29 березня 2011 року - 130 років з Дня народження поетеси Марійки Підгірянки.

Марійка Підгірянка

З нагоди цього свята у нашій школі відбулося літературне свято, участь в якому прийняли учні 4 класу. Учні радо читали вірші Марійки Підгірянки. Вони зрозумілі для них, дуже мелодійні і щирі.

Багато цікавого учні довідалися про життя і творчу дорогу поетеси. А зокрема, що Марійка Піlгірянка (справжнє ім'я Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська  роки життя 29 березня 1881, с. Білі Ослави —20 травня 1963р., с. Рудно біля Львова, похована у Львові на Личаківському цвинтарі)— українська поетеса.

Народилася в родині лісничого. В 1900р. закінчила вчительську семінарію, потім працювала у школі. Друкувати вірші Марійка Підгірянка почала з 1904р. в періодичних виданнях. Перша збірка поезій «Відгуки душі» вийшла 1908р.

МарійкаБільшість творів поетеса написала для дітей і про дітей. Основні мотиви віршів М. Підгірянки до 1939р.— мрії про краще майбутнє народу, оспівування краси рідного краю, природи Карпат. Авторка щедро використовує фольклорні мотиви, її вірші ніжні і легкі, часто нагадують українські народні пісні («Співанки», «Вечір», «Що роблю я, що я дію»).

Свято принесло багато задоволення дітям. Вони всі декламували куплети віршів, а потім зробили спільну фотографію на пам'ять про це літературний захід.

Бібліотекар школи Марія Палагіцька