Print
Category: Музей історії села
Hits: 3663

    490-річницю народження рідного села клубівчани вшановували відкриттям краєзнавчого музею. Автором музейної експозиції є талановитий сільський краєзнавець Йосип Карпів. Святкову церемонію відкриття вчинили сільський та духовний голови клубовецької громади – Валерій Панкратов та о. Богдан Демчук. Подія зібрала представників місцевої влади, освітян, гостей з клубовецьким корінням, художні колективи та чисельну сільську родину. Кожен на цім подвір’ї відчував свою особливу причетність – з експонатами їх пов’язувала далека і близька родова пам’ять. Старше покоління розглядало інвентар, котрий здавалося недавно був у їхньому вжитку, а для школярів – ці речі вже невідомі навіть дивні…

   Ідея створення сільського музею виношувалася давно. Вже 2003 році за старання Йосипа Карпіва, тодішнього директора школи, запрацював шкільний-краєзнавчий куток. У 2008 році місцева влада виділила приміщення під музей. Результатом двох плідних років – є сьогоднішня музейна експозиція, яка має до двох тисяч експонатів – унікальні знахідки, витвори людських рук, духовні та родинні реліквії. Як зазначає автор експозиції Й. Карпів: «У музеї є такі секції: про виготовлення тканини й одягу в домашніх умовах, виробництво хліба, про освіту й просвіту, про загиблих учасників національно-визвольної боротьби, про духовність. Всі експонати будуть належно використані у навчально-виховному процесі.»

Клубовецьке село славиться талановитим краєзнавцем та літературознавцем Йосипом Карпівим. Історично-краєзнавча праця «Клубівці», яка вийшла в друк у 2000 році (видавництво «СІМИК», 292 стор.) стала настільною книгою чи не кожної клубовецької родини. Тому постання музею односельчани сприйняли як іще один творчий доробок митця.

Учасники фольклорного ансамблю пісенно обрамили це дійство. Традиційно першою лунала пісня про Клубівці на словами Й. Карпіва. Довершила захід екскурсія музеєм.

  «Кожен експонат промовляє до нас історією. – розповідає новопризначений директор краєзнавчого музею Йосип Карпів, – Цей плуг простояв пів століття  землі. Люди надіялися, що радянська влада мине. З настанням незалежності, цей плуг став експонатом музею.

Так можна розповідати чи не про кожний експонат.»

Музейні світлиці перенасичені зібраним матеріалом. Виступаючі неодноразово наголошували про потребу добудови та розширення музейного приміщення.

Та попри все у літопис 490-річного села Клубівці вже вписана історична подія, датована серпнем 2010 року – постання нової культурно-освітньої установи – краєзнавчого музею – спільного проекту влади, школи та сільської громадськості, данина пам’яті та її історичній правді.

Відвідувачка музею Оксана Пронюк

Івано-Франківське обласне телебачення "Галичина" 25 серпня 2010 року подавало матеріал про відкриття краєзнавчого музею в селі Клубівці.

Телематеріал за адресою: http://galtv.if.ua/tvprog/interview/154/155/date/2010/08/25/2712/

Про краєзнавчий музей у Клубівцях