Небесна Сотня, так назвали полеглих героїв, які боролися за незалежність України. Щороку 20 лютого наша держава вшановує подвиг Героїв Небесної Сотні. Це не про показову участь у масових протестах. Небесна Сотня – це про незламну віру та самопожертву, це про безкрайню любов до Батьківщини, це про велику людську гідність. Кожен із цієї Небесної Сотні, як і ми з вами, мав свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. 

 

    21 лютого 2014 року офіційна влада України визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня вся Україна прощалась із загиблими повстанцями. Окрім українців, жертвами стали білоруси, вірмени та грузини, усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

   21 листопада 2013 року півтори тисячі людей ввійшли на площу в знак протесту проти того, що тогочасний президент відмовився підписувати угоду про асоційоване членство України в ЄС. Проте, їх жорстоко розігнала поліція. Перетворившись на щось більше, ніж протест, цей проект отримав назву Революція Гідності. Люди вимагали, покарати винних. Але після жорсткого побиття на головній площі Києва, протестний рух перетворився на довготривалу непокору владному режиму, корупції та порушення прав людей. На 61-ий день Майдану на місці протестів було застрелено перших двох активістів, а в ніч 22 лютого 2014 року, було встановлено 107 жертв Революції Гідності.

   Революція Гідності стала трансформаційною та героїчною подією для України. Український народ вкотре довів свою гідність та незламність духу, заплативши однак за такі цінності найвищу ціну – життям 107 учасників акції протесту, Героїв України, названих Небесною Сотнею.

   Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози. Сьогодні вони дивляться на нас із небес, вони не дають нас впасти духом. Тому ми не маємо морального права здаватися.

   До Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні учні Клубовецького ліцею підготували інформаційну лінійку (10 клас) та фільм "Небесна Сотня - Герої не вмирають" (11 клас). Фільм можна переглянути на каналі Ютуб, дивіться тут...

    Вічна пам'ять Героям Небесної Стоні та всім воїнам АТО, які поклали своє життя, захищаючи незалежність і майбутнє нашої Батьківщини. Герої не вмирають! Вони залишаються жити в нашій пам’яті та в наших серцях. Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за майбутнє нашої країни і за наше з вами майбутнє.

Ілона СТЕЦЮК, 10 клас