Друк
Категорія: Гуртки
Перегляди: 2194

   Вишиванка - символ  краси, щасливої долі і родинної пам'яті, любові і вірності.  Символіка новітніх українських вишиванок у своїх образах збігається з орнаментами давніх трипільських часів. В цьому - спадкоємність наших культурних виявів. Вишиванка - це й оберіг людини.  Вишиванка - національна святиня, вона символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь-зв'язок, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію. Багато можна розповісти про вишиванку, про узори, хрестики. Та сьогодні. 19 травня. ми просто одягаємо свої вишиванки і засвідчуємо: вишиванка - це ознака ідентичності. Ми - українці!

 

 Христос Воскрес! Дорогі друзі, однокласники, вчителі, вітаємо вас із святом вишиванки. Запрошуємо до флешмобу "Вишиванка - пісня України".

Вишиванка –  пісня України,

Нашої священної землі.

В ній співають ранки солов’їні

Цвітом закосичені сади.

 

В ній клекоче мова журавлина,

Мамина калина і верба,

В ній – батьківська правда, сила, воля,

І любові ружа запашна.

 

Заспіваймо, браття, що є сили

Про любов, про віру, про красу

Вишиванку, рідну незрадливу

Аж до неба Господу знесім.

   З такими вітальними рядочками ми обійшли учительську, кожен клас, сільську раду, бібліотеку, навідалися на будівництво спортивної зали, в кабінет трудового гавчання, в фельдшерсько-акушерський пункт, в реабілітаційний центр воїнів-захисників. І скрізь нас радо приймали і співали по куплету-два рідної пісні.

Турик Христина, 9 клас

Фото Юлії Шешурак, 10 клас

Свято рідної вишиванки. Читайте запосиланням...

Вишиванка - наш генетичний код. Читайте за посиланням...

 

 

 

 

 

 

 

Флешмоб, який прокотився школою у день вишиванки, пригадав куплети та мотив рідних пісень. Зокрема, в учительській зазвучала пісня "Рідня мати моя", у другому класі - "Зацвіла в долині червона калина",  третій клас - "Діти Укаїни", четвертий - "Ой, заграйте, дударики".

 

 

 

 

 

 

 

 П'ятий клас дружно заспівав "Засвіт встали козаченьки", у шостому гордо звучала "О Україно, о люба ненько", сьомий лірину "Вишивала дівчина вишиванку", восьмий - українську народну пісню "Ой у вишневому содочку", дев'ятий подібну, але не ту -  "Ой у вишневому саду", десятий гідно завершив гімном України "Ще не вмерла України і слава, і воля".

.

 

 

 

 

 

 

   В медпункті (ФАП), у Марії Ярославівни співали "Червану руту" Володимира Івасюка та "Час рікою пливе", юіля будівельників та в сільській раді, як годиться, звучав гімн України, у бібліотеці  коло Марії Дмитрівни- "Розпустили кучері дівчата".

   Василя Івановича Римчука засіяли українською народною "Ой на горі два дубки", у майстерні під пильним оком Ярослава Михайловича пробували заспівати "Ой, Марічко, чічері", а з нашими захисниками поділилися "Із сиром пирогами".

   Отак співучим був у нас день вишиванки з користю і набутком для себе, і радістю та сюпризом для інших.

Репортаж Турик Христини, 9 клас