Розділ І. У якому містер Шеммі назначує зустріч.

 Все почалося одного чудового літнього ранку. Джим Шеммі сидів у своєму кріслі і розмовляв з подругою дитинства Еммі Літерсон. Містер Шеммі був досить високим і худорлявим, мав темне хвилясте волосся та великі, карі очі. Він рідко посміхався, але коли посміхався то посмішка була щира. Шеммі був доброю людиною. Він був кмітливим, серйозним, врівноваженим, мав силу волі і взагалі був ідеальним. Він завжди допомагав людям. Саме за це його прозвали детектив Шеммі. Він розплутав не одну справу.

 

 

   Місіс Еммі Літерсон маленька за зростом жінка зі світлим волоссям, голубими очима та щирою усмішкою. Місіс Літерсон усміхається завжди. «Сміх продовжує життя. Тож я сміюсь постійно, » - говорила вона.

   Місіс Літерсон допомагала містеру Шеммі розслідувати злочини. Містер Шеммі і місіс Еммі сиділи і пили чай. По старому радіо грала класична музика. За вікном щебетали птахи. Але раптом цей спокій потривожив телефонний дзвінок. До містера Шеммі телефонувала якась жінка. Як виявилось, то була місіс Белла Вонн. Їй була потрібна допомога містера Шеммі. Місіс Вонн розказала по телефону, що вона постійно чує звуки годинника і кожного разу коли це стається, у неї зникає по одній волосинці. Місіс Вонн дуже стривожена, адже вона все частіше чує звуки годинника і зовсім скоро може залишитися без волосся. Містер Шеммі запропонував зустрітися у нього в дома і детальніше обговорити. Місіс Вонн погодилася. Вони домовилися на суботу о 11:30. Був  ще четверг, тож до суботи залишалося два дні.

   Місіс Літерсон спитала:

- Хто телефонував? Що хотіли?

– То місіс Белла Вонн. У неї проблеми, ми маємо у суботу, - відпвів містер Шеммі.

– А це не розіграш? – перепитала місіс Літерсон.

–        Не думаю. Голос у неї був надто стривожений.

–        У чому проблема? Розкажіть детальніше, - поцікавилася місіс Емма.

– Місіс Вонн дуже часто чує звуки годинника, там де його немає. Щоразу як це стається, у неї зникає волосинка з голови, хтось вимикає. Щодня вона чує звуки годинника частіше, і частіше. І дуже боїться, що скоро у неї не залишиться жодного волоска.

– Ого-го, бідненька жінка. Вона живе у постійному страху.

– Звичайно. Звук годинника її вже переслідує.

   Вони ще довго чаювали та обговорювали ситуацію. Відомостей було мало. Тому вибудовувати якісь версії було зарано. Спершу потрібно зібрати якомога більше інформації про Беллу Вонн, її оточення, родину, друзів, недругів. За розмовою не помітили, як звечоріло. Містер Шеммі провів місіс Літерсон  додому. Вона мешкала недалеко, у сусідньому будинку.

– Цієї ночі певно не вдасться заснути, - мовила місіс Еммі. – Мене непокоїть той годинник. Чи то, може, пристрій годинниковий, чи витівки якогось негідника?

–        Це ми розплутаємо. Спіть спокійно, - запевнив містер Шеллі.

Вони попрощалися. Містер Шеллі  зняв з руки годинник, приклав до вуха. Ледь чутне клацання долітало до вуха. Звук був спокійним, навіть, заколисуючим.

− Щось не те... – подумав детектив і зайшов до свого кабінету, дістав з тумби чистий зошит і ручку, та почав записувати відомості про місіс Вонн. Все це виглядало ось так:

Ім’я та прізвище:            Вік                  Місто\країна:

Белла Вонн                37 років             м. Болітерноуса, країна Кантамба.

   Проблема: дуже часто чує звуки годинника навіть в тому місці де його нема. Кожного разу коли це стається у неї випадає волосинка. Місце зустрічі: мій дім, субота, 11:30 Дата запису: четверг, 13.06.17.

   Після того, як містер Шеммі написав відомості про місіс Вонн, він заховав зошит і ручку у тумбу і закрив кімнату на ключ. У ту кімнату міг зайти лише він. Там були усі історії його клієнтів. Містер Шеммі пішов у спальню і ліг на ліжко. Він спробував заснути, але історія місіс Вонн не давала йому спокою. Якось під ранок він заснув. Поспав тільки три-чотири години.

(далі буде...)

Вікторія САВИК, 8 клас

Розділ 1. Детектив "Годинник". Читайте тут...

Розділ 2. У якому містер Шеммі майже отримує доказ. Читайте тут...

Розділ 3. У якому справа місіс Ліверсон стає ще заплутанішою. Читайте тут... 

Розділ 4. Новий злочин. Читайте тут...