16 вересня в Україні відзначають День пам’яті журналістів. У цей день вшановують журналістів, які полягли під час виконання професійної діяльності. Ця дата встановлена у 2007 році з ініціативи Національної спілки журналістів України. Учора юні журналісти-гуртківці побували в Івано-Франківському селекційно-насіннєвому центрі, що у селі Остриня Тлумацькому районі, де висаджена Алея пам'яті журналістів Прикарпаття. Сюди приїжджають студенти з факультетів журналістики, вони висаджують нові дерева та приймають присягу журналіста. Клубовецькі школярі, які займаються у гуртку журналістики також прийняли символічну присягу - правдиво і об'єктивно творити свою учнівську пресу.

 

   Алея пам’яті журналістів розташована на території лісгоспу. Його працівники шанобливо облагороджують меморіал. Щороку висаджують тут нові дерева. Нещодавно на алеї з’явилися свіжі грона калини та мальви. 

Журналістика нині вважається однією з найнебезпечніших професій. 16 вересня в Україні так само відзначається День пам’яті Георгія Гонгадзе – засновника «Української правди», якого викрали і вбили 16 вересня 2000 року. Журналістський мартиролог був створений одразу після незалежності нашої країни. І з того часу, в Україні загинуло близько 70 журналістів. Хтось був убитий, хтось помер за нез’ясованих обставин, а хтось покінчив життя самогубством.

Георгій Ґонгадзе відомий критичними виступами проти влади. Оскільки його мати Леся Ґонгадзе була львів’янкою і навчався він у Львівському національному університеті ім. І. Франка, то започаткували таку традицію у Львові. За роки незалежності загинуло 7 львівських журналістів.

Гурток журналістики у нашій школі діє з 2012 року.

Мета гуртку «Юні журналісти»: поділитися своїми вміннями, здобутками, досягненнями на сторінках учнівської газети «Шкільна правда», шкільного сайту; сформувати уявлення про журналістику як професію, що відіграє важливу роль у житті суспільства; агітувати учнів  до співпраці, до творчості, активного життя.

Шкільні журналісти покликані

-         Бути завжди в курсі всіх шкільних подій, та важливих подій з життя села, церкви, сільських установ

-         Розповідати про ці події чесно, правдиво, професійно

-   Проявляти ініціативу, бути активним, наполегливим, оптимістичним

-  Збагачувати мову спілкування, бути ввічливим та вдячними

-         Якщо вам подобається складати, вигадувати, фантазувати, запрошуємо писати казки, казкові історії, оповідання, вірші;

-         Якщо вам подобається малювати, запрошуємо розробляти дизайн газети та ілюструвати газету.

-         Якщо вам подобається фотографувати, запрошуємо робити фоторепортажі, фото-рейди.

-         Якщо вам подобається декламувати, співати, танцювати, запрошуємо брати участь у літературно-мистецьких заходах, організованих гуртком.

-         А ще просимо проявляти доброту і милосердя, ми надалі будемо практикувати акції милосердя у школі.

- А ще ми повинні добре освоїти комп’ютерні програми: текстовий редактор Word, видавничу програму Publisher, програму створення презентацій Power Point. Тексти навчимося пересилати в електронному варіанті через електронну пошту, Фейсбук чи Вайбер.

 Що ж, юні журналісти, спробуйте свої сили! Все починається з малого. Нашим шкільним гартом є учнівська газета «Шкільна правда». Щасливого старту!

Можливо, колись про вас скажуть:  Це – найвідоміший журналіст в країні! Це – редактор самого популярного журналу! Це – популярний ведучий новин!

 Висловлюємо щиру подяку працівниці лісництва Зоряні Михайлівні Івасюті за цікаву екскурсію селекційно-насіннєвим центром та Павлюку Роману Степановичу за перевезення школярів.