Наш редакційний колектив вирішив провести опитування серед учнів 4-10 класів. Тема опитування продиктована часом. Оскільки зараз в Україні війна: російський агресор ввірвався на територію України, окупував АР Крим, зараз хоче захопити східні області, ведуться бойові дії, гинуть наші воїни і добровольці, захищаючи територіальну цілісність України та її незалежність. Ми глибоко переживаємо ці події. Ця тема найактуальніша зараз у наших розмовах і думках. 

 

Враховуючи, що ми, діти, як ніхто інший, відчуваємо соціальну напругу в Україні, ми вирішили підняти ці питання для обговорення. А зокрема, довідатися про відношення кожного учня до подій в Україні, про їхній патріотизм, зокрема у патріотизм родинах, запропонувати чим ми можемо допомогти Україні і нашій армії, щоб перемогти ворога і здобути мир. Ми колись не розуміли, який дорогий мир. Зараз, коли наші ровесники на сході України опинилися у пеклі війни, нам страшно. Ми віримо, що Україна здолає ворога, добро переможе, Бог нам допоможе. Але для цього треба були сильними патріотами, берегти дружбу і єдність в Україні, вчити і шанувати рідну мову, добре знати правдиву історію України, відстоювати правду, проривати інформаційну блокаду і брехню, яку ширить світом російська пропаганда. Мені здається, що ми дуже подоросліли за це воєнне літо-2014 року. Про це свідчать запитання, які самотужки розробили для опитування.

Це відбулося 3 вересня 2014 року. Група ініціативних учнів, а зокрема: Сондей Надія, Овчарчин Оксана, Турик Христина, Лещук Мар’яна, Турик Олександр, Марцінко Юлія з 8 класу та Фігураш Тетяна, Шешурак Юлія, Волошин Іванна з 9 класу узгодили тест запитань із заступником директора школи по виховній роботі Світланою Василівною Татарин. Видрукували бланки для опитувань, а 4 вересня приступили до реалізації  проекту.

Опитування анонімне і добровільне. Учні вільно висловлювали свою позицію. Час для опитування - перерви між уроками. До початку 6 уроку всі дані були зібрані. Найактивнішими респондентами учні 4, 5, 8, 9 класів.

В опитуванні взяли участь - 58 учнів 4-9 класів.

На перше запитання- Як ви оцінюєте ситуацію в Україні?

Близько 84% опитаних назвали ситуацію в Україні: поганою, дуже погано, жахливою, критично тяжкою,  страшною та надзвичайно серйозною.

Глибше аналізують ситуацію в Україні, шукають вихід із неї, твердо вірять перемогу учні 9 класу – 10,4%;

Сміливо і гостро реагують учні 6 класу – 14,6%

Друге запитання звучить так: - Що ви зробили, щоб нашу мову ніхто не здолав?

Відповіді розприділилися таким чином:

Молилися

Стали патріотами

Розмовляю нею

Бережу її

Підтримую

Борюся

Нашу мову ніхто і ніколи не здолає

Люблю і шаную

Не цураюся рідної мови 

Третє запитання: Які символи України є у вас вдома?

Прапор України

Герб України

Вишита сорочка

Вишитий рушник

Гімн України

Образ Ісуса Христа

Кобзар

Калина

Верба

Соняшники

Пшениця

Всі символи

Четверте запитання: Чим ви б допомогли (чи допомагали) українській армії?

 Все чим потрібно

Ліками

Грошима

Ідою

Одягом

Все, чим зможу

Молитвою

Спорядженням

Моральною підтримкою

Я б все віддав

Сам би пішов

П'яте запитання: - Чи прихистили б ви біженців зі сходу України? Чому?

Так - 64,3%

Жінок і дітей, а чоловіків - ні - 10,4%

Можливо - 8,5%

Шосте питання звучить так: - Щоб ви побажали українцям в тяжкий для нас час?

Перемоги

Єднатися

Сили і мужності

Віри в Бога

Миру і підтримки

Здоровя

Віри в перемогу

Терпіння і мудрості

Не падати духом

Щастя, добра і довго жити

Стояти до кінця

Віри в себе

Триматися, не відступати

Щоб повернулися живими

Всього, що потрібно для перемоги

...

   Відповідей багато і дуже щирих. Ми дуже переживаємо за долю України, за наше майбутнє.  Боже, бережи нашу дорогу Україну.

Шешурак Юлія, 9 клас