Розділ IV. Новий злочин

   Наступного ранку містер Шеммі вирушив до місіс Ліверсон, щоб ретельно обстежити її дім. Автобус приїхав скоро. Містер Шеммі закомпастував проїздний квиток та всівся на сидіння біля вікна. Біля нього сіла жінка з грудною дитиною. Немовля без зупинку плакало. Молода мама не могла заспокоїти дитину Шеммі не любив, як плачуть діти та вирішив якось заспокоїти малечу. Він відкрив портфель, там були лиш світлини з різних місць злочинів. Він розглядав їх і розповідав про них немовляті. Містер Шеммі так захопився розповіддю, що не помітив як немовля затихло. Його спокійний, врівноважений голос заколисав дитину, вона заснула. Молода жінка подякувала дивному попутнику і подарувала брязкальце. То була улюблена іграшка дитини.Детектив розгубився. Геть розчулений склав фотографії та брязкальце у портфель.

 

   Автобув під'їхав до зупинки, яка була неподалік будинку місім Ліверсон.

− Був радий мандрувати з вами, бувайте» −вклонився Шеммі і вийшов із автобуса. За десять хвилин містер Шеммі вже стоявна порозі будинку місіс Ліверсон. Постукав. Та ніхто не відповідав. Стукав вдруге і втретє. Врешті почув злий голос:

− Та йду я, йду, годі стукати, хулігани! І як вам не соромно!

Двері відчинилися. На порозі стояла розлючена місіс Ліверсон.

− Даруйте, містер Шеллі, я подумала що це хулігани збиткуються.

Містер Шеммі увійшов до будинку, розпитав необхідне господиню і взявся обстежувати будинок. Він дістав лупу і все ретельно обдивлявся. Робота досить скурпульозна, адже потрібно вивчити будинок. Шеммі звернув увагу на червону пляму на скатертина. «Напевне від вина, чи компоту,» − подумав детектив. Він зігнувся з лупою ближче до столу і відчув, як щось капнуло йому на голову. Шеммі витягнув з кишені хусточку, повтирав голову. На хустинці залишилися червоні плями. Містер Шеммі підняв голову і побачив велику червону пляму на стелі. Отже каплі капали звідти. Був впевнений, що це кров.

Містер Шеммі хутко виліз на горище і побачив страшне видовище….. Серед усякого мотлоху лежав закрвавлений труп. Це був чоловік, років зо тридцять. Було видно, що чоловіка жорстоко зарізали.

Містера Шеммі одягнув рукавички, обдивився труп і зателефонував у поліцію. Поспіхом приїхала поліція. Містер Шеммі покликав місіс Ліверсон.

− Що трапилось? − запитала перелякана жінка.

Містер Шеммі пояснив ситуацію.

− А-яяя-яййй, − залементувала жінка. − Що це за чоловік? Що з ним? Треба викликати швидку допомогу!

– Він уже мертвий, я викликав поліцію. – втихомирив містер Шеллі. − Мене цікавить, як він тут опинився? І хто його вбив?

− Я нічого не знаю, − розплакалася місіс Лаверсон.

− Гаразд, я вам вірю, − мовив містер Шеммі, хоч відчував, що жінка щось приховує і дуже налякана і явно щось приховувала.

 За вікном почулися звуки серени. приїхала поліція.

− Це я вас виклив. Детектив Шеммі, − відрекомендувався.

− Стояти! Не рухатись! Ви маєте право мовчати,− загорланив один із поліцейських. − Тут вбивсто, а може ви причетні до нього. Аи як опинилися на горищі. Будемо все з'ясовувати.

− Перепрошую, це я викликав вас. − пояснював містер Шеммі. − Мене покликала на допомогу місіс Лаверсон.

− Ви детектив і добре знаєте, що таке вбивство. Є труп і ви перші підозрювані... − пояснив поліцейський.

Поведінка поліцейських була досить грубою. Вони одягнули наручники на містера Шеллі і місіс Ліверсон, і відвезли їх у відділок.

− Розберемося. На місці працюють медексперти, − коротко пояснили.

Містер Шеммі та місіс Ліверсон опинилися за гратами у слідчому ізоляторі. Їх почергово викликали на дізнання. Коли містера Шеммі в черговий раз повели до слідчого, місіс Ліверсон придумала план. Вона дала хабар отому грубоватому поліцейському, щоб її випустив. Вона зразу ж запримітила, що це слизький тип. І справді він погодився. Жінка вийшла з ізолятора. А потім дала тому чолов'язі ще чималу суму грошей:

− Я прошу, що цей негідник (містер Шеллі) зогнив у в’язниці.

І зникла у невідомому напрямку.

У слідчому ізоляторі над містером Шеммі всі знущалися. Обзивали, ледь не вбили. А все через те,  що він був тихим та гідно поводився з людьми.

Одного дня до Шеммі прийшов вартовий і мовив:

− Ти вільний. Забирайся звідси, щоб очі мої тебе більше не бачили.

Містер Шеммі хутко попрямував додому. Вістей від місіс Ліверсон не було, та й місіс Літерсон зникла кудись. Аж раптом одного дня до містера Шеммі знову зателефонувала місіс Ліверсон. Вона не повідомляючи що трапилось, наполягала:

− Приїдьте негайно! І повісила трубку.

Містер Шеммі поквапився до місіс Ліверсон.

(далі буде). У наступному розділі містера Шеммі чекає серйозна небезпека

 

Вікторія САВИК, 8 клас

Розділ 1. Детектив "Годинник". Читайте тут...

Розділ 2. У якому містер Шеммі майже отримує доказ. Читайте тут...

Розділ 3. У якому справа місіс Ліверсон стає ще заплутанішою. Читайте тут... 

Розділ 4. Новий злочин. Читайте тут...

Розділ 5. Підступний задум місіс Ліверсон. Читайте тут...