Друк
Категорія: Відкриті уроки
Перегляди: 2162

   200-РІЧЧЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОБЗАРЯ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

Міністерство освіти і науки України та Благодійній фонд «Велика родина» ініціювали проведення Всеукраїнського телевізійного Шевченківського уроку. Цей захід організовується з метою сприяння вивченню молодим поколінням творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка та з нагоди відзначення у 2014 році 200-річного ювілею від дня його народження.

   Урок відбувся 2 вересня 2013 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та транслювався в ефірі Першого національного каналу. Всеукраїнський телевізійний Шевченківський урок проводився для учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів країни. Під час заняття використовуватимуться архівні документи, відеосюжети, ілюстративні матеріали про життя та творчість Великого Кобзаря.

У понеділок, 2 вересня, перший урок у нашій школі був присвячений Тарасу Григоровичу Шевченку. Ми всі зібралися в залі перед телевізором. На сцені у нас є великий портрет Шевченка. Він був гарно прибраний рушниками. А біля нього стіл, на якому розкладені багато книжок, “Кобзарів”, написаних Т. Шевченком. По телевізору транслювали Шевченківський урок для всіх шкіл України. Ми уважно слухали і дивилися фотографії та відеофільми про Кобзаря. Було дуже цікаво. Ми  взнали багато нового з автобіографії та життя поета. Таких уроків в нас ще не було. Це так гарно, що всі діти України зібралися в ту саму годину, щоб разом вшанувати Тараса Григоровича Шевченка.                  

Марцінко Юлія, 7 клас

ВРАЖЕННЯ ПРО УРОК 

Нам дуже запам’ятався Шевченківський урок. Цей урок відбувся не тільки у нас, а й у всіх школах України. На  уроці були присутні усі учні та вчителі школи . На цьому святі йшлося про відомого сина України - Тараса Григоровича Шевченка. Найбільше нам сподобалося, як діти розповідали вірші Шевченка, а ще  цікава  біографія.  Ми довідалися багато нового. Такий урок був новий для всіх учнів школи. А присвячений він 200 річчю з Дня народження нашого Шевченка, який будемо святкувати у березні 2014 року..

Написали  учениці 6 класу Кохман Вероніка і Івасюк Божена.

 Автор світлин Йосип Дмитрович Карпів. Всі уважно слухають Тарасове слово

ПЕРШИЙ УРОК

Учні сьомого класу розпочали перший урок нового навчального року молитвою. Тема уроку була “Дитинство поета” - про Тараса Григоровича Шевченка. Доля поета була тернистою. Коли йому було 9 років померла його мама, у 11 років втратив батька.

...А я до школи носити воду школярам,

Брати на панщину ходили, поки люби їм поголили,

А сестри… Сестри, горе вам, мої голубки молодії,

Для кого в світі живете?

Ви в наймах виросли чужії, у наймах сестри умрете…

У цих рядках розказано і оспівано поетом дитинство багатьох дітей, чиї рідні були кріпаками в Україні. Вони тяжко робили на панщині. Шевченко писав в своїх віршах про важке життя кріпаків, які працювали зранку до ночі:

На панщині пшеницю жала, втомилася і спочивать,

Пішла в снопи пошкандибала Івана-сина годувать.

Автор розповідає, як маленьких дітей напували дурманом аби вони довше спали і давали робити на полі.

Багато в “Кобзарі” є поем, поезій, драм. Немає у нас такої хати і родини, в якій не було би Шевченкової книжки “Кобзар”. Ця свята книга,яка описує про правду українського народу в часи панування панщини, вчить людей шанувати історію і боротись за свою волю.

У вірші “Мені тринадцятий минало” Шевченко розповідає про своє дитинство “Я пас ягнята за селом, чи то так сонячно бувало, чи так мені чого було”. Коли малий Тарас пас ягнята, він часто плакав у бур’яні і говорив сам з собою: “не дав мені Бог нічого: поглянув я на ягнята — не мої ягнята, обернувся я на хати — нема в мене хати і хлинули сльози… Цей вірш дуже глибоко передає дитячі переживання поета, а також перші почуття до Оксанки Коваленко.

Багато ще цікавого ми довідались на першому уроці, багато згадали віршів, переглянули фільм. Тарас Шевченко так тяжко бідував і так багато зробив для України і свого народу.

 Турик Христина, 7 клас