Враження учнів   

   Недавно ми ходили в краєзнавчий музей, який організував Йосип Дмитрович Карпів, зараз він директор цього музею.  У музеї багато різних експонатів з давніх часів, якими користувалися наші прадіди, прабабусі та їхні родичі. У музеї чотири  кімнати і всі вони закладені цікавими речами. У першій кімнаті ткацький верста, давні книжки, підручники, гроші, значки, різні документи та фотографії. У другій кімнаті є предмети побуту. Йосип Дмитрович розказував нам, як виготовляли полотно, шили і вишивали сорочки, верхній одяг. Це дуже складний і довгий процес.  У цій кімнаті є дерев’яний плуг, різні глечики, розмальовані тарілки, жорна, багато великих образів. 

 

   У малих кімнатах статуї ангеликів, в іншій – книжки про кожне село нашого району, велика скриня. А ще показано, як шили чоботи з чорної і червоної шкіри. У музеї дуже багато вишитих рушників, на кожному інакший узор. В коридорі цікаві речі дзвіночки, клепало, церква, зроблена з сірників, документи, картини тощо. Мені найбільше сподобалися книжки і альбоми, в яких є учні, які колись вчилися у нашій школі.

   Я дуже вдячна Йосипу Дмитровичу, за цікаву екскурсію, за те, що він зберіг для такі пам'ятки, які розказують про наше село. Передаємо йому велике "Дякую".

Діана КУЗЕНКО, 3 клас

У музеї все цікаво

   Ми цілим класом ходили у музей села, там дуже цікаво. Екскурсію проводив Йосип Дмитрович Карпів. Цікаво було всім. Тут як у великій скрині різних речей. Тепер цими речами ніхто не користується, у кожній хаті електричні прилади - праски, пральні машини, електричні печі, світло. У музеї  є залізні праски, в які засипали гаряче вугілля, гасові лампи, праники та інше. Деякі речі виглядають для нас смішними. Особливо старий заржавілий пістолет, він як іграшковий. У музеї все цікаво.

Вікторія ОСТРИЖНЮК, 3 клас

 

 

   Мій третій клас разом з вчителькою Оксаною Ярославівною був на екскурсії у сільському музеї. Краєзнавець Йосип Дмитрович Карпів багато нам розповів про музей. Мені було дуже цікаво, а найбільше залізна щітка, якою розчісували  волокно льону. Для виготовлення полотна у давнину в нашому селі використовували багато різних інструментів. Вони всі зберігаються у музеї. Ми вперше побачили веретено, куделю, моталку, цілий ткацький верстат та інше. 

   Нас зацікавив символічний ключ, яким урочисто відкривали нашу школу. Це було у 1986 році.

   Дякуємо Йосипу Дмитровичу за цікаву екскурсію.

Максим ШТОГРИН, 3 клас