01 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

   

   01 червня 2022 року, у Народному домі міста Тисмениця відбулася зустріч міського голови Тетяни Градюк із обдарованими дітьми Тисменицької громади та їх наставниками. У рамках святкування відбулося нагородження (подяка та грошова винагорода) дітей та їх наставників.

98 день війни

01 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

   День захисту дітей був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Уперше його відзначили у 1950 році в 51 країні світу. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.

Сьогоріч в Україні Міжнародний день захисту дітей відзначається в умовах дії воєнного стану. За даними ювенальних прокурорів, унаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації в Україні постраждало щонайменше 689 дітей, зокрема загинули 243 дитини, ще 446 були поранені. Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово захоплених та визволених територіях. Українські діти потребують захисту і звертаються за допомогою до всього світу, адже агресор проявляє нечувану жорстокість до цивільного населення на окупованих територіях України.

98 день війни

  Стартувала онлайн-виставки дитячих малюнків, присвячених Дню захисту дітей. Дякуємо всім учасникам виставки. Роботи демонструються на сторінці "Шкільна правда" в Фейсбуці.

74 день війни

   День матері – свято, яке доторкає кожне серце на  Землі. Це міжнародне свято, шанування материнства, особливе покликання матері,  роль у сім’ї, родині, Церкві та вплив матерів у суспільстві. В Україні до кожної жінки споконвіку відносилися як до берегині родинного вогнища, яка дарує тепло всій сім'ї, народжує та виховує майбутнє покоління нації.

68 день війни

ОНЛАЙН-ВИСТАВКА УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ "КВІТИ ДЛЯ МАМИ"
#naykrashce_mami
Дорогі друзі, запрошуємо Вас стати учасниками онлайн-виставки "Квіти для мами", присвяченої Дню Матері. Надсилайте свої творчі роботи: малюнки, вироби з паперу, з квілінгу, пластиліну, з підручних матеріалів, композиції з квітів, LEGO-ідеї, поезії, твори, слайд-шоу та інші проєкти.

З Днем Матері! 

 

 

67 день війни

  Діти відчувають хвилювання дорослих. Вони не все розуміють, але коли батьки надміру схвильовані, незвично моніторять новини, не сплять пізно ввечері і про щось із запалом говорять на кухні, починають і собі хвилюватися. Як говорити з дітьми про військову агресію, теракти, напади. Поради психологів: акцент – на безпеку. За будь-яких обставин дитина шукає в нас підтримку, опору. Важливо впоратися зі своєю тривогою, щоб вмістити в себе тривогу дитини. Ми – контейнери для переживань дитини. Теракт, напад, агресія – це завжди неочікувано і травматично. Вони орієнтовані на те, щоб спровокувати паніку, інстинктивні дії та агресію у відповідь. Ми це розуміємо, у нас є інформація, ми здатні чинити цьому опір та намагатися утримувати стабільність.

65 день війни

     Дорогі батьки, психологи у ці важкі для всієї України часи радять дітям малювати янголів – небесних охоронців. Діти відчуватимуть захист та присутність поряд своїх небесних покровителів.

Розказуйте про янголів, які захищають. Коли лунають вибухи та постріли, але ви в безпечному місці та захищені, можна з дитиною уявляти великі крила Янголів, що боронять наших солдатів та допомагають їм нас захищати. Так ми допоможемо малечі відчути себе в безпеці.

Проводьте алегорії з улюбленими казками. Коли збираєте дитину в укриття, поясніть, що кожен герой казок проходить випробовування на сміливість та можливість витримати щось неприємне. Пригадайте улюблені казки вашої дитини та які там були випробовування. Це допоможе малечі зрозуміти не унікальність ситуації, допоможе запустити механізми адаптації.

63 день війни

Команда підтримки реформ МОН підготувала добірку простих ігор для малечі, адже під час війни особливу увагу необхідно приділяти піклуванню про близьких. Психологи наголошують, що гра – природній і чи не єдиний спосіб дитини висловити та прожити власні емоції. Ховаючись в укритті діти можуть відчувати паніку, тривогу, тому надзвичайно важливо, щоб дорослі надавали дітям можливість подолати стрес, а також фізичну та емоційну втому.

З ШУТКОВОЮ НЕДІЛЕЮ!

Шутка б'є, не я б'ю, від нині за тиждень Великдень.

Хай Боже світло зайде в кожен куточок наших душ і в кожен куточок нашої Землі! Хай просвітить, зігріє, наповнить миром радістю і любов'ю! Хай гілочка верби принесе нам мир, щастя, здоров'я та достаток. Хай нашу Україну – назавжди залишать вороги і усіляке зло. Хай у наших з вами домівках завжди буде благодать та достаток! Зі святом!

Молимося за всіх захисників України.

   Мешканці села Клубівці, які захищають Україну: Богдан Андріїв, Андрій Бойко, Василь Бойко, Василь Досюк, Ігор Драбик, Ярослав Івасюк, Андрій Карпів, Петро Лапішко, Богдан Попадюк, Роман Овчарчин, Ігор Олійник, Роман Турик, Тарас Федорчук, Михайло Шкробач, Олександр Єрем’ягін, Михайло Андрухович, Сергій Галайчук, Богдан Маланчій, Петро Марцінко, Дмитро Михайлишин, Роман Гладуник, Михайло Гайченя, В'ячеслав, Іван Палагіцький, друг нашого ліцею Дмитро Євдокімов і 24 бригада.   

51 день війни                                              Мандрівка кольорами  

Спробуйте з Вашою дитиною провести асоціативний ряд до кольорів. Покажіть (або назвіть) їй кольори та попросіть розповісти, що їй цей колір нагадує.

Наприклад:

Синій - це яскравий колір, синього (або світлого блакитного) кольору небо, море та верхня частина прапора України. Згадай, які ще речі синього кольору?

Жовтий - це яскравий колір, жовтого кольору сонце, осіннє листя, яєчний жовток та нижня частина прапора України. Згадай, які ще речі жовтого кольору?

Перегляньте фільм "Мандрівка кольорами доброї Феї", підготовлений гуртком "Натхнення" та співачкою Оксаною Винницькою.  Дивитися тут...

50 день війни                                        Написання листа чи історії

 Контролювати емоції та почуття простіше, якщо їх висловлювати словами чи творчістю. Залежно від віку дитини фахівці рекомендують спробувати виконати з ними такі заняття:

Молодшим дітям запропонувати написати листа для бабусі (чи комусь з родичів) про те, чим ви займалися сьогодні вранці. Потім надіслати його поштою (або прочитати по телефону). Дитина може диктувати, а ви записувати за нею.

Щодо старших дітей, які вже вміють писати, скажіть: «Чому б тобі не написати розповідь про те, що відбувалося сьогодні?».

47 день війни

Любі батьки! Бувають вечори, коли у вас зовсім немає сил... І здається, що ніяк їх не знайти, щоб підтримати ще і свою дитину.
Але не здавайтеся! Інколи щось дуже просте може бути дуже ефективним.
Ввечері, приглушіть світло в кімнаті. Сядьте поближче до своєї дитини, обійміть її і просто включіть аудіоказку. Послухайте її разом. Не читайте новини, не заглядайте в телефон або ще кудись. Просто ці кілька хвилин будьте по-справжньому разом. Якщо ваша дитина захоче поговорити після казки, послухайте її уважно.
Це так просто, але водночас принесе користь і дитині, і вам.
Казка чарівна квітка". Автор Анна Ходко. Читає Юлія Савіцька. Слухайте тут... 

40 день війни                     ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ. ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Ігри, як допомога дитині усвідомити та зрозуміти, що вона відчуває, а також допомогти безпечно висловити ці почуття.

Пограйте у «Дзеркало». Стати навпроти один одного. Один із вас буде дзеркалом, інший має показувати різні емоції та почуття. Той, хто буде дзеркалом, повинен якнайточніше повторити їх. Можна вгадувати і називати емоції, що показуються вголос. Обговоріть, у яких ситуаціях дитина відчуває ці емоції.

Якщо ви бачите, що дитині важливо чинити опір всьому, що ви кажете, спробуйте пограти в «Так - Ні». Попросіть дитину на все, що ви запитуватимете, відповідати тільки «ні», а потім навпаки, тільки «так». Намагайтеся пропонувати варіанти, за яких протилежна відповідь викликатиме посмішку.

39 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пропонуємо вправу "Придумай історію за малюнком".

Мама показує дитині зразки, а дитина обирає, яка картка сподобалася. Далі дитині потрібно розказати, що відбувається на малюнку. Прохання до матусі, записати історію і за бажанням надіслати нам в Шкільну правду.

ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ. ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

37 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

34 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 день війни

О Маріє, Мати Божа і наша, у цю скорботну годину ми прибігаємо до Тебе. Ти є Матір’ю, любиш і знаєш нас: ніщо, що сповнює наші серця, не приховане від Тебе. Мати милосердя, багато разів ми відчували Твою турботливу ніжність, Твою присутність, яка повертає мир, тому що Ти завжди ведеш нас до Ісуса, Князя миру.

Однак ми загубили шлях миру. Ми забули урок трагедій минулого століття, про жертву мільйонів полеглих у світових війнах. Ми знехтували зобов’язаннями, взятими як Спільнота Націй, і зараз зраджуємо мрії народів про мир і надії молоді. Ми захворіли на жадібність, ми замкнулися в національних інтересах, ми дозволили собі бути скованими байдужістю і паралізованими егоїзмом. Ми воліли ігнорувати Бога, співіснувати з нашою облудою, підживлювати агресію, придушувати життя та накопичувати зброю, забуваючи, що ми є хранителями нашого ближнього та нашої спільної домівки. Ми спустошили війною земний сад, зранили гріхом серце нашого Отця, який хоче, щоб ми всі були братами і сестрами. Ми стали байдужими до всіх і до всього, окрім до самих себе. І з соромом кажемо: прости нам, Господи!

28 день війни

Як дбати про емоційний та моральний стан дитини

За прожиті дні війни стадія «шоку» поступово проходить. Всі  знають, що робити у випадку оголошення повітряної тривоги. Але основним завданням для батьків залишається турбота про емоційний та моральний стан дітей. Хтось перевіз дітей в максимально безпечне місце… Хтось створює таке місце вдома…

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Декілька порад для батьків як дбати про емоційний та моральний стан дитини:

27 день війни

Як подолати страх сирени

(дітям будь-якого віку і дорослим теж допомагає ).

Одним з найдієвіших прийомів саморегуляції при підвищеної тривозі у зв’язку з збудженням під час сирени є відтворення її своїм голосом.

Дозвольте дітям, і може й собі, супроводжувати цей звук власним голосом. Це може бути іронічний звук, він може бути зі своєю мелодією чи може бути зовсім своїм буркотінням «собі під ніс».

Ми можемо це робити як під час сирени так і після неї  - наприклад зробити конкурс на самий смішний чи самий злий чи самий незвичний тип сирени (тобто кожен вигадує свій звук, який йому до вподоби).

4 день війни

Допомогти може кожен! Подаємо перелік необхідних речей. Ліцей відкритий з 10.00 до 20.00.   
Хроніка війни: 27 лютого - четвертий день війни – російський агресор вже вбив 352 українців, 16 дітей, поранено 1684 людей, 116 дітей. Киян змушують здатися. Терористи (бо вони навіть не варті того, щоб їх називали солдатами) розстрілюють родини з дітьми та літніх людей, котрі намагаються втекти від бомб. Жахіття Путіна посіяне в Україні визначається як геноцид. Але наш народ тримається, стільки болю і стільки й солідарності. Війна вбила давню мрію але і посіяла нову! Слава Україні! Героям слава!

ДОРОГІ МЕШКАНЦІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ ГРОМАДИ!
     В умовах воєнного стану міська рада має право передавати лише офіційні перевірені дані. До того ж, інформацію, яка є державною та військовою таємницею, ми не можемо розголошувати. Закликаю вас довіряти лише офіційним джерелам та не піддаватися паніці!
Усі свої дії ми координуємо з нашими військовими та правоохоронцями. Ситуація у Тисменицькій громаді контрольована.
- У перші години війни при міській раді створено оперативний штаб, який працює цілодобово.
- Сформовано добровольчі загони, які разом з правоохоронцями цілодобово забезпечують правопорядок як в місті Тисмениця, так і у всіх, без винятку, селах громади. Станом на сьогодні таких заходів безпеки достатньо.

2 день війни

   З 25 лютого 2022 року в Івано-Франківській області введено комендантську годину з 22:00 до 8:00.

Хроніка війни: 25 лютого - другий день повномасштабної війни Росії проти України під назвою "Битва за Україну". Російська армія стріляє у дитячі будинки та дитячі садочки. Одна дитина загинула, троє поранено. Ворог біля воріт Києва. Це буде важка ніч, але день обов'язково прийде. Слава Україні! Героям слава!

Якщо Ви почули звуки сирен, переривчасті гудки або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин?

  1. Увімкніть телебачення або радіо: інформація передається через офіційні канали упродовж 5 хвилин після сигналу.
  2. Зосередьтесь, уважно прослухайте повідомлення, виконуйте інструкції.
  3. Залишайте засоби зв’язку увімкненими – через них може надходити нова інформації та інструкції.

У випадку евакуації – відключіть електрику, газ, воду, погасіть в печі (каміні) вогонь, візьміть «тривожну валізу», перевірте документи та гроші, зачиніть вхідні двері та прямуйте до сховища або збірного пункту евакуації.

   Про любов говорять всі. Підслухаймо, що говорять про любов наші дошкільнята та третьокласники.

14 лютого - День святого Валентина. Цього дня всі говорять про любов, навіть дошкільнята. Послухайте, що вони кажуть: "Ми вам скажем по секрету, що любов живе у серці, а сердечко - ось яке! Воно гарне і прудке!" Отаке прудке сердечко виготовили наймолодші дошколярики з вертливими та непосидющими ніжками та жвавими рученятами. 

11 січня - Міжнародний день Дякую. Спочатку ми здивувалися, для чого такий день, адже дякую ми говоримо кожен день. Дякуємо за допомогу, за пораду, за дарунки, солодощі тощо. Але чи насправді ми всім дякуємо. Чи дякуємо Богу да прожитий день, за все що маємо? Чи дякуємо батькам за їхню працю, опіку? Чи дякуємо вчительці? Цей день, напевно, для того, щоб ми задумалися, чи ми уважні завжди і вдячні. У слові "Дякую" величезна і невичерпна сила.

Солодке свято Миколая у другому класі

  Щороку святий Миколай приходить до нас у школу, тепер вже у ліцей. Щороку другокласники готуються до зустрічі з ним. Ця гарна традиція збереглася і напереодні свята Миколая у нас оживає казка - справжнє театральне дійство. Другокласники грали ролі Ангеликів, Сніжинок, Сніговика та лісових звірят. Роль Зими грала Ілона Стецюк з 10 класу. Ще одна гарна традиція є на святого Миколая, коли помічники - благодійники привозять пакуночки з солодощами для школярів. Хочемо подякувати нашим доброчинцям: Я.Д. Бойко ФГ "Ниви", І.І. Атаманюк ПП, В.М. Чопику ПП, Н.Б. Козаку Агропідприємство "КЛН Агро", Г.Г. Халімончук Фірма Агрітера+Агро та старості села Клубівці Б.І. Рекетчуку. Дякуємо організаторам свята, сценаристам та звукооператору: Оксані Ярославівні Самуляк, Олесі Романівні Марцінко та Роману Петровичу Середюку.

      

 

 

 

 

 

 

  Тренінг для учнів 10-11 класів на тему: "Поважай себе та інших". Захід проведенои у рамках Тижня "16 днів проти насилля". Відповідальні за проведення практичний психолог Триндяк Наталія Василівна, соціальний педагог Березна Галина Романівна. Світлини Галини Романівни Березної. 

   Лекцію-бесіду "Кібербезпека"для учнів 3-4 класів проводить працівник відділу зв'язку з громадськістю управління патрульної поліції Івано-Франківської області Настич Богдан Анатолійович.

 

 

 

 

 

 

 

 

  20 листопада світ відзначає Всесвітній день дитини. У четвертому класі до Всесвітнього дня дитини проведена виховна година, на якій говорилося про дитину, яка вона дорога і важлива для родини і для держави. Кожна дитина особлива.  Мова йшла про турботу та про права дитини. Кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства. Діти повинні зростати щасливими та впевненими в майбутньому. 

   Декілька тижнів тому я повернулася з теплої Іспанії. Це країна, в якій хочеться жити. В ній ти відчуваєш себе вільним, щасливим, забезпеченим та не відчуваєш тиску. Час від часу у мене закрадалася думка залишитися в цій країні, вчитися, працювати і взагалі жити. Чому? Я почала зовсім по іншому дивитися на життя і, навіть, можна сказати виробила новий спосіб життя. Зараз мені тільки 15, великих змін для суспільства, я принести не можу. Але я можу висловити свою думку на рахунок того, що можна змінити, щоб учні стали більш  заохоченні в навчанні та не планували вже з середніх класів переїжджати за кордон. Далеко заходити не потрібно. Можна починати від школи. Є три пункти, на яких все ґрунтується.

   Напередодні Дня вчителя я взяла своє перше інтерв'ю з дуже інтересною людиною. Це Ткаченко Віктор Васильович – мій вчитель англійської мови і мій класний керівник. Віктор Васильович - професіонал своєї справи, учитель, з великим досвідом роботи. Ми бачимо і відчуваємо, як Віктор Васильович горить любов’ю до своєї праці і до нас, учнів. А ще він веселої вдачі, усміхнений, життєрадісний, завжди підбадьорить нас і заохотить до навчання. Я рада, що Віктор Васильович виділив декілька хвилин часу, щоб поспілкуватися зі мною.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

    У четвертому класі практичний психолог Наталія Василівна Триндяк провела тренінг "Стоп булінг".