Гуртківці продовжують опитування "Рідна мова колискова". Естафету підхопила Івасюк Божена, учениця 9 класу. своїми респондентами обрала вчителів та однокласників. На запитання "Що для вас означає берегти рідну мову" отримала змістовні та повчальні відповіді.

Респондент Наталія Ігорівна Михайлишин

- Ми повинні берегти та захищати свою мову від сторонніх посягань, від тих, хто хоче її змінити, або знищити взагалі. Така загроза є і зараз. Ми повинні берегти свою мову, нести її крізь віки, передавати її із покоління в покоління. В такому випадку, мова буде жити вічно серед  нас.

    

   Респондент Данилюк Назарій, учень 9 класу

- Для мене берегти рідну мову - означає говорити рідною мовою, збагачувати свій словниковий запас, цінувати мову і головне - любити її.

Респондент Наталія Василівна Івасюк

- Наша мова має давні корені й самобутню історію. Вона дуже співуча і милозвучна. Дуже багато часу потрібно, щоб наша мова стала державною. Були часи, коли закривали українські школи, знищували книжки, які були написані українською мовою. Але наш народ зміг зберегти її неповторність та піднести її до світових висот. Зараз ми маємо можливість вільно спілкуватись нею. Ми маємо своє українське радіо, телебачення, газети. Я вважаю, що це найбільше надбання і щастя для нашого народу. Кожній людині необхідно плекати свою рідну мову і пишатися нею.

Респондент Бабій Тетяна, учениця 9 класу

- Я дуже люблю мою рідну українську мову і вважаю, що її необхідно плекати і берегти.

Респондент Оксана Ярославівна Самуляк

- Українська мова - одна з популярніших слов'янських мов. Вона привертає увагу вчених та мовознавців світу. не лише мелодійністю, а й глибоким змістом. Нею захоплюються, її вивчають, досліджують не лише в Україні, а й далеко за її межами. Отже, українську мову ми повинні берегти.

   На думку Божени Івасюк, ідея такого інтерв'ювання є слушною та цікавою, відповіді обраних респондентів справили позитивні враження. 

ЕКСПРЕС-ОПИТУВАННЯ "РІДНА МОВА КОЛИСКОВА"

   Учениця 5 класу Павлюк Тетяна про те, як берегти рідну мову, розговорила своїх рідних. Від спілкування отримала велике задоволення, бо  зрозуміла, що всі у її сім'ї та родині люблять рідну мову та щиро вболівають за неї.

Респондент мама Павлюк Оксана

- Берегти рідну мову - любити її, плекати рідне слово і пишатися свою мовою.

Респондент батько Павлюк Богдан

- Берегти рідну мову - означає зберегти наші традиції. Мова - душа народу. Свою рідну мову треба любити.

Респондент тітка Рекетчук Ольга

- Берегти рідну мову - для мене це означає любити свою мову. Чужої научайтесь, а своєї не цурайтесь.

Респондент дідусь Павлюк Іван

- Для мене рідна мова - це все. Я буду берегти її, говорити і вчити своїх онуків.

Респондент вчителька музики Підгайна Андріана Іванівна

- Берегти рідну мову - спілкуватися нею, передавати свої знання з покоління в покоління, любити її.

 БЕРЕГТИ РІДНУ МОВУ - МОЛИТИСЯ НЕЮ 

Експрес-опитування "Рідна мова колискова", проведене Палагіцькою Анастасією (3 клас), Бойко Веронікою (7 клас) . Читайте за посиланням...

Опитування Турик Марії-Анни. Читайте за посиланням...

Опитування Богдани Шешурак. Читайте за посиланням...

Опитування Івасюк Божени (9 клас), Павлюк Тетяни (5 клас). Читайте за посиланням...