Що таке національний мультипредметний тест?

Це форма проведення вступного випробування, спрощений аналог ЗНО, покликаний одноразово (у 2022 році) замінити традиційне тестування. Його мають скласти всі, хто бажає вступити на бюджет.

То ЗНО скасували?

Ні. Вступна компанія цього року буде зовсім не такою, як очікувалося. А всім, хто готувався до ЗНО, доведеться складати національний мультипредметний тест (скорочено - НМТ), яке проводитимуть у комп'ютерному форматі. А от ДПА в цьому році дійсно не буде. НМТ міститеме три блоки завданнь: з української мови, математики, історії України. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат. Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до використовуваних у ЗНО. Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь.

 

МОН. ВСТУП 2022. Інструкції, роз'яснення, оцінювання, поточна інформація...Читайте тут... 

  Попри те, що вже 19 квітня, закінчилася реєстрація на національний мультипредметний тест, у Міносвіти планують передбачити кілька сесій для його проведення, як це було раніше із ЗНО.

  Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

– 19 квітня справді закінчується реєстрація. Але ми передбачаємо, що буде принаймні три сесії. Одна основна, на яку зараз закінчується реєстрація, і буде ще одна додаткова та ще одна спеціальна. Тобто буде 28 спроб два рази на день, за якими всі охочі абітурієнти зможуть пройти цей загальнонаціональний мультипредметний тест, – пояснив він.

  За словами міністра, абітурієнт не зможе вдруге написати тест у разі, якщо його не задовольняють попередні результати. Надані матеріали і методичні рекомендації щодо підготовки до тесту з кожної з дисциплін.

  Крім того, в Міносвіти працюють над тим, щоб організувати для майбутніх вступників хоча б одне пробне онлайн-тестування. Але складати мультипредметний тест не можна буде онлайн, потрібна тільки особиста присутність вступника.

  Перелік місць, де абітурієнти писатимуть тест, Міносвіти намагатиметься сформувати якомога швидше, щоб у червні відповідні списки вже були готові.

  Міністерство працює над тим, щоб українські випускники, які були вимушені виїхати за кордон, також мали можливість написати цю роботу.

Демонстраційний варіант НМТ. Дивіться тут...