Прийшла зима і принесла свою палітру колів та відтінків. З'явилися нові декорації, нові персонажі. В казкове забавлення вбрали зиму Новорічні і Різдвяні свята. Це єдина пора, коли треба білим по білому малювати: сніг, сніжинки, сніговиків, засніжені дахи та ялинки.

 

 

 

 

 

 

   Усі тонкощі зимової пори чітко підмітили школярі і відтворили у своїх малюнках. Кожна робота, як новий ракурс, у якому позує зима. 

11 січня - Міжнародний день Дякую. Спочатку ми здивувалися, для чого такий день, адже дякую ми говоримо кожен день. Дякуємо за допомогу, за пораду, за дарунки, солодощі тощо. Але чи насправді ми всім дякуємо. Чи дякуємо Богу да прожитий день, за все що маємо? Чи дякуємо батькам за їхню працю, опіку? Чи дякуємо вчительці? Цей день, напевно, для того, щоб ми задумалися, чи ми уважні завжди і вдячні. У слові "Дякую" величезна і невичерпна сила.

 

 

 

 

 

 

 

 

ЙДЕ СЕЛОМ КОЛЯДА!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

З Різдвом Христовим всіх вітаєм!

Хай коляда дзвенить над краєм!

Усі, дорослі і малята, йдем

Сина Божого витати!

Несім любов і чисте серце,

Там віднайдемо мир і щастя,

Там сповняться усі надії,

Бо народився наш Месія.

Отак щороку йдем з поклоном,

Сіяють зорі, дзвонять дзвони,

Сніг простеляє нам доріжку

В Христову Церкву, правдиву й вічну.

Ісус нас радо зустрічає,

Звучать акорди величальні,

А пастушки і діточки несуть під вікна вісточки:

ХРИСТОС РОДИВСЯ! ВЕЛИЧАЙМО!

   1 січня - день народження Степана Бандери (01.01.1909-15.10.1959). Символічно, що кожен Новий рік розпочинається спомином про Великого Українця. Сьогодні вже 113 років з дня народження українського політичного діяча Степана Андрійовича Бандери. Бандера - відомий український націоналіст, очільник ОУН та борець за українську незалежність. Для нас він Герой України, символ українського спротиву.

  

 

 

 

 

 

 

  

      Всі діти люблять казку, у кожного є свої улюблені казкові герої. А коли запросити всіх казкових героїв на свято, то вийде прекрасний казковий бал. Такий казкова подія відбулася напередні Нового року, 28 грудня, в групі дошкільної підготовки "Сонечко".  Надворі у цей час сніг і мороз, як і годиться під Новий рік. А в актовому залі затишно і весело. Тут прибрана пишна новорічна ялинка, біля неї примостився великий сніговик, довкола багато сніжинок та гірлянд. Залунала музика і на середину залу один за одним виходили казкові герої: Мальвіна і Буратіно, Білосніжка з гномами, Попелюшка, Фея, Принц, Червона шапочка з Вовком, Чарівниця Зима та білесенькі Сніжинки.

Наша Різдвяна майстерня. Підсумок творчого тижня.

  З 20 по 30 грудня 2021 року у нашому ліцеї розпочала роботу Різдвяна майстерня. Учні виготовляють новорічно-різдвяні сувеніри, прикраси на ялинку, композиції, різдвяні віночки і приносять на виставку, яка облаштована у перехідній галереї ліцею. Підсумок першого творчого тижня ви можете вже  переглянути. Всі роботи варті уваги, вони красиві, оригінальні та креативні. У роботі використані різні техніки та матеріали. 

   Відбулися підсумкові збори учнівської редколегії "Шкільна правда" з участю директора ліцею Володимира Пронюка. Завданням для всіх присутніх було оформити святкову кульку, тобто написати подяку 2021-ому рокові "2021-ий, дякую тобі за..." А коли кульки були готові, ми зробили короткий аналіз та підсумок роботи за 2021 рік. Радо ділилися досвідом та враженнями Ангеліна Вовк (головний редактор газети "Шкільна правда", Тетяна Павлюк (заступник головного редактора газети), Ілона Стецюк (староста гуртка журналістики). Приємно чути слово підтримки та подяки редколегії від директора ліцею. Це додає натхнення творчій команді.

Солодке свято Миколая у другому класі

  Щороку святий Миколай приходить до нас у школу, тепер вже у ліцей. Щороку другокласники готуються до зустрічі з ним. Ця гарна традиція збереглася і напереодні свята Миколая у нас оживає казка - справжнє театральне дійство. Другокласники грали ролі Ангеликів, Сніжинок, Сніговика та лісових звірят. Роль Зими грала Ілона Стецюк з 10 класу. Ще одна гарна традиція є на святого Миколая, коли помічники - благодійники привозять пакуночки з солодощами для школярів. Хочемо подякувати нашим доброчинцям: Я.Д. Бойко ФГ "Ниви", І.І. Атаманюк ПП, В.М. Чопику ПП, Н.Б. Козаку Агропідприємство "КЛН Агро", Г.Г. Халімончук Фірма Агрітера+Агро та старості села Клубівці Б.І. Рекетчуку. Дякуємо організаторам свята, сценаристам та звукооператору: Оксані Ярославівні Самуляк, Олесі Романівні Марцінко та Роману Петровичу Середюку.

  Сьогодні у нашому ліцеї було свято до Дня святого Миколая. Це свято було дуже гарне та веселе, діти з другого класу співали, розказували вірші та танцювали. Вони чекали святого Миколая. Прийшла Зима, вона танцювала з сніжинками, грали в сніжки і зліпили Сніговика. Врешті всі діти загукали і прийшов святий Миколай. Він всіх привітав та під красиву святкову пісню сів за стіл читати дитячі листи. У листах діти писали свої побажання святому Чудотворцю. Після свята святий Миколай зайшов до нас у клас, подарував нам подарунки і ми зробили з ним фото на пам'ять. Це мій найкращій день, тому що я довго чекала святого Миколая. Мені сподобалось свято, особливо, коли Миколай співав з дітьми пісню "Ой, хто, хто Миколая любить". Ще мене розчулили листи,  у них другокласники просили, щоб їхні близькі були здорові і щоб війна закінчилась.

   Сьогодні ми виготовляли різні новорічні прикраси для Різдвяно-новорічної ярмарки, яка  відбудеться  у  Тисменицькій міській раді. Я вибрала фігурку Пінгвінчика. Коли я побачила картинку Пінгвіна, вона виглядала мені дуже простою. Та коли взялася її виготовляти, виявилося, це не так вже легко, на роботу я потратила майже годину.  Учні, які ходять на гурток паперопластики, -  великі молодці. Раніше, коли дивилася на їхні фотографії з виробами, я думала,  що все це дуже просто. Та коли сама виготовляла Пінгвіна, то  в мене аж руки боліли. Але Пінгвінчик у мене вийшов дуже гарний! У нього червоний новорічний шарфик і шапочка.

   Сьомого грудня відзначають свято Української хустки. У нас в ліцеї відбувся флешмоб, присвячений  Дню української хустки. Його організовувала учнівська рада, до якої входять старшокласники. За проведення цього заходу відповідала Тетяна Павлюк з 10 класу. Фотографами були Адріана Турик і Вікторія Досюк з 11 класу. У нашому, шостому, класі всі дівчата святково одяглися і взяли з дому хустки. В кожної  дівчини була інакша хустка з різними узорами на ній. Саме свято Української хустки ще дуже молоде, адже було впроваджене 07 грудня 2019 року. Однак хустка ще з давніх-давен є невід'ємною частиною одягу кожної українки і, мовби, наділена якоюсь магічною силою, вона вважалася оберегом жінки. Також українська хустка це не лише головний убір жінки, але й важлива сімейна реліквія, яку передавали з покоління в покоління. Наші бабусі ходили в хустках, вони дуже зраділи, побачивши нас на фотографіях у хустках.

Хустка – краса! Українська душа! І гармонія вроди й узорів!

  7 грудня - День української хуски. У цей день всі дівчата нашого ліцею принесли з собою хустку - мамину, або бабусину. Велику гарну хустку з тороками. У ліцею учнівська рада проводила святковий флешмоб. Одинадцятикласниці Вікторія Досюк та Адріана Турик фотографували  у кожному класі всіх дівчаток у хустках, а Тетяна Павлюк з 10 класу змонтувала гарний відеоролик з цих світлин. Паралельно з флешмобом до фотографування запрошувалися сміливі дівчата, котрі готові зав'язати хустку. У цій добірці світлини дівчат у зав'язаних хустках.

  7 грудня - День Збройних Сил України. Для війсковослужбовців ЗСУ та всіх захисників України відеопривітання від ліцею підготували учні шостого класу з класним керівником Людмилою Михайлівною Сенко та педагогом-організатором Олесею Романівною Марцінко. Ми хотіли подякувати українським захисникам за те, що вони є щитом, який захищає нас. Вони жертвують своїм життям заради нас!!! В цей день ми святково одягнулися, розказували вірші, привітання і спільно виконали гімн України"Ще не вмерла України і слава, і воля..." Відеозапис можна переглянути тут...

 Зима розпочалася, як і годиться, за календарем. Перший сніг випав третього грудня і приніс радості повний міх. На перерві школярів не втримати в приміщенні, всі на ігоровому майданчику ліплять сніжки. Хлопці з сніжками доганяють дівчат, веселий сміх довкола. Щоки червоні, руки мокрі від снігу, а полювання з сніжками триває. Лише дзвінок хутко загнав всіх у класи. Отак прийшла красуня зима, яку всі діти люблять за її особливу принаду - за пухкенький, біленький сніжок.

  

 

 

 

 

 

 

  

    Сьогодні ми вшановували пам'ять жертв голодомору 1932-1933 років. Наш 7 клас провів інформаційну лінійку, на якій учні говорили про страшні факти і цифри великої трагедії в Україні. Голодомор забрав життя понад десять мільйонів українців. Люди пухли від голоду і покидали світ. Серед всіх померлих  більша частина - діти. 

      

 

 

 

 

 

 

  Тренінг для учнів 10-11 класів на тему: "Поважай себе та інших". Захід проведенои у рамках Тижня "16 днів проти насилля". Відповідальні за проведення практичний психолог Триндяк Наталія Василівна, соціальний педагог Березна Галина Романівна. Світлини Галини Романівни Березної. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  21 листопада - День Гідності та Свободи.  У нашому ліцеї була проведена інформаційна лінійка, яку підготували учні 8 класу з класним керівником Світланою Миколаївною Дуридівкою та педагогом-організатором Олесею Романівною Марцінко.

 

 

 

 

 

 

 

 

   Лекцію-бесіду "Кібербезпека"для учнів 3-4 класів проводить працівник відділу зв'язку з громадськістю управління патрульної поліції Івано-Франківської області Настич Богдан Анатолійович.

 

 

 

 

 

 

 

 

   21 листопада - День Свободи та Гідності. А ще у цей день велике християнське свято Архангела Михаїла, покровителя України. У цей день згадуємо тих, хто боровся і бореться за свободу, за тих, хто зараз на передовій захищає нас. Вони, як ангели, вдень і вночі на посту. За традицією, яка складася у нашому ліцею, з нагоди таких дат і подій, ми беремо інтерв'ю у друга школи, захисника України Дмитра Євдокимова. 

– Слава Україні! Мене звати Таня, я журналістка учнівської газети "Шкільна правда", я дуже хочу взяти у вас інтерв'ю. Чи можете відповісти на декілька питань?

– Героям Слава! Приємно познайомитись! Надсилай запитання, постараюся відповісти.

– Дмитро, де ви зараз перебуваєте? У якій частині?

– В Луганській області, частина 24 ОМБ.

– Скільки років Ви вже на війні?

– Вперше попав на війну в 2014 році. Був до вересня 2015. Після того були контракти, ротації. В кожному році я був на фронті, просто тривалість була різна, коли пів року, коли два місяці, як який рік.

  20 листопада світ відзначає Всесвітній день дитини. У четвертому класі до Всесвітнього дня дитини проведена виховна година, на якій говорилося про дитину, яка вона дорога і важлива для родини і для держави. Кожна дитина особлива.  Мова йшла про турботу та про права дитини. Кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства. Діти повинні зростати щасливими та впевненими в майбутньому. 

   Декілька тижнів тому я повернулася з теплої Іспанії. Це країна, в якій хочеться жити. В ній ти відчуваєш себе вільним, щасливим, забезпеченим та не відчуваєш тиску. Час від часу у мене закрадалася думка залишитися в цій країні, вчитися, працювати і взагалі жити. Чому? Я почала зовсім по іншому дивитися на життя і, навіть, можна сказати виробила новий спосіб життя. Зараз мені тільки 15, великих змін для суспільства, я принести не можу. Але я можу висловити свою думку на рахунок того, що можна змінити, щоб учні стали більш  заохоченні в навчанні та не планували вже з середніх класів переїжджати за кордон. Далеко заходити не потрібно. Можна починати від школи. Є три пункти, на яких все ґрунтується.

   Сьогодні відбувся день який я дуже чекала. Звичайно, це збори журналістів. На протязі місяця я зовсім не брала участь у житті шкільної газети і, по правді, я засумувала за цією приємною заклопотаністю та за своїми журналістами. Будучи далеко від України, я все рівно слідкувала за життям газети і старалася підтримувати кожного та мотивувати навіть на відстані. Як завжди ми зібралися у гуртковому кабінеті. Як сьогодні сказала сама Оксана Ярославівна: "Цей кабінет не мій, а ваш, і це ваша домівка, де завжди вас будуть чекати". На нас за традицією чекали кольорові фломастери, шматочки паперу,  ну і як без гостинців. Наше зібрання було побудоване на ідеях. Кожен з нас повинен, був подати свою ідею. Моєю ідеєю була статистика (опитування). Як на мене це досить цікаво і це потрібно розвивати, адже за допомогою цієї функції ми дізнаємося про інтереси учнів. Щоб покращити життя у нашому ліцеї, активузувати його, треба знати в якому напрямку рухатися і, що цікаво дітям.

   Діти дуже люблять клоунів. Клоун - це  цирковий артист-комік. Він виконує смішні ролі і вирізняється гротескним виглядом: у нього кольорові перуки, на обличчі багато гриму, великий червоний ніс, надзвичайно велике взуття і чужоземний одяг. Це дуже приваблює маленьких глядачів, а ще він потішний, проворний, забавний. Нашим творчим завданням було виготовити фігурку клоуна і придумати йому ім'я. Отак у нас з'явилися клоуни Теді, Бублик і Петрушка, згоді Марсель, Любимчик й Веселун. Ця весела команда розвеселить кого завгодно!

   09 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови.  За церковним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Цікаво, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 мільйонів, більшість яких живе в Україні.

   А ось і третій місяць золотої осені Листопад. Це місяць несподіванок. Зранку нас може зустрічати сумне небо із дрібним дощем, а в обід вже буде світити ясне сонце і ніби промовляти, що ще не час чекати зими. Останні теплі та лагідні дні у цьому році саме зараз. Напевно кожен з нас насолоджується ними як може, щоб спіймати собі на пам'ять декілька сонячних промінчиків. Журналісти нашого клубовецького ліцею вирішили, що найкращим прикладом для "спіймання осені" є наш об'єктив фотоапарату. Адже, що може бути приємніше, ніж переглядати ясні осінні світлини в зимку і згадувати, як чудово та атмосферно було декілька місяців тому. Отож ми влаштували фотопроєкт "Я іду у листопад". 

Ми – веселі жолудята,

Змайстрували нас малята.

Вирізали, малювали...

Ось які ми вийшли гарні!

   Зараз під кожним дубом можна знайти жолуді, лише треба розгонтути листочки. Жолуді  довгенькі кругленькі, симпатичні, в плоских коричневих шапочках. Це плоди дуба. Вони годують лісових звірів. Жолуді їдять кабани, ведмеді, козулі, білки, олені та дрібні гризуни. Жолуді люблять миші, вони запасають їх на зиму. А ще жолудями дуже люблять гратися діти. Вони нагадують маленьких жвавих чоловічків. Гуртківці з "Натхнення" виготовляли саморобки та аплікації "Веселі жолудята".

Фільм "Осінні мотиви. Творчі роботи гуртка "Натхнення" дивіться тут... 

  От і завітав до нас місяць листопад. Третій місяць осені, який має непросте завдання - обтрясти листя з дерев. Цього року він це робить неохоче. Ще гріє теплом, ще чіпає тоненькі павутинки на гілля, ще забавляється з листячком. А на грядках ще квітнуть чорнобривці, календула, хризантеми та інші осінні квіти. Температура 15-16 градусів тепла у обідню пору. Господарі орють городи, рілля виглядає, мов заплетені дівчачі коси. А довкола кольоровий - золотисто-жовто-буро-коричневий ліс з зеленими прожилками від сосен та ялин. Гарна осінь. Її або малювати, або фотографувати. Ми вирішили піти в осінь з фотокамерами наших смарфонів.  Стартує фотопроект гуртка журналістики "Я іду в листопад".