12 червня, в передостанній день пришкільного табору «Сонячна повінь» Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулася презентація чергової збірочки віршів Йосипа Дмитровича Карпіва «У зими на святі».

Йосип Дмитрович – відомий краєзнавець, поет, дослідник, історик та літературознавець. Він постійно дбає про збереження традицій, обрядів рідного села, є дослідником його історії. На даний час Карпів Й.Д. є директором краєзнавчого музею села Клубівці, який він створив і постійно його поповнює.

 

Збірочка «У зими на святі» написана для наймолодших читачів і несе їм прекрасні вірші про природу, в яких відчутний дух самого автора і його велика любов до неї. Взявши до рук книжку, вже з перших сторінок зачаровує нас поезія, якою зачитуєшся і не можеш відірватися. Ці вірші стали черговим поповненням великого творчого доробку Йосипа Дмитровича.

На презентації збірочки «У зими на святі» учні читали вірші, які самі вибрали за своїми уподобаннями і намагалися донести прекрасне художнє слово до слухачів. Кожен вірш описує природу в різні пори року. Поезія дуже сподобалася учням, вони зачитувалися нею і аналізували її.  Вірші є легкими, доступними на сприйняття, несуть радість і піднімають настрій. Вони вчать учнів любити природу, оберігати її та цінувати, бо це краса, яка нас оточує. Такі вірші виховують дітей. Книжка є добірним матеріалом на уроки позакласного читання та літератури рідного краю.

Збірочка «У зими на світі» розпочинається віршами присвяченими порі року – зимі, зимовій радості та замилуванням природою, яка стає, наче чарівна казка і все дрімає в кришталевій тиші. Далі читаємо вірші про весну і чуємо прекрасні співи пташок, а все кругом цвіте, наче килим.

У цій збірочці цвірінькають синички, усміхається сонечко, красуються перші квіти – провісники весни, розцвітають  кульбабки, працюють бджоли.  Вірші Йосипа Дмитровича насичені красивими епітетами, влучними порівняннями, вдало дібраними метафорами, пестливими словами за допомогою яких автор передає красу природи. У своїх віршах автор зумів відтворити її звуки та щебетання пташок, яке заворожує читача. Щоб так красиво змалювати природу, потрібно її любити по своєму, великою любов»ю.

Маленька презентація перетворилася на свято, яке принесло всі радість і збагатило дітей. На кінець свята автор сам прочитав свої вірші, учні подарували Йосипу Дмитровичу квіти і разом сфотографувалися. Усі побажали поетові невтомної праці, творчого натхнення, міцного здоров'я та нових книжок.

 Наталія Івасюк, заст. директора