Друк
Категорія: Гуртки
Перегляди: 2167

   У нашій школі проводиться експрес-опитування "Рідна мова колискова". Ми пропонуємо різним людям відповісти на одне і теж саме питання: "Що для Вас особисто означає берегти рідну мову?" Пропонуємо познайомитися з опитуванням, яке провела учениця 7 класу Турик Марія-Анна.

Респондент Михайлишин Йосип Петрович. 1944 р.н.
- Я дуже люблю рідну українську мову і вважаю, що її необхідно плекати і берегти. Наша мова має давні корені і самобутню історію. Вона дуже співуча й милозвучна. Я вважаю, що це найбільше надбання і щастя для нашого народу. Кожній людині необхідно  вивчати рідну мову і пишатися нею.

  


Респондент Кохман Богдан Михайлович
- Берегти рідну мову - означає її любити.
Респондент Шешурак Богдана Романівна
-  Рідна мова - це скарб всього життя, який можна легко загубити. Тому бережімо рідну мову, бо без неї ми будемо бідні і обездолені.
Респондент Попадюк Тарас Іванович
- Не забувати рідну мову, коли виїжджаємо у різні країни, берегти її як зіницю ока.
Респондент Шешурак Любов Михайлівна, 1982 р.н.
- Рідна мова - це скарб, який Бог дав нам на все життя. Через людські гріхи та байдужість до батьківської мови, багато мов щезає з землі. Щоб не припуститися такого гріха, треба добре вчити рідну мову, гарно спілкуватися, багато читати і співати рідні пісні. Це святий обов'язок людини.
    Турик Марія-Анна до спілкування про рідну мову запросила свого дідуся Йосипа, однокласників та маму своєї подруги. Своїм першим досвідом спілкування про рідну мову ділиться з нами:
- Мені сподобалися відповіді моїх респондентів, я зробила вдалий вибір. Спершу мені було цікаво дізнатися, що вони думають про рідну мову. А після опитування, читаючи їхні відповіді, я зрозуміла, що так багато тих, котрі люблять рідну українську мову. І це дуже добре. Мова - це надбання для кожної людини. Тому треба вивчати старанно мову, збагачувати своє мовлення у великій українській родині.

Редколегія газети "Шкільна правда"

Експрес-опитування "Рідна мова колискова", проведене Палагіцькою Анастасією (3 клас), Бойко Веронікою (7 клас) . Читайте за посиланням...