14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно.

Щорічно 14 жовтня настає важливе християнське свято – Покров Пресвятої Богородиці. Цього дня християни згадують чудо, здійснене Богоматір’ю, яке свідчить про її заступництво всіх людей на Землі. Покрова є особливим святом для України, адже це свято тісно пов'язане з нашею історією.

   Літературно-музична композиція "Вклонися пам'яті, Людино!" Дивіться тут...

 

   Свято Покрови Пресвятої Богородиці бере свій початок з вторгення київського князя Аскольда на Візантію. Існує легенда, що мешканці Константинополя розуміли, що вони приречені і почали молитися Богородиці, просячи захисту. Вона допомогла віруючим, укравши їх своїм омофором – вбранням для богослужіння. 

   Саме це свято символізує захист, який дає щира молитва. Покрова залишається важливим елементом в іконописі, що пояснює віруючим важливість віри та силу молитви. Омофор, як частина одягу єпископів є нагадуванням богословам про важливість захисту слабких і заблуканих.

   Покрову Богородиці також вважають символом захисту військових від ворогів. Не дарма, 14 жовтня святкують День захисника України. Молитви про військових часто читаються саме в Покровських храмах, а в гарячих точках завжди присутня ікона Покрови Пресвятої Богоматері.

   Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. Саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час другої світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці. Отже сьогодні Покрова – це свято не тільки народне і релігійне, а й національне.

   То ж сьогодні шкільна редколегія хоче привітати усіх з цим чудовим святом. Хочемо побажати кожному з вас миру, щастя, здоров’я, радості, добра та відради. Нехай кожен день приносить благодать, а Пресвята Богородиця захистить від лиха та бід.

Ілона СТЕЦЮК, 11 клас