Друк
Категорія: Методична робота
Перегляди: 2568
Нещодавно відбулося перше засідання творчої групи вчителів початкових класів на тему “Використання ІКТ у навчально-виховному процесі початкової школи. Керівник проекту методист Вінтоняк Світлана Іванівна. Заняття з учителями проводив директор школи Володимир Пронюк.

Використання інформаційно-комунікаційних технологій (далі – ІКТ) у навчально-виховному процесі початкової школи зумовлена тим, що у даний час спостерігається збільшення впливу медіа-технологій на дитину. 

Характерна риса сучасних інформаційних технологій полягає у тому, що вони надають практично необмежені можливості для самостійної і спільної творчої діяльності вчителя й учнів. За допомогою комп’ютерних засобів створюється сприятливе середовище для розвитку інтелекту кожної дитини.

Робота з комп’ютерними засобами забезпечує умови для формування в учнів уміння працювати з інформаційними масивами (таблицями, списками, словниками) та комп’ютерними інформаційними моделями:

- використання комп’ютера для роботи з інформацією;

- робота з навчальними програмними засобами;

- використання комунікаційних та інформаційних можливостей комп’ютерних мереж.

Мультимедіа – презентація сприяє створенню умов для організації роботи шляхом сполучення навчального матеріалу і забезпечення його успішного сприйняття з підключенням різних видів пам’яті – зорової, слухової, емоційної.

Діти від самого народження стають безпосередніми учасниками процесу пізнання навколишнього світу. Уроки і застосування мультимедійних презентацій – це своєрідні відеопроекти, які наближають дітей до життя. Особливо це стосується молодших школярів, для яких візуальний супровід уроків має особливе значення.

Мультимедіа – презентація розглядається як дидактичний засіб навчання, а мультимедійний проектор, або інтерактивна дошка – як технічний засіб, що дає змогу показати презентацію у класі.

Про це та ряд інших питань було обговорено на першому засіданні творчої учительської групи.