На уроці "Юний краєзнавець" ми ходили на екскурсію в краєзнавчий музей села. Екскурсію проводив відомий сільський краєзнавець і літописець Йосип Дмитрович Карпів. Музей дуже багатий різноманітними експонатами, багато речей з вжитку селян з минулих років ХVІІІ-ХХ сторіччя. Кожен експонат підписаний: як називається і хто подарував музею дану річ. Є багато мальованих і вишитих образів, вишитих рушників, вишитих жіночих і чоловічих сорочок. Представлено весь процес виготовлення полотна, є великий ткацький верстат і всі інструменти для виготовлення ниток з льону чи коноплі.

  

   Ми бачили глиняний посуд, жорна, котрі мололи муку. Усіх зацікавив стародавній дерев'яний плуг, про нього легенда існує в селі. Хлопців зацікавила колекція грошей: монет та купюр усіх режимів, які панували у селі. Зібрано дуже багато книжок та підручників. Є перші архіологічні знахідки та елементи сучасної зброї з війни, яка триває на сході України. У музеї зібрана вся історія села. Екскурсія надзвичайно цікава, бо Йосип Дмитрович вміє дуже захопити розповіддю.

   На цьому екскурсія не завершилася, ми помандрували на поле Помірки та Фальчі, щоб подивитися, де була Панькова Яма, колишнє село Пекулів, яке спалили татари у 1520 році, там встановлений пам'ятний хрест та Буди, де почали селитися люди, котрі втекли від пожару.

   Ми дякуємо вчительці Христині Іванівні Шешурак за цікавий, пізнавальний урок, ми багато дізналися про історію свого рідного села.

Учні 5 класу