Жили собі котеня Мілка і собачка Чача. Одного разу вони гуляли і побачили чарівну комаху Хомуху. Вони хотіли її зловити, але Хомуха розсердилася на них за це і перетворила їх у мух.

– Я даю вам одну добу, щоб знайти і принести мені квітку Фіну, інакше ви назавжди залишитися мухами, -  сказала Хомуха.

  Дві мухи одразу полетіли до Веселкового лісу. Чому веселкового? Тому що ця квітка була різнокольорова. А у веселковому  лісі все було різних кольорів. У цьому лісі жили Фліни, Пенчери і Зузи. Фліни – це довгі живі веселочки, Пенчери – рожеві пінгвіни з голубими панцерами, а Зузи – це великі летючі різнокольорові пухнасті кульки з милими оченятами. Чача та Мілка розпитали їх про квітку Фіну. Але всі мешканці лісу сказали, що нічого про неї не чули.

 

   Зачаровані мухи сіли на дерево перепочити, а тут до них прилетіла телеграма від Хомухи. У ній було написано: « У вас залишилося 18 годин». 

   Мухи швидко полетіли до Карамельної країни. Там вони обнюхали і обдивилися всі глазурні квіточки, але Фіни не знайшли. Далі полетіли до Молочкового озера. Вони роздивлялися кругом та раптом їх накрила велика хвиля і потягла в середину озера. Добре що поряд плавав Пряничний чоловічок, він врятував їх. Мухи Чача і Мілка розповіли йому про свою біду. Пряничний чоловічок сказав, що бачив таку квітку біля Кришталевого озера. Мухи подякували і зразу ж полетіли туди.

   Біля Кришталевого озера справді росла красива квітка Фіна, але її стеріг великий озерний монстр.

 – Що нам робити? – забідкалися мухи. – Невже ми назавжди залишимося мухами.

   Це почула русалка Меріда, яка жила у озері. Вона підплила до них ближче. Разом вони придумали план, як обхитрити монстра. Русалка Меріда відволікала монстра, а тим часом Чача та Мілка зірвали квітку і полетіли до Хомухи. Вони віддали їй квітку і знову стали котеням та собачкою. Цю пригоду вони розповідають всім. Я теж почула її від них і переказала вам. А ви у казкову Новорічну ніч розкажіть її своїм друзям.

Аліна ПАВЛЮК, 5 клас