Козацькі забави – це змагання, розваги, веселощі... Вони вигадувались задля загартування найрізноманітніших якостей козака (ігри на фізичну силу, на швидкість реакції, на нестандартне мислення і різноманітні екстремальні розваги). Козацькі забави не виключали співи та танці. Метою було не тільки себе показати, а й побороти інших. 14 жовтня відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. А віднедавно, як День захисника України. До цих свят 13 жовтня 2021 року у нашому ліцеї проводилися змагання "Козацькі забави", в яких брали участь учні 9 - 11 класів. Класи поділилися на дві команди : "Соколи" - 9 клас, і "Джура"- 10, 11 класи. Ведучими цього дійства були дві учениці з дев'ятого класу: Я. Шелемей і І. Лялик.


   Організатори патріотичного заходу: вчитель історії В. Ф. Сидорик, педагог-організатор О. Марцінко, помічники: вчитель фізкультури І. І. Павлюк, вчитель фізики В. А. Дуридівка. Звукорежисер та фотограф Р. П. Середюк.
  Проводилися різні конкурси, змагання: перетягування канату, стрибки в мішку, передавання м'яча та ін. Також були вікторини. Всього було три етапи різних змагань. У підсумку команди здобули чесну нічию. Однак, команди не погодилися на нічию. Тому судді порадилися і організували додатковий конкурс - стрибки в довжину. У якому з мінімальним розривом у 2 сантиметри перемогла команда "Джура". 
    Метою проведення цього дійства було розширити кругозір учнів про козацтво, популяризувати фізичну культуру та спорт, сприяти патріотичному вихованню, виховувати почуття дружби, колективізму, взаємовиручки.

   Обидві команди чесно боролися і заслужили наші аплодисменти. Журі, у складі якого були: директор ліцею Володимир Ярославович Пронюк, заступники директора Наталія Василівна  Івасюк, Людмила Михайлівна Сенко, вчитель фізкультури Ігор Іванович Павлюк, вчитель фізики Віктор Андрійович Дуридівка, вручили нагороди переможцям.

Ангеліна ДРЕМБЕЙ, 8 клас

Фільм про Козацькі забави у Клубовецькому ліцеї дивіться тут...