Цього літа наша школа вчетверте брала участь у обласній патріотично-оздоровчій програмі “Чорний ліс”, яка проходила у селі Слобода на Коломийщині. Участь брали всі райони Івано-Франківщини. Ми — представляли Тисменицький район. Наша команда називалася “Соколи”. Ми мали футболки захисного кольору з вибитими емблемами, посередині яких великий тризуб. У програмі було багато змагань. Ми показали гарні результати. Найвідважнішими соколами із нашої школи були: Рекетчук Божена, Негела Христина, Качкан Діана, Квасніцька Оксана, Федорак Руслан, Козак Віталій, Шевчук Степан, Пронюк Тарас та Рекетчук Іван.

Хочу сказати, що це дуже особлива програма, розрахована на виховання справжніх українців, в яких горить дух правди, воля перемоги і жага знань. Я щороку їжджу з групою підтримки і сподіваюсь на другий рік вже приймати участь в змаганнях.

Пронюк Богдан, 8 клас

Враження                                                                                        

ЧОРНИЙ ЛІС

Чому саме так звучить назва програми —”Чорний ліс”? А тому, що з цими словами пов'язана одна із найвизначніших, найгероїчніших сторінок в історії нашої області. “Чорний ліс” - це молодіжна патріотична науково-пізнавальна програма. У цій програмі велич і прославлення героїв, краси табірного життя, пісні біля вечірньої ватри, дух патріотизму. “Чорний ліс” дає можливість молодому поколінню бути активним, смілими, кмітливими, уважними,  допомагати один одному і розкривати свої здібності.

 Це дуже відповідально. Ми представляли нашу школу і приймали участь у багатьох цікавих конкурсах та змаганнях. Вони принесли нам багато добрих емоцій, радості і тепла. Дивно й водночас приємно, що команди, які змагались між собою, завжди були готові прийти на допомогу.  У конкурсі ерудитів була задіяна вся наша команда і ми зайняли І місце. А ще призові місця ми зайняли у конкурсах “Пісні і строю” та “Захисту Вітчизни”. А найбільше нам сподобалася тернова гра.

Жили ми у наметах. Дуже запам'ятався день, коли нашим завданням було приготувати їжу за дві години і красиво оформити її. Ми так старалися, варили борщ, картоплю, готували бутерброди, печиво, чай.  А ще показували сценку “Курочка Ряба”. Ми самі писали сценарій і ділили ролі: слова від автора читала Діана, Діда зіграв Степан, бабу — Віталій, Курочку Рябу — Тарас, Внучку — Божена, Подружку Внучки — Христина, Внука Мишка — Руслан, Лотарку — Оксана. А ігри, конкурси біля ватри — просто незабутні. Двоє учасників — Шевчук Степан та Квасніцька Оксана — брали участь у грі “Квест”. Згадується ніч, коли нас будили — була тривога “Алярм”. Чудовий відпочинок, добрі переживання, вболівання за свою команду, смак перемоги і наука поразки, дружнє плече один одного, гордість на Україну і свою школу — все це ми відчули у “Чорному лісі”. Дякуємо організаторам.

   Своїми враженнями поділилися учениці 9 класу Качкан Діана Квасніцька Оксана.

 Фотографії Рекетчук Божени