Детектив "Годинник" 

   Містер Шеммі прокинувся від мяукання свого кота Фера.

− Фере, перестань. Ти заважаєш мені спати. Тупенький кіт,» − знервовано промовив Шеммі.     Однак взяв кота на руки і поклав біля себе на ліжко. Почав його гладити по шерсті та так і заснув. Прокинувся двадцять хвилин на дванадцяту. Це була п’ятниця. Ранок був чудовим. Містер Шеммі одягнувся і поквапився на кухню поснідати. Він зготував собі яєчницю та чай. Смачно поснідав, взувся у черевики, надягнув піджак і вийшов на вулицю. Він ішов по вулиці і роздивлявся навколо. Співали птахи, грали музиканти, лунав сміх маленьких дітей. Все було чудово.

 

   Містер Шеммі купив газету в найближчому кіоску. Пішов у парк, примостився на лавці і взявся за читання. У газеті він знайшов цікаву та дивну замітку, яка називалася «Викрадачі годинників». У ній йшлося, що спіймано двох злочинців Шона і Кері, які крали годинники та підкидали їх людям, щоб залякувати. Нерідко ті сходили з розуму, не розуміючи звідки йде цокання годинника. Повідомлялося, що злочинців спіймано сьогодні о шостій ранку. Постраждалі прокоментували дії викрадачів. Місіс Кліверсон зізналася: «Ці шмаркачі мене ледь з розуму не звели. Кожного дня я чула той проклятий годинник. Нарешті їх спіймали. Надіюсь вони отримають своє». Містер Куньта: «У карцер цих безстидників! На років зо п'ять, якщо не більше! Або зразу на виправні роботи!» Наприкінці замітки декілька перестрог та заохочень до читання газети: «Ось такі новини сталися у нашому місті. Бережіть себе та своїх дітей. У разі виявлення чогось підозрілого, звертайтесь до поліції. Щоб не пропускати найсвіжіших новин, читайте газету. Наші статті важливі для вашого здоров'я та життя. Всім доброго дня!»

   Містер Шеммі мав кам’яний вираз обличчя. На ньому не можливо було розгледіти ніяких емоцій. Автоматично дістав свій чорний портфель, поставив собі на коліна, вмістив усередину газету, закрив портфель та поклав біля себе. Задумався. Яскраве сонце пускало свої проміння на землю, тепленькі сонячні промінчики світили на обличчя Шеммі. В небі виднілася чорна хмара. Вона пливна на небі все ближче і ближче. Одна крапля впала йому на обличчя. Шеммі вирвався з полону думок, і спам'ятався, що не взяв з собою парасолю. Налетіла злива.. Містер Шеммі схопив свій портфель і побіг кудись. Він біг у відділення поліції. Йому нетерпілося дізнатися якомога більше про тих злочинців.

   Він взяв деякі документи, уважно почитав та повернув назад. Шеммі з усмішкою побіг до дому. На дощ він навіть не зважав. Містер Шеммі відчинив двері свого дому, забіг у свій кабінет, ще раз переглянув справу місіс Ліверсон. Він поклав зошит на стіл та пішов на кухню. Зварив собі чаю і сів за столик. Він пив чай і довго дивився у вікно, думаючи про щось. Вже почало темніти і містер Шеммі вирішив лягти спати раніше. Він вимкнув на кухні світло та пішов до спальні. На ліжку на нього чекав його маленький друг Фера.

 - Ну, привіт, друже, − промовив містер Шеммі до кота.

- Мяяуууу! - протягнув Рене.

-  Посувайся, ти тут не один! - наполягав господар.

– Мяууууу!

 -Посувайся кажу!

   Шеммі ліг біля свого кота і міцно заснув. Йому потрібно було гарно виспатись, оскільки завтра на нього чекала зустріч з місіс Ліверсон.

   Настав ранок. Містер Шеммі довго спав і прокинувся з дивним відчуттям. Фера лежав на ньому і час від часу клав свої лапи на лице Шеммі.

    Містер Шеммі одягнувся і пішов на кухню. Він не був голодний, тож випив тільки чашку чаю. Містер Шеммі одягнув темний піджак та вийшов на коридор свого будинку. На зустріч йому йшла місіс Літерсон.

−Доброго ранку! - привітався містер Шеммі.

- Доброго, - відповіла жінка.

- Куди ви так поспішаєте, якщо не секрет? − поцікавився Шеммі.

 -Хмм, ну…Секрет. Мають же бути у жінки мого віку якісь секрети. Хах, –знервовано та перелякано сказала місіс Літернос і побігла кудись.

   У той день поведінка місіс Літерсон здалася дивною містеру Шеммі. Спочатку він не звернув на це великої уваги. Хоча це було б не лишнім.

(далі буде)

Вікторія САВИК, 8 клас

Розділ 1. Детектив "Годинник". Читайте тут...

Розділ 2. У якому містер Шеммі майже отримує доказ. Читайте тут...

Розділ 3. У якому справа місіс Ліверсон стає ще заплутанішою. Читайте тут... 

Розділ 4. Новий злочин. Читайте тут...