Відбулося засідання атестаційної комісії Клубовецького ліцею. Атестувалися вчителі: вчителька української мови і літератури Бруц Світлана Ярославівна, вчителька образотворчого мистецтва Жданюк Ірина Дмитрівна та вихователька групи дошкільної підготовки Антошків Наталя Романівна.

   9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Саме тому сьогодні в нашому класі на уроці української мови Надія Богданівна Самборська провела з нами інтелектуальну гру-конкурс "Збережемо наш скарб - рідну мову". Спочатку вчителька розказала нам історію цього свята,  про Нестора-літописця, а потім ми виконували цікаві завдання.

   Нам дуже сподобалося змагатися, кожен  хотів показати свої знання з української мови. Потім ми відгадували жартівливі загадки, розшифровували ребуси, дописували прислів'я, відповідали на питання вікторини, читали скоромовки. Весь клас працював плідно і згуртовано, всім було цікаво і пізнавально. Також ми поповнили свої знання з української мови.

   До Дня української писемності та мови вчителька української мови та літератури Надія Богданівна Самборська провела в 5 класі відкритий виховний захід у формі інтелектуальної гри-конкурсу знавців української мови "Збережемо наш скарб – рідну мову". Захід був надзвичайно цікавим, як для дітей, так і для вчителів. Адже вчителька підібрала різні завдання, вікторини, ребуси, загадки та багато інших цікавинок. Учні були дуже активними, працьовитими та бадьорими. Надія Богданівна натхненно доносила до школярів та наголошувала, що мова, якою ми повсякденно користуємося, формулюємо свої думки, виливаємо емоції, є справжнім дивом, великим і прекрасним.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Що таке національний мультипредметний тест?

Це форма проведення вступного випробування, спрощений аналог ЗНО, покликаний одноразово (у 2022 році) замінити традиційне тестування. Його мають скласти всі, хто бажає вступити на бюджет.

То ЗНО скасували?

Ні. Вступна компанія цього року буде зовсім не такою, як очікувалося. А всім, хто готувався до ЗНО, доведеться складати національний мультипредметний тест (скорочено - НМТ), яке проводитимуть у комп'ютерному форматі. А от ДПА в цьому році дійсно не буде. НМТ міститеме три блоки завданнь: з української мови, математики, історії України. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат. Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до використовуваних у ЗНО. Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь.

ТИЖДЕНЬ ГПД

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   18 лютого усі навчальні заклади проводять Всеукраїнський урок з медіаграмотності. У нашому ліцеї в 10 класі проводилася виховна година на тему "Чому варто бути медіаграмотним?". Я  хочу поділитися враженнями від уроку, який проводила класна керівничка Марія Василівна Дутка і, як завжди, підготувала нам дещо цікаве. Ми підключили проектор та почали переглядати презентацію. Перш за все нам варто було зрозуміти ,що таке медіаграмотність і чи є ми самі медіаграмотними? Як виявилося досить мало моїх однокласників змогли пояснити це поняття тому підняття теми було корисним. Як виявилося медіаграмотність – це сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. Окрім того, медіаграмотність передбачає вміння розуміти й аналізувати, як медіа функціонують у суспільстві та який вплив вони мають.

 Цей тиждень є тижнем зарубіжної літератури. Тому сьогодні 18 січня у нас, в сьомому класі, відбувся відкритий урок з зарубіжної літератури, який провела вчителька зарубіжної літератури Галина Тарасівна Пронюк. Тема відкритого уроку: "Повість-феєрія "Пурпурові вітрила". Образи Асоль і Грея. Символіка образу пурпурових вітрил." На уроці були присутні: заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи Наталія Василівна Івасюк та заступник директора ліцею з виховної роботи Людмила Михайлівна Сенко. Урок пройшов дуже швидко. Ми багато розмовляли, виконували різні цікаві завдання. Від уроку залишились позитивні враження, нам він дуже сподобався.

   Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України 957 від 15.09.2021 року, для забезпечення рівного доступу до якісної освіти у закладах загальної середньої освіти громад з початком 2022 року впроваджуються рівні підтримки відповідно до індивідуальних потреб та можливостей дітей з особливими освітніми потребами.

   У рамках Тижня хімії у Клубовецькому ліцеї проведено: 1. Відкритий урок у 10 класі; 2. Розгадування ребусів та вікторин; 3. Виставка стінгазет "Хімія навколо нас" 7,8,10 класи; 4. Висвітлення корисної інформації про харчові добавки та Е-числа;  5. Анкетування учнів "Моє ставлення до хімії". Відповідальна за проведення вчитель хімії Марія Василівна Дутка

 29 листопада у моєму класі відбувся відкритий урок з хімії на тему "Хімічні властивості алканів". Вела урок вчителька хімії Марія Василівна Дутка. На відкритому уроці були присутні: директор ліцею Володимир Ярославович Пронюк, заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи Наталія Василівна Івасюк, заступник директора ліцею з виховної роботи Людмила Михайлівна Сенко, вчителі Світлана Ярославівна Бруц та Світлана Миколаївна Дуридівка.

      

 

 

 

 

 

 

  Відкритий урок з зарубіжної літератури у п'ятому класі. Тема уроку: "Оскар Уальд. "Хлопчик-Зірка". Еволюція образу головного героя". Вчителька Галина Тарасівна Пронюк. Світлини Галини Романівни Березної. 

   Відкритий урок з фізики у восьмому класі. Тема уроку: "Випаровування і конденсація. Розв'язування задач". Вчитель Віктор Андрійович Дуридівка. Світлини Марії Василівни Дутки.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

   Відкритий урок у третьому класі з предмету "я досліджую світ". Тема уроку ""Життя козаків у Запорозькій Січі". Класовод Світлана Ярославівна Турик.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

   "Світ гри" - підсумок тижня з предмету "Досліджую світ" у 1 класі. Класовод Катерина Петрівна Турик.

 

 

 

 

 

   17 грудня вчителька Мирослава Михайлівна Назарук провела відкритий урок з біології у 6 класі на тему "Вегетативне розмноження рослин". На уроці були присутні: директор школи Володимир Пронюк, заступники директора  з навчально-виховної роботи Наталія Івасюк, з виховної роботи Людмила Сенко та вчитель української мови і літератури Світлана Бруц. Учні повторили теоретичні завдання, які були на домашнє завдання та приступили до практично-дослідницького завдання. Вони були поділені на три групи. Кожна група мала посадити в горщики по три кімнатні рослини.

 

 

 

 

 

 

Серпневі педагогічні студії учителів початкових класів. У дистанційній формі веде Надія Попович, методист Івано-франківського ІППО.

– Володимире Ярославовичу, вже минув місяць карантину. Як працює школа у цей період?

– Освітній процес у час карантину триває. За короткий час педагоги та учні за підтримки батьків зуміли відлагодити дистанційні канали комунікації та взаємодії. Усі навчальні заняття облікуються у єдиній в межах закладу платформі дистанційного навчання klassroom. Оперативне спілкування вчителів з учнями ведеться у класних групах Viber. Конференції Viber та Zoom успішно використовуються вчителями початкових класів та іноземної мови для синхронного спілкування. 

– Чи налагоджено навчання всіх класів?

– Налагоджено навчання усіх класів та дошкільної групи. Це наше першочергове завдання, його поділяємо на ряд підзадач. - Охопленість учнів. Обліковими записами дистанційних платформ охоплено 98% учнів та вчителів. Це добре. - Активність учнів. Системно працюють та активно взаємодіють 90% учнів 1-4 класів, 80 % учнів 5-9 класів і лише 30% учнів старшої школи. - Продуктивність дистанційного навчання. Цей показник сильно залежить від не лише цифрової компетентності вчителів, технічних та побутових умов у родинах наших учнів. Критичними на сьогодні стають такі базові речі як уміння самостійно здобувати інформацію, планувати свою роботу, визначати цілі. Власне, навЧити вЧитися! У когось це виходить легко, дехто відчуває значні труднощі. Наше спільне з батьками завдання - допомогти, надихнути та підтримати.

   Сьогодні Міжнародний день рідної мови. Вітаю всіх з цим святом і закликаю, щоб кожен народ говорив і прославляв свою рідну мову. З нагоди цього свята у 9-10 класах нашої школи був відкритий урок на тему "Кращої, ніж рідна, мови не буває!". Урок проводила вчителька української мови і літератури Надія Богданівна Самборська. На уроці ми довідалися історію заснування цього свята, виконували різні завдання, розказували гуморески, брали участь в різних інсценізаціях про мови. Кожен учень зміг показати свої знання з української мови та літератури. 

   20 лютого у п'ятому класі був відкритий урок з англійської мови "Holidays. My favourite holiday", який провів Віктор Васильович Ткаченко

 

 

 

 

 

 

 

 

09 грудня на базі Тисменицької спеціалізованої школи проведена нарада з директорами та заступниками директорів з навчально-виховної роботи з питань підвищення кваліфікації педагогічних працівників, виконання Плану заходів щодо покращення стану харчування в закладах освіти області, затвердженого розпорядженням ОДА від 14.11.2019 р.№ 582 та дотримання правил безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки.

   19 вересня у нашій школі було незвичайне заняття-тренінг у 9-10 класах. Його проводила шкільний практичний психолог Триндяк Наталія Василівна. На тренінгу був присутній директор нашої школи Володимир Ярославович Пронюк та заступник директора з виховної роботи Сенко Людмила Михайлівна. Треніг був дуже цікавим, тим не менш дуже корисним. На уроці ми розглядали таку тему, як "Булінг". Булінг - це насміхання з когось, не принижувати і не збиткуватись.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      16 травня учні 4 класу писали ДПА з української мови та літератури.

 

 

 

 

 

 

 

 

 25 березня відбулася атестація педагогічних працівників Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів: вчителя першого класу Марії Василівни Павлюк (програма НУШ), вчителя 2 класу Катерини Петрівни Турик, практичного психолога, вихователя продовженої групи Наталії Василівни Триндяк, вчителя математики Світлани Василівни Дуридівки та вчителя англійської мови Людмили Михайлівни Сенко.

    У четвер 21 березня у моєму п’ятому класі Клубовецької школи відбувався відкритий урок з математики. Урок вела Світлана Миколаївна Дуридівка. Були присутні батьки, директор школи Володимир Ярославович Пронюк, наша перша вчителька Марія Василівна Павлів, заступник директора Наталія Василівна Івасюк та класний керівник сьомого класу Марія Василівна Дутка. На цьому уроці ми показували батькам та вчителям, чого ми навчилися за першу чверть другого семестру. Крім математики ми ще згадували про наше село Клубівці, коли воно було засноване, яке село було тут перед Клубівцями, про пам’ятки села та звідки походить назва села Клубівці. Але, оскільки це був відкритий урок з математики, то ми рішали приклади і їх результати утворювали дати, назви та слова, які розповідали про наше село та його минуле.

   Під час навчання необхідно створювати такі умови для класу, щоб учні  почували себе командою, створити такий психологічний клімат, коли кожен  має оптимальні умови для реалізації своїх здібностей та схильностей. Навіть у концепції Нової української школи передбачається розвиток ключових компетентностей тільки за умови згуртованості учнівського  колективу. Саме цій темі був присвячений семінар практичних психологів "Мотивація ефективного спілкування та робота в команді", який відбувся у конференц-залі готелю «Надія» 06 березня 2019 року. Організатор семінару – практичний психолог Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталія Триндяк.  

      Оповідання «Лайма – рятівниця» Анастасії Палагіцької, учениці 5 класу приваблює своєю безпосередністю, щирістю, оригінальністю, умінням зацікавити, звеселити, а разом з тим і повчити, примусити задуматись над своєю поведінкою.

     В основі сюжету троє найкращих друзів: Аліса, Дмитро і Оленка. В кожного з них є свої домашні улюбленці, яких вони дуже люблять. У Дмитрика -  орел Біно, в Оленки -  пташка Лайма, в Аліси – пес Байрон. Своїх тваринок друзі взяли на змагання – квест, про які оголосила їх вчителька, класний керівник Марія Василівна. В квесті друзі отримали дві перемоги і одну поразку. Лайма не справилася із своїм завданням. Але в кінці оповідання пташка виявилася дуже розумною і кмітливою, вона рятує дітей із печери. Завдання Лайма провалила, але допомогла дітям у важкій ситуації.

      Сучасний вчитель повинен не тільки досконало володіти базовими знаннями, а й бути активною, креативною особистістю здатною до пошуку нових форм та методів виховання та навчання, спонукати учня до активної самостійної діяльності. Тільки креативний вчитель може виховати майбутнього креативного фахівця.

        З 11 по 22 лютого в школі проходила методична декада на тему: «Від креативної особистості вчителя до креативної особистості учня»

 

 

 

 

 

 

 

 

   До Міжнародного дня рідної мови майстер-клас для вчителів "What's the weather like?" провела вчитель англійської мови Людмила Михайлівна Сенко.