22 березня на базі нашої школи пройшов семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему: «Інноваційні технології в організації науково-методичної роботи з педагогічними працівниками». У 6 класі для заступників директорів відкритий урок з літератури провела Надія Богданівна Самборська. Учні розглядали повість Ярослава Стельмаха «Митькозавр з Юрківки або Химера лісового озера» і характеризували головних головних героїв твору Митька і Сергія.

  

   Розпочався урок з літературної гри «Так – ні», яка допомогла пригадати учням зміст повісті. Потім складали досьє на головних героїв, працювали в дослідних групах, шукали художні засоби, розгадували кросворд, складали секан про Митька і Сергія.

   Учні 6 класу показали свої акторські здібності, інсценізували уривок з твору, а саме діалог головних героїв Митька і сергія. Хвилинка мудрості вчила дітей працювати творчо і узагальнила вивчений матеріал, а потім було «дерево порад». Підсумували урок методом «незакінчене речення».

   Урок був насиченим, цікавим, змістовним. Всі учні знали зміст твору і були активними в роботі. Відкритий урок мав велике виховне, пізнавальне і естетичне значення. Аналізуючи твір, учні бачили міцну дружбу головних героїв. Хлопці Митько і Сергій є їхніми однолітками, тому вони є прикладом для наслідування.

   Епіграфом до уроку були слова: «У світі немає нічого кращого і приємнішого за дружбу і виключати з життя дружбу – все одно, що позбавляти світ сонячного тепла». Я думаю, що учні 6 класу вміють дружити і мають справжніх друзів, які можуть підтримати і допомогти.

   Вміле поєднання вчителем інформаційних і пошукових методів з технічними засобами навчання дало високу результативність.

   Присутні заступники подякували Надії Богданівні та учням 6 класу за урок і побажали їм успіхів у подальшій праці.

Івасюк Наталія Василівна,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Світлини Ірини Дмитрівни Жданюк 

Відкритий урок з української літератури у 6 класі - вчитель Самборська Надія Богданівна