У вівторок, 12 жовтня 2021 року вперше відбувся Всеукраїнський онлайн-урок профорієнтації для учнів 7-11 класів в рамках проєкту з профорієнтації та побудови кар'єри "Обери професію своєї мрії". Основною метою проєкту було створення ефективної профорієнтаційної системи, яка не поступатиметься найкращим міжнародним аналогам і з'єднає сферу освіти з ринком праці для підготовки висококваліфікованих кадрів. На цій відео-презентації були присутні учні 9-11 класів. Вона дала можливость розширити свій кругозір та змінити своє бачення на професію мрії.

 

   Насправді, цей Всеукраїнський урок було цікаво послухати, бо на ньому були присутні відомі українці, які колись також поставили перед вибором професії, і, мабуть, знайшли саме те, що їм було потрібно. Серед гостей були: Євген Клопотенко (український шеф-кухар, який входить до топ-50 кухарів світу), Жан Беленюк (Олімпійський чемпіон у Токіо), Ігор Гарбачук (заступник Міністра освіти і науки України), Уляна Пчолкіна (чемпіонка світу з пара-карате) та Ганна Різніченко (провідна українська кар'єра радниця). Їхні історії були цікавими та інколи напруженими, але це допомогло нам зрозуміти, що навіть одні з найпопулярніших людей України колись також були юними випускниками школи і також стояли на порозі вибору професій. Ми усвідомили, що навіть найрозумніша, найпрофесійніша людина також починає з самого початку. І якщо перед нами постає важкий вибір професії, а ми ще не в змозі дати відповідь на таке складне запитання, то потрібно почитати з маленьких та простих запитань щодня. Такою порадою з нами поділилася Ганна Різніченко, яка консультує підлітків у виборі професій з різних країн.

   Я з допитливістю слухала розповіді різних людей і кожна з них відрізнялася своєю неповторністю. Хтось став на свою кар'єрну стежку через друга, а хтось - завжди знав, ким хоче бути. Тому, такі відео-уроки корисно слухати саме нам, старшокласникам, які вже зараз замислюються про своє майбутнє. Мене завжди захоплювали історії успішних людей, а сьогоднішній урок став ще одним хорошим приводом добряче замислитись про своє майбутнє та не забувати про своє теперішнє.

Ілона СТЕЦЮК, 10 клас

   Учні 9-11 класів долучилися до Всеукраїнського онлайн уроку з профорієнтації "Обери професію своєї мрії". За вказаним посиланням усі охочі можуть пройти профорієнтаційне тестування та визначити свою схильність до різних сфер професійної діяльності.
Фото Марцінко Олесі Романівни