Друк
Категорія: Гуртки
Перегляди: 3402

 До Дня журналіста

 10 червня 2013 року у Клубовецькій ЗОШ І-ІІІ ст. в рамках святкування Дня журналіста відбувся інформаційно-пізнавальний захід "Газета в моєму житті". В ньому взяли участь вихованці пришкільного літнього табору "Сонячна повінь", яким було запропоновано тест-опитування. Зокрема, потрібно було відповісти на 5 запитань, які стосуються учнівського вісника "Шкільна правда".

 

          Вісник випускається з 2010 року і має на меті висвітлення найактуальніших подій шкільного життя, ознайомлення учнів та їх батьків з цікавими і різнотемними заходами, які відбуваються в Клубовецькій школі, з творчими доробками учнівського та вчительського колективів.

          В опитуванні взяли участь учні 1-10 класів. Цікаво, що всім опитуваним подобається шкільна газета, всі вважають, що газета потрібна нашій школі, а на запитання, які статті подобаються найбільше, переважна більшість учасників відповіла, що це статті на футбольні та спортивні теми, про шкільні будні і свята, особливо першого і останнього дзвоника, про літній табір, змагання, канікули, екскурсії.

 На запитання, чи потрібна газета у нашій школі, всі учасники відповіли: дуже потрібна, а як же інакше?

          Питання "Щоб ви хотіли змінити в газеті?" переважна більшість опитуваних відповіла "Нічого", і лише декілька учасників хочуть бачити шкільну газету більшого формату, з більшою кількістю цікавих статей, які правдиво і оперативно висвітлюватимуть всі події, які відбуваються в школі.

 Виявилося також, що не всі батьки опитаних учнів знають про газету "Шкільна правда" і це дає привід задуматись над ширшим розповсюдженням шкільного вісника, щоб правдива інформація про шкільне життя була доступна не тільки всім учням, але й їхнім батькам. Бо ніде правди діти, є багато таких батьків, які в силу своєї непомірної зайнятості не мають повної інформації про те, чим і як кожний день живуть їхні діти. Тому "Шкільна правда" повинна поставити собі за мету зацікавити насамперед таких батьків, донести до них інформацію про будні і свята шкільного колективу, зрештою, про щоденне житя конкретно їхніх дітей.

Висловлювалося також побажання, щоб шкільна газета стала загальносільською, що в перспективі не таке вже і підйомне завдання - було би тільки бажання і підтримка тих, від кого це залежить: сільської влади, вчительського колективу і всіх, хто не байдужий до великої сили друкованого слова.

Хоч кажуть, що в добу Інтернету газети поволі вимирають, час їх закінчується, але як показує світова практика, люди люблять і з великим задоволеням читають тексти, в які вкладено душу. Зрештою, цінність має не форма, а зміст. І якщо хтось любить читати на папері, а хтось - у смартфоні, то це не ознака якоїсь великої різниці між самим сприйняттям інформації. Живе слово, цікава думка, неординарний погляд на події завжди будуть актуальними і потрібними людству.                               

       Іванна Пронюк,  10 клас

ХОЧУ БУТИ ЖУРНАЛІСТОМ

10 червня 2013 року у нашій школі був День журналіста. Наші шкільні журналісти зібрались у комп’ютерному залі на прес-конференцію. Оксана Ярославівна розповідала нам багато цікавого про журналістику, про професію журналіста. Іванна Пронюк розказала про появу перших газет в світі і в Україні, а шкільні журналісти Овчарчин Оксана, Бойчук Роман, Квасніцька Оксана, Марцінко Тетяна та Світлана Семанюк поділилися своїм невеличким досвідом — як вони писали перші статті до “Шкільної правди”. Потім діти задавали багато запитань О. Пронюк про журналістику, про її книги. Нам всім було цікаво слухати Оксану Ярославівну.

Журналістика — важлива справа. Для того, щоб стати журналістом потрібно багато вчитися, працювати, мати натхнення, бути правдивим, спостережливим і сміливим. Потрібно збирати цікаві факти з  життя і вміти їх цікаво передати. На мою думку – журналістами не народжуються, а стають. Я дуже хочу бути журналістом і проводити свій вільний час з думками,  які передам вам. І ви пишіть, старайтесь, нехай натхнення приходить до вас!                                                             

                   Лещук Мар’яна, 6 клас