- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 50
Концертна програма учнів Клубовецького ліцею "Любов до мами безмежна", присвячена Дню матері
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 76
24 березня об 11.00 відбулася онлайн-лекція для школярів про правила безпечної поведінки на дорогах в темний час доби, особливо за умови відсутності електроенергії та освітлення на вулицях міст і селищ. Спікер: інспектор ювенальної превенції Олександр Сергієнко. Відповідальна за проведення Наталія Ігорівна Михайлишин.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 143
Ми не готові до прощання.
До прощання з отцем, який завжди надихав нас активно жити, творити, любити Церкву, школу і Україну, шукати Бога скрізь і в усьому. Бути з Богом на Ти. Кликати, розмовляти, ділитися з Ним найпотаємнішим.
Ми ще не готові сказати ті найважливіші слова.
Бо завжди говорив отець, а ми його слухали, повторювали за ним слова молитов, співали молебні, гімн України.
Ми ще не розуміємо, чому так рано Бог забрав отця.
Але розуміємо, що нам буде бракувати його дуже-дуже.
Світла спам'ять Вам, отче Петре.
Дякуємо за Ваше світло, за науку, за приклад любові до Бога і України.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 178
Сьогодні у четвертому класі був урок на тему "Толерантність - запорука миру і злагоди між нами", присвячений Міжнародному дню толерантності, який святкується 16 листопада. Учні працювали над головоломками, обговорювали мультфільм про толерантне ставлення одне до одного, створили Дерево толерантності та Віночок своїх добрих рис характеру.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 179
13 листопада у світі святкують День доброти. А що означає святкувати День доброти? Найперше і найголовніше у цей день зрозуміти, що таке доброта. Друге і теж найголовніше – це навчитися робити добро. Третє і дуже важливе: не чекати подяки і похвали за вчинене добро, а навпаки, привчити себе робити добро завжди щиро і безкорисливо. Що означає і з чим асоціюється слово "доброта" нам пояснили учні 5-9 класів. Їхні відповіді згруповані у схему, яку ви бачите на світлині. На думку школярів, доброта - це підтримка, любов, щирість, милосердя, співчуття, добро, допомога, щедрість, піклування, повага, людяність, дружелюбність та інші відповіді.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 173
«Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе та зміцнюєш людську гідність».
В. О. Сухомлинський
Важливо знати! Коли дитина бачить, що батьки завжди вимикають все газове та електрообладнання, виходячи з приміщення, своєчасно ремонтують пошкоджені розетки, вимикачі та інші електроприлади, слідкують за тим, щоб балкони та сходові клітини в під’їзді не були захаращені, паркують свій автомобіль таким чином, щоб він не стояв на пожежному гідранті та не перешкоджав проїзду іншим автомобілям, у тому числі й спеціальному транспорту служб швидкого реагування, у неї формуються корисні звички та позитивний світогляд. Таким чином, батьки, які завжди готові допомогти ближньому, дбають про власну безпеку та безпеку оточуючих, можуть бути впевненими, що їхня дитина вчинятиме так само, а відповідно забезпечить власну безпеку і собі, і своїм дітям в майбутньому. Ваша звичка позитивно, по-доброму реагувати на оточуючий світ, дотримуватися правил безпеки життя, як наслідок, буде чудовим прикладом також і для інших людей.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 251
01 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ
01 червня 2022 року, у Народному домі міста Тисмениця відбулася зустріч міського голови Тетяни Градюк із обдарованими дітьми Тисменицької громади та їх наставниками. У рамках святкування відбулося нагородження (подяка та грошова винагорода) дітей та їх наставників.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 250
98 день війни
01 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ
День захисту дітей був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Уперше його відзначили у 1950 році в 51 країні світу. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.
Сьогоріч в Україні Міжнародний день захисту дітей відзначається в умовах дії воєнного стану. За даними ювенальних прокурорів, унаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації в Україні постраждало щонайменше 689 дітей, зокрема загинули 243 дитини, ще 446 були поранені. Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово захоплених та визволених територіях. Українські діти потребують захисту і звертаються за допомогою до всього світу, адже агресор проявляє нечувану жорстокість до цивільного населення на окупованих територіях України.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 336
98 день війни
Стартувала онлайн-виставки дитячих малюнків, присвячених Дню захисту дітей. Дякуємо всім учасникам виставки. Роботи демонструються на сторінці "Шкільна правда" в Фейсбуці.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 284
74 день війни
День матері – свято, яке доторкає кожне серце на Землі. Це міжнародне свято, шанування материнства, особливе покликання матері, роль у сім’ї, родині, Церкві та вплив матерів у суспільстві. В Україні до кожної жінки споконвіку відносилися як до берегині родинного вогнища, яка дарує тепло всій сім'ї, народжує та виховує майбутнє покоління нації.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 296
68 день війни
ОНЛАЙН-ВИСТАВКА УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ "КВІТИ ДЛЯ МАМИ"
#naykrashce_mami
Дорогі друзі, запрошуємо Вас стати учасниками онлайн-виставки "Квіти для мами", присвяченої Дню Матері. Надсилайте свої творчі роботи: малюнки, вироби з паперу, з квілінгу, пластиліну, з підручних матеріалів, композиції з квітів, LEGO-ідеї, поезії, твори, слайд-шоу та інші проєкти.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 253
67 день війни
Діти відчувають хвилювання дорослих. Вони не все розуміють, але коли батьки надміру схвильовані, незвично моніторять новини, не сплять пізно ввечері і про щось із запалом говорять на кухні, починають і собі хвилюватися. Як говорити з дітьми про військову агресію, теракти, напади. Поради психологів: акцент – на безпеку. За будь-яких обставин дитина шукає в нас підтримку, опору. Важливо впоратися зі своєю тривогою, щоб вмістити в себе тривогу дитини. Ми – контейнери для переживань дитини. Теракт, напад, агресія – це завжди неочікувано і травматично. Вони орієнтовані на те, щоб спровокувати паніку, інстинктивні дії та агресію у відповідь. Ми це розуміємо, у нас є інформація, ми здатні чинити цьому опір та намагатися утримувати стабільність.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 217
65 день війни
Дорогі батьки, психологи у ці важкі для всієї України часи радять дітям малювати янголів – небесних охоронців. Діти відчуватимуть захист та присутність поряд своїх небесних покровителів.
Розказуйте про янголів, які захищають. Коли лунають вибухи та постріли, але ви в безпечному місці та захищені, можна з дитиною уявляти великі крила Янголів, що боронять наших солдатів та допомагають їм нас захищати. Так ми допоможемо малечі відчути себе в безпеці.
Проводьте алегорії з улюбленими казками. Коли збираєте дитину в укриття, поясніть, що кожен герой казок проходить випробовування на сміливість та можливість витримати щось неприємне. Пригадайте улюблені казки вашої дитини та які там були випробовування. Це допоможе малечі зрозуміти не унікальність ситуації, допоможе запустити механізми адаптації.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 219
63 день війни
Команда підтримки реформ МОН підготувала добірку простих ігор для малечі, адже під час війни особливу увагу необхідно приділяти піклуванню про близьких. Психологи наголошують, що гра – природній і чи не єдиний спосіб дитини висловити та прожити власні емоції. Ховаючись в укритті діти можуть відчувати паніку, тривогу, тому надзвичайно важливо, щоб дорослі надавали дітям можливість подолати стрес, а також фізичну та емоційну втому.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 236
З ШУТКОВОЮ НЕДІЛЕЮ!
Шутка б'є, не я б'ю, від нині за тиждень Великдень.
Хай Боже світло зайде в кожен куточок наших душ і в кожен куточок нашої Землі! Хай просвітить, зігріє, наповнить миром радістю і любов'ю! Хай гілочка верби принесе нам мир, щастя, здоров'я та достаток. Хай нашу Україну – назавжди залишать вороги і усіляке зло. Хай у наших з вами домівках завжди буде благодать та достаток! Зі святом!
Молимося за всіх захисників України.
Мешканці села Клубівці, які захищають Україну: Богдан Андріїв, Андрій Бойко, Василь Бойко, Василь Досюк, Ігор Драбик, Ярослав Івасюк, Андрій Карпів, Петро Лапішко, Богдан Попадюк, Роман Овчарчин, Ігор Олійник, Роман Турик, Тарас Федорчук, Михайло Шкробач, Олександр Єрем’ягін, Михайло Андрухович, Сергій Галайчук, Богдан Маланчій, Петро Марцінко, Дмитро Михайлишин, Роман Гладуник, Михайло Гайченя, В'ячеслав, Іван Палагіцький, друг нашого ліцею Дмитро Євдокімов і 24 бригада.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 309
51 день війни Мандрівка кольорами
Спробуйте з Вашою дитиною провести асоціативний ряд до кольорів. Покажіть (або назвіть) їй кольори та попросіть розповісти, що їй цей колір нагадує.
Наприклад:
Синій - це яскравий колір, синього (або світлого блакитного) кольору небо, море та верхня частина прапора України. Згадай, які ще речі синього кольору?
Жовтий - це яскравий колір, жовтого кольору сонце, осіннє листя, яєчний жовток та нижня частина прапора України. Згадай, які ще речі жовтого кольору?
Перегляньте фільм "Мандрівка кольорами доброї Феї", підготовлений гуртком "Натхнення" та співачкою Оксаною Винницькою. Дивитися тут...
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 241
50 день війни Написання листа чи історії
Контролювати емоції та почуття простіше, якщо їх висловлювати словами чи творчістю. Залежно від віку дитини фахівці рекомендують спробувати виконати з ними такі заняття:
Молодшим дітям запропонувати написати листа для бабусі (чи комусь з родичів) про те, чим ви займалися сьогодні вранці. Потім надіслати його поштою (або прочитати по телефону). Дитина може диктувати, а ви записувати за нею.
Щодо старших дітей, які вже вміють писати, скажіть: «Чому б тобі не написати розповідь про те, що відбувалося сьогодні?».
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 247
47 день війни
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 235
40 день війни ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ. ПОРАДИ ПСИХОЛОГА
Ігри, як допомога дитині усвідомити та зрозуміти, що вона відчуває, а також допомогти безпечно висловити ці почуття.
Пограйте у «Дзеркало». Стати навпроти один одного. Один із вас буде дзеркалом, інший має показувати різні емоції та почуття. Той, хто буде дзеркалом, повинен якнайточніше повторити їх. Можна вгадувати і називати емоції, що показуються вголос. Обговоріть, у яких ситуаціях дитина відчуває ці емоції.
Якщо ви бачите, що дитині важливо чинити опір всьому, що ви кажете, спробуйте пограти в «Так - Ні». Попросіть дитину на все, що ви запитуватимете, відповідати тільки «ні», а потім навпаки, тільки «так». Намагайтеся пропонувати варіанти, за яких протилежна відповідь викликатиме посмішку.
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 221
39 день війни
Пропонуємо вправу "Придумай історію за малюнком".
Мама показує дитині зразки, а дитина обирає, яка картка сподобалася. Далі дитині потрібно розказати, що відбувається на малюнку. Прохання до матусі, записати історію і за бажанням надіслати нам в Шкільну правду.
ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ. ПОРАДИ ПСИХОЛОГА
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 235
30 день війни
О Маріє, Мати Божа і наша, у цю скорботну годину ми прибігаємо до Тебе. Ти є Матір’ю, любиш і знаєш нас: ніщо, що сповнює наші серця, не приховане від Тебе. Мати милосердя, багато разів ми відчували Твою турботливу ніжність, Твою присутність, яка повертає мир, тому що Ти завжди ведеш нас до Ісуса, Князя миру.
Однак ми загубили шлях миру. Ми забули урок трагедій минулого століття, про жертву мільйонів полеглих у світових війнах. Ми знехтували зобов’язаннями, взятими як Спільнота Націй, і зараз зраджуємо мрії народів про мир і надії молоді. Ми захворіли на жадібність, ми замкнулися в національних інтересах, ми дозволили собі бути скованими байдужістю і паралізованими егоїзмом. Ми воліли ігнорувати Бога, співіснувати з нашою облудою, підживлювати агресію, придушувати життя та накопичувати зброю, забуваючи, що ми є хранителями нашого ближнього та нашої спільної домівки. Ми спустошили війною земний сад, зранили гріхом серце нашого Отця, який хоче, щоб ми всі були братами і сестрами. Ми стали байдужими до всіх і до всього, окрім до самих себе. І з соромом кажемо: прости нам, Господи!
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 265
28 день війни
Як дбати про емоційний та моральний стан дитини
За прожиті дні війни стадія «шоку» поступово проходить. Всі знають, що робити у випадку оголошення повітряної тривоги. Але основним завданням для батьків залишається турбота про емоційний та моральний стан дітей. Хтось перевіз дітей в максимально безпечне місце… Хтось створює таке місце вдома…
ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ
Декілька порад для батьків як дбати про емоційний та моральний стан дитини:
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 249
27 день війни
Як подолати страх сирени
(дітям будь-якого віку і дорослим теж допомагає ).
Одним з найдієвіших прийомів саморегуляції при підвищеної тривозі у зв’язку з збудженням під час сирени є відтворення її своїм голосом.
Дозвольте дітям, і може й собі, супроводжувати цей звук власним голосом. Це може бути іронічний звук, він може бути зі своєю мелодією чи може бути зовсім своїм буркотінням «собі під ніс».
Ми можемо це робити як під час сирени так і після неї - наприклад зробити конкурс на самий смішний чи самий злий чи самий незвичний тип сирени (тобто кожен вигадує свій звук, який йому до вподоби).
- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 210
4 день війни

- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 280

- Деталі
- Категорія: Ціннісне ставлення до людей
- Перегляди: 207
2 день війни
З 25 лютого 2022 року в Івано-Франківській області введено комендантську годину з 22:00 до 8:00.
Хроніка війни: 25 лютого - другий день повномасштабної війни Росії проти України під назвою "Битва за Україну". Російська армія стріляє у дитячі будинки та дитячі садочки. Одна дитина загинула, троє поранено. Ворог біля воріт Києва. Це буде важка ніч, але день обов'язково прийде. Слава Україні! Героям слава!