впорядковано. Про кожен експонат Йосип Дмиитрович може багато розказати. Є цілий ткацький верстат, плуг і, навіть, батіг. Дуже багато великих образів та вишитих рушників, глечиків, в яких зберігали молоко, праски, які грілися на кухні, або від вуглин. Бачили потяг, який кросуав нашою колією чорити рази у день. Є і найдавніші знахідки, які  натовхують на думку, що життя у нашій місцевості було ще до нашої ери. Ми пробували додавати на великій рахівниці, на які вчили колись учнів. А на давніх шкільних фотографіях учні впізнавали своїх дідусів та бабусь. Надзвичайно цікаво. Дякую за це Йосипу Дмитровичу!

 Турик Марія-Анна 7 клас 

  

 

 

 

 

 

 

 

Світлини Ілони Федорак, 7 клас