Друк
Категорія: Методична робота
Перегляди: 207

 29 листопада у моєму класі відбувся відкритий урок з хімії на тему "Хімічні властивості алканів". Вела урок вчителька хімії Марія Василівна Дутка. На відкритому уроці були присутні: директор ліцею Володимир Ярославович Пронюк, заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи Наталія Василівна Івасюк, заступник директора ліцею з виховної роботи Людмила Михайлівна Сенко, вчителі Світлана Ярославівна Бруц та Світлана Миколаївна Дуридівка.

 

   Урок розпочався з пригадування теми попереднього уроку. Кожен з нас називав алкани (їх є 10) та писав рівняння. Найсміливіші, навіть, виходили до дошки (це не було так страшно, як здавалося з початку). Коли ми пригадали, що ж це таке алкани, ізомери і гомологи, Марія Василівна приступила до нової теми. Ми дізналися, що алкани мають такі властивості: горіння, галогенування, дегідрування, ізомеризація. До кожного з цих понять було запропоноване приклад рівняння, по якому ми мали писати подальші реакції. Час від час до нашого уроку приєднувався Володимир Ярославович, допомагав нам та підказував, що мене дуже здивувало, наскільки добре він знає не тільки математику та інформатику, а й інші предмети.
   Також ми переглядали на екрані телевізора досліди, які не можемо виконати у школі, і зрозуміли, що алкани "мертві", вони не взаємодіють ні з кислотами, ні з лугами, ні з водою.

   В кінці уроку ми повинні були показати прямокутнички, в доказ того як ми засвоїли тему. Червона означала, що в нас ще дуже багато запитань і ми багато чого не зрозуміли, жовта це те, що ми засвоїли матеріал, але не до кінця, а зелена те, що нам тема зрозуміла. Не дивно, що всі учні показали зелений прямокутник, адже з таким вчителем, як Марія Василівна ми легко засвоїли тему.

    Я дуже рада, що саме вона викладає в нас такий важливий та складний предмет, як хімія. Вона зуміла нас зацікавити. З Марією Василівною хімія здається неймовірно легкою та цікавою. Мені справді подобаються уроки хімії, а відкритий урок який відбувся, був таким же продуктивним та захоплюючим , як і попередні. 

Ангеліна ВОВК, 10 клас