Фантастична історія про планету zZz від Вікторії Савик

Розділ IІI

Дні пролітали швидко. Лем поволі одужував. До 5 липня рука загоїлася. Ранком 5 червня Лем зраненьку пішов з мамою в той космічний центр, де мав бути запуск ракети у космос. Спершу була екскурсія, оглядали ракету. «Дорогі діти, погляньте ліоруч − це панель управління, праворуч − різні коробки, які я не зможу вам зараз детально розказати, вони всі потрібні на космічному кораблі», - пояснила екскурсовод. Далі Лем не слухав. Коли всі побігли за екскурсоводом, Лем заховався у одну із коробок. Екскурсія завершилася, екскурсовод вивів дітей і розпочався запуск ракети. Почався зворотний відлік. «Десять, дев’ять, вісім, сім, шість, п’ять, чотири, три, два, один, запуск» - люди закричали і ракета відірвалася від землі. А на землі залишилися великі клуби диму.

 

 

 − Лем! Лем! – закричала жінка. − Стійте, дитина пропала!

Це була мама Лема. Вона побігла до поліції з криком і сьозами, сповістила що її син пропав після екскурсії. Поліція розпитала екскурсовода, той пояснив, що не бачив, як загубився хлопчик. Матір Лема накинулася на нього з погрозами.

− Заспокійтеся, будь ласка, - попросили поліцейські і відвели розлючену жінку у службове приміщення космодрому. Тривали пошуки та допити екскурсовода. Стало зрозумілим, що дитина з ракети не вийшла. Поліцейські не знали, як це пояснити бідолашній жінці.

 Тим часом ракета долала небесні висоти космосу. Команда освоювалася у невагомості. Раптом хтось чихнув. Капітан спитав: «Ви теж це чули?».

− Це не ми, − відповіли разом.

   Чихання продовжувалося, здавалося, хтось задихається.

   Команда кинулася шукати по всьому салону ракети. Раптом один із астронавтів, у якого був гострий слух, почув, що звук йде з однієї із коробок. Він відкрив коробоку і дуже здивувався, навіть, розізлився. У коробці лежав хлопчина. Покликали капітана. Той оперативно наказав одянгути хлопця в спецодяг, інакше задихнеться. Аж потім вияснив ситуацію. Після розмови з Лемом, капітан зібрав команду і пояснив.

− Цього хлопця звати Лем. Його батько був астронавт, якого ви всі  добре. Заявку Лема на політ з нами відсторонили через юний вік. Однак хлопець добре обізнаний і володіє всіма необхідними знаннями та навиками перебування в космосі. Звичайно він незаконно, нечесно проник у ракету, це ми вирішимо, кроли повернемося на Землю. А зараз беремо хлопця в команду, визначимо його обов'язки і всі спільно виконаємо поставлене перед нами завдання.

 Астронавти спершу зніяковіли, а потім розсміялися:

− Оце так Лем, обвів всіх навколо пальця, а сам кружляє навколо Землі.

− Зате, гадаю, не до сміху його мамі, − втрутився капітан і вийшов на зв'язок з Землею. − Земля, земля, повідомляємо на борті знайшли хлопця, звати Лем. Передайте мамі, що все з ним в порядку, хлопець живий, під контролем команди.

− Дякую, капітане. Я не підведу вас! − запевнив Лем.

− Гаразд, всі по місцях, − наказав  капітан.

   Дисципліна на кораблі була дуже сильна. Всі відповідали за життя одне одного. І чітко працювали над виконанням завдання.

  Команда повела Лема до пункту спостереження, а капітан усміхнувся:

− Без пригод не обійдеться!

 Тільки Лем безперестанно повторював:

− Батьку, я тебе не підведу! Ти будеш мною пишатися.

   Летіли довго. Час йшов інакше. Раптом вони побачили корову на місяці.

− Місячна корова! − радісно та з здивуванням сповістив Лем.

   Через кілька діб Лем та вся космічна команда були вже за 500 світлових років від пункту призначення-планети «zZz». Тим часом на планеті «zZz» зетиріонці дивилися в космічний зенокіль (потужний космічний бінокль, крізь який можна побачити усе, на відстані 1000000 світлових років).

− Все чисто, − промовив зетиріонський мудрець-астронавт.

− Треба доповісти королю Зетиріону IV, - сказав інший астронавт.

 Та раптом принцеса Зеріона закричала

− Стійте, у космосі хтось є! Корабель неподалік від нашої планети.

Мудрець-астронавт Зендарій підійшов до принцеси, подивився у бінокль:

− Це земляни. Вони летять до нашої планети. Негайно сповістіть короля! Ми повинні доповісти йому про них швидше ніж вони прибудуть сюди».

   Та охоронці короля не впустили мудреця, заарештували його за неправдиву інформацію.

   До короля побігла сама принцеса Зеріона і закричала:

− Тату, до нашої планети прибуває космічний корабель з Землі. Ці дивні створіння вже біля нашої планети, а твої тупі охоронці заарештували мудреця Зендарія»

− Та як вони посміли? Я довіряю мудрецю. Скинути їх у киплячий каньйон! – обурився король.

-О милостивий королю, кого скинути у киплячий каньйон? Землян чи охоронців? – уточнили прислужиріанці.

− Охоронців у каньйон, а землян подати на вечерю! − закричав король.

 − Слухаємось, ваша величносте, -відповіли прислужиріанці і поквапились відправити рядових до зони З2. 

Тим часом у космосі…

   У корабель влучили лазером. Він летів надто швидко прямо на ту планету.  Лем відразу зрозумів: щось трапилося. Він опам'ятався на на чужій планеті. Кинувся шукати ракету. Йому вдалося знайти залишки від ракети. Хлопець зі страхом зрозумів, що вона розбилася і команда загинула. Він зупинився біля капітана і розплакався. Сльози з його очей падали на обличчя капітану. Раптом той відкрив очі.

– Леме, на цій планеті живуть злі зетиріони.  Ти кмітливий хлопець, мусиш врятуватися, – промовив капітан, – Мене залиш тут, я не можу рухатися.

– Я вас не покину! – твердо вирішив Лем, – ми виберимося з цієї планети.

 Лем допоміг капітану підвестися. Вони рушили вдвох. Раптом на них напали зетиріони.

– Біжи! Це наказ! – крикнув капітан.

 Лем побіг щосили. Біжучи обернувся, щоб побачити що з капітаном, та з розгону врізався в якусь невидиму скелю. Коли опритомнів,  то побачив над собою багато дивних створінь. Вони були пурпурові, пухнасті, маленькі на зріст монстри. У них було три ока та п'ять вух на голові.  Вони говорили щось між собою пискливими голосами і тицяли палицями у Лема. Поміж ними була одна красива дівчина. Звичайна земна дівчинка. На вигляд такого ж віку як і Лем. От тільки шкіра у неї була пурпурова. Їхні погляди зустрілися.Це була принцеса Зеріона.

Якась іскра загорілася між ними. Вони не могли відірвати одне від одного погляд.

–Зеріона, відійди від цього монстра!», – крикнув король до своєї дочки.

– Але ж, тату…– хотіла пояснити принцеса Зеріона, та король її перебив.

– Замкніть її у її кімнаті, – вигукнув король до своїх прислуг.

 Ті забрали Зеріону до замку. Вона пручалася, плакала та не хотіла йти, бо знала що чекає на планеті zZz непроханий гостей.

 Лема привели до короля. В високому троні сидів король, а перед ним був якийсь дивний пристрій, що перекладав слова, з одної мови на іншу.

– З якою метою ти прибув сюди? – спитав король.

– Я прибув сюди з командою з планет Земля, щоб вивчати вашу планету. Мого командира схопили ваші військові.

–        Для чого вивчати нашу планету. Ви хочете її захопити? – розізлився король.

–        Ні. Ми вичаємо космос. – пояснював Лем.

Та король наказав своїй охороні:

–        Вони хочуть захопити нашу планету. ув'язнити! А потім стратимо.

Про рішення батька-короля довідалася Зеріона. Вона образилася, перестала їсти і спілкуватися з батьком.

Тим часом, на планеті Земля,  мати Лема не знаходила собі місця. З космодрому всяко намагалися зв’язатися із капітаном корабля, проте сигналів не надходило. Почали діяти рішуче. Сформували команду астровоїнів і відправили на планету zZz. Ракета віірвалася від землі і постійно тримала зв'язок з Землею.

Тим часом на планеті zZz принцеса Зеріона заманила одного з охоронців в’язниці, звязала його та одяглася в його форму. Це допомогло їй проникнути у в’язницю, де був Лем без підозр. Вона відкрила в’язницю і покликала Лема.

 Вони почали тікати. Була ніч. Вони вибрались за межі замку. Стрибали, бо сила тяжіння була надто малою,  щоб бігти. Лем розповів Зеріоні про свого капітана і вони вирушили на його пошуки. Через 5 годин вони знайшли його. Він був у в'язниці, у якій приготовляли до страти. Капітан лежав на землі без кисневого шолому, задихався.  Зеріона завжди носила з собою запасний шолом і одягла його на капітана. Капітан почав дихати.

– Скоро світанок, нам потрібно бігти! – сказала Зеріона.

– Запізно, – люто закричав король і направив лазер на Лема.

 – Не смій, тату! Якщо ти вб’єш його, я вб’ю себе! – викрикнула Зеріона.

Король розлютився ще більше, бо добре знав свою доньку.

– Даю два дні. Якщо за два дні вони не зникнуть з нашої планети, я їх знищу.

   Принцеса Зеріона будувала в голові план, як допомогти хлопцеві і капітану. Спершу вони освоїли пристрій, який перекладає їхні слова. Це облегшило їхнє спілкування. Вони рушили на космодром, куди прилітають ракети, в надії посадити їх на якийсь космічний корабель, щоб врятувати від короля. Добиратися туди треба було близько двої днів.

  Дорогою принцеса багато розповіла про планету zZz, так що завдання дослідити планету капітан та Лем виконали. Земляни все фотографували та взяли трохи грунту для аналізів. Залишилося добратися на Землю.

–        Я вірю все буде добре, батько допоможе мені, − мовив Лем, – він астронавт.

   Лише Лем згадав батька, як на космодром приземлилася ракета астровоїнів з планети Земля. Двері відкрилися. Капітан та Лем попрощалися з принцесою Заріною перевірили зв'язок і прилади-перекладачі і рушили в ракету. (далі буде)

Вікторія САВИК, 9 клас

Розділ ІІ. Невдачі Лема.  Читайте тут... 

Розділ І. Я буду астронавтом. Читайте тут...