Print
Category: Музей історії села
Hits: 2398

    10 жовтня було людно в історико-краєзнавчому музею села Клубівці. Директор музею Йосип Карпів радо стрічав гостю, колегу по краєзнавчій роботі Ларису Павлівну Омельченко з Дніпропетровщини, журналіста обласної газети "Галичина" Ігоря Лазоришина та три групи ліцеїстів з Івано-Франківського ліцею-інтернату для обдарованих дітей з сільської місцевості. Відвідувачі з цікавістю оглянули виставкові зали музейної скрині, також відвідали музей-криївку під небом у клубовецькому лісі. Засновник музею досвідчений краєзнавець, автор багатьох краєзнавчих робіт Йосип Карпів ділився досвідом з завідуючою Підгороднянського історико-краєзнавчого музею імені Олекси Коваля, показував музейні раритети, пригадував пошукові трафунки.

  

    У краєзнавців багата розмова біля кожного експоната,  бо кожен з них має свою історію, свою дорогу до музею. З ними пов"язані певні  історичні події, відбиток часу та людських доль.

  Серед експозицій сільського музею є такі: про вирощування і виробництво в домашніх умовах хліба, виробництво в домашніх умовах тканин, про освіту, культуру, вишивку, гончарство, жителів села. Є плуг із дерев’яною основою, який близько п’ятдесят років пролежав у землі. У кінці 40-х років, під час примусової колективізації, житель Клубівців закопав його в землю, сподіваючись, що часи зміняться, і земля матиме свого власника. Після закінчення соціалістичної епохи, в 90-х роках, плуг було викопано. Сьогодні він займає чільне місце серед експонатів музею.