8 клас. Урок хімії. Кислоти.
  У четвер в нашому класі був урок хімії, на якому ми дізналися про хімічні речовини, які можна змішувати з різними кислотами. Ми робили різні досліди. Вчителька, Мирослава Михайлівна, розповідала нам про безпеку при використанні кислот: як брати пробірки з кислотами, реактиви, щоб речовини не попала на руки. Тема нашого уроку: "Кислоти".

 

   Кислоти– це складні речовини, які містять у своєму складі Гідроген і кислотний залишок. А речовини, які змінюють своє забарвлення під дією кислот (або лугів), називаються індикаторaми. 

   Кислоти є одними з найважливіших речовин у промисловості, і не тільки у хімічній. Найбільш увага приділяється сульфатній, нітратній, хлорид ній та фосфатній кислотам. Без цих  кислот неможливо  виготовляти    метали, тканини, папір, мінеральні добрива тощо.  

   У великих кількостях кислоти використовує і харчова  промисловість,  і  не  тільки   як  смакові приправи  для  надання  кислого смаку. В більшості випадків кислоти (оцтова, лимонна, бензойна, винна, щавлева) використовуються як  консерванти — речовини, які уповільнюють  псування харчових  продуктів. Майже   в кожному  домі  є оцет (розчин  оцтової  кислоти) і лимонна кислота для приготування їжі. В домашній аптечці завжди знайдеться аскорбінова кислота (вітамін С), ацетилсаліцилова кислота  (аспірин)   і борна  кислота. 

Кислоти відносяться до їдких речовин. Якщо кислота випадковопотрапила на шкіру, її  треба  негайно  змити великою кількістю  проточної  води, а потім при необхідності  змочити ушкоджену ділянку шкіри слабким розчином соди.

Урок цікавий. ми довідалися багато цікавого. На лабораторній побачили, як індикатори змінюють колір, реагуючи на присутність кислоти. Цього разу на уроці Мирослава Михайлівна приділила найбільшу увагу нашим хлопцям. А нам дозволила зробити декілька світлин на конкурс "Шкільні будні".

Старчук Ірина, 9 клас

Автор фотографій - Оксана Овчарчин