Спільний проект БФ «КАРІТАС» ІФ УГКЦ та Клубовецької ЗОШ І-ІІІ стуренів: збір відомостей про людей, які стали жертвами Сталінських репресій.
Відбулася зустріч представників БФ ”Карітас” Івано-Франківськ УГКЦ з учнями 9 класу та очевидцем сталінських репресій на території рідного села Старчуком Дмитром Олексійовичем на тему “ХХ ст. – століття мегасмерті”. Друга світова стала найбільшою війною в історії людства. У ній брали участь близько шести десятків держав, 37 з яких взяли участь у бойових діях. Загинуло, за різними оцінками, від 50 до 70 млн. осіб.    
 
карітас   Напередодні війни Україна стала розмінною картою в боротьбі великих держав. Це й зумовило запеклий характер бойових дій на території нашої країни. Через своє стратегічно важливе положення Україна неймовірно постраждала, розплачуючись і за гітлерівську агресію, і за згубні прорахунки сталінського керівництва війною. Україна понесла найбільші людські жертви і зазнала величезних матеріальних втрат у війні. У роки війни загинув кожний п'ятий житель України. Її економіку було повністю зруйновано.
     З висоти прожитих років після визволення України від німецьких загарбників багато що переосмислюється і сприймається зовсім по іншому.  Але біль, викликаний тортурами, приниженням і неоправданою жорстокістю не стирають і десятиріччя.
    Як можна забути, коли тебе, малолітнього хлопчину, як нікчемного, безсловесного раба, робочу скотину везуть в товарняку. І ти не те що сподіваєшся на людське ставлення, ти не маєш права на слово, співчуття, допомогу та, навіть, на життя. Так, це гіркі спогади. Ми повинні завжди пам'ятати про ці страшні події в історії всього людства. Їх не можна викреслити з пам'яті і ми повинні їх пам'ятати, щоб це більше ніколи не повторилося.
     Більше 14 тисяч концентраційних таборів, гестапівських тюрем, гетто та інших ганебних творінь спотвореної фантазії гітлерівських узурпаторів в які вдень і вночі, влітку та взимку кидали, звозили, ув'язнювали мирних громадян, налічувалося у Європі. 3 18 мільйонів  в'язнів фашизму майже 6 мільйонів (кожний третій) були громадянами колишнього СРСР.
   2 мільйони з них так і не дочекалися визволення… У статті використано інформацію з сайту www.caritas.if.ua. Це спільний проект БФ «КАРІТАС» ІФ УГКЦ та Клубовецької ЗОШ І-ІІІ стуренів: збір відомостей про людей, які стали жертвами Сталінських репресій. Правда із перших вуст. Їм прийшлося пережити ті лихоліття, які творила Червона чума на нашій землі. А тепер вони повернулись, щоб свідчити: "Нас не любили тільки за те, що ми Українці! Що ми любили Бога і волю"
 Івасюк Любов, 9 клас
На світлині: На зустріч до учнів 9 класу запрошений односелець Страчук Дмитро Ол.