Казкова історія "Біле зебреня або чому зебри мають смужки"   

   Далеко-далеко на Африканському материку жив собі табун зебр. Був у них лідер, король. Його дружина королева мала народити маля, але була дуже хвора.  Через декілька днів зебреня народилося. Весь табун був здивований, бо дитинча народилося біле, без смужок. Зебреня підростало і всі кепкували з нього. Одного разу воно підслухало розмову батьків з мудрецем:

– Це недобре, що ваш син народився без смужок, – мовив мудрець. – Якщо зебра народжується без смужок, то ця земля залишається без води.

   Зебреня було дуже засмучене почутим. Згорьована королева померла, та перед смертю попросила чоловіка регти сина і передати йому правління королівствомі. Король виконав прохання дружини. Коли син підріс, став лідером табуна – королем Артуром.

 

   Під час його правління на землю прийшла сильна засуха. Зебри були дуже стійкими, але засуха була дуже виснажливою. Згадав тоді король Артур слова, які сказав мудрець. Сильно зажурився, що через нього загине табун. Зібрав він на раду своїх міністрів, ті порадили кочувати в іншу землю у пошуках води.

Усі погодилися і вирішили через три дні вирушати. Та тим часом король Артур покинув королівство і подався у королівство білого носорога.  Той зустрів короля Артура дуже радо, бо вони обидва були білого забарвлення.

– Що тебе, королю Артуре, привело до мене? – запитав король носорогів.

– У моїй землі сильна засуха, немає води. Знаю, що у ви маєте особливий дар шукати воду. Допоможіть моєму королівству, а ми колись станемо у пригоді вам.

Король Артур розказав йому легенду про воду, яку пов’язували зі смужками зебри.

Король носорогів зразу погодився допомогти, він був дуже радий бачити білого зебра.

Зранку король Артур наказав відкрити всі ворота в королівство. До нього зайшов великий табун носорогів. Вони довго шукали воду. Та марно. Вечоріло. Носороги з настанням ночі стали пильніші. Раптом лідер носорогів почав бити копитами, обидва табуни носорогів і зебр вибивали каміння та землю і добралися до джерела. Вода заструменіла і потекла у всі річки та водойми.

   Королівство було врятоване.

– Дякую вам, білі друзі, – сказав король Артур.

Так зав’язалася дружба між двома королівствами. Зебри не раз попереджали носорогів про небезпеку, коли на них полювали браконьєри. Вони видавали такі звуки, як гавкіт псів.

   У королівстві зебр був порядок і спокій. Одного разу старий мудрець прийшов до короля Артура.

– Мій королю, – мовив мудрець, – я помилився, коли сказав твоїм батькам, що народження зебри без смужок накличе біду на нашу землю. Тепер я зрозумів: не важливо, чи у зебри є смужки, чи немає, головне, щоб у серці була доброта. Ти врятував наше королівство!

 Після цих слів на спині короля з’явилася темна смужка. Виявляється, чорні смужки – то відбитки від пережитого горя чи випробування. У всіх зебр візерунки різні.

Вероніка МАРЦІНКО, 6 клас

Казки Вероніки Марцінко

Казка "Дві принцеси поні". Читайте тут...

Пластилінова кішка. Читайте тут...

Казка "Маленька і велика поні Азелька". Читайте тут...