Це твій вибір, майбутній вибір...

    Мабуть вам не раз доводилось чути від своїх батьків, як знайти своє місце у цьому світі, яку вибрати майбутню професію. Звичайно, що зараз над цим більшість не замислюються, адже ми не дивимось у майбутнє, ми живем теперішнім. Але настане час, коли нам доведеться задуматися над цим. Час не стоїть на місці, треба рухатись вперед, дбати про майбутнє.

   Звичайно, що всі у дитинстві хотіли стати космонавтами, пілотами, лікарями, артистами…. Але у житті не все так просто. Далеко не завжди наші мрії збуваються. Тому потрібно вибирати те, що найбільше подобається, найближче до душі. Для того, щоб досягти своєї мети, потрібно докласти чимало зусиль.

 

   Дехто наслідує приклад батьків, інші ж не можуть вирішити і після закінчення школи. До вибору професії потрібно ставитись прагматично.

Для того, щоб поступити у ВНЗ, потрібно здавати ЗНО. Багато учнів йдуть зі школи після 9 класу, бо “бояться” здавати ЗНО.  ЗНО це не є щось таке надскладне і неймовірне. Для того, щоб набрати хоч мінімум балів із ЗНО, достатньо знати на елементарному рівні відповідний предмет, або мати хорошу інтуїцію. Але для того, щоб відчувати себе більш впевнено, потрібно вчитися …

 Не всі можуть йти вчитися “поступити” у ВНЗ, адже вчитися не так просто. Звичайно, якщо людина освічена і вона наполегливо працює, то для неї труднощів з навчанням не виникатиме. Зараз багато йдуть вчитися на економістів, юристів, бухгалтерів, мененджерів, лікарів… Багато хто вибирає професію за модою, популярністю, але далеко не завжди працюють за своєю спеціальністю. Можна вибирати також і робітничі професії. Хоч вони і не є модними, популярними, але є практичними;  є можливість працевлаштуватися за спеціальністю.

 Саме цей крок, крок вибору професії дуже важливий для розвитку подій нашого життя, і саме він може стати вирішальним.

   Завершення навчання у школі – це ще один крок у вашому житті, крок у більш доросле життя. Найкращі роки  життя людини – це час дитинства, навчання у школі, навчання у ВНЗ, бо це роки нашого безтурботного життя.

«Іди своєю дорогою, і нехай інші люди говорять що завгодно» (Данте Аліг'єрі)

Юрій Страчук, студент Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника