Друк
Категорія: Ціннісне ставлення до людей
Перегляди: 2726

Т.Г.ШевченкоІвасюк Наталія

Березень—це початок весни. І як дарунок, Господь посилає на землю України свого найкращого Пророка—Тараса Григоровича Шевченка. День 9 березня 1814 року пам'ятний для усіх українців світу, бо в цей день Україна дала генія. Ми не можемо собі уявити України без Шевченка і Шевченка без України. З української народної пісні прийшов він до нас. Творча сила його поезій виросла за народних пісень і вірувань. Мабуть, немає потреби нагадувати сьогодні, хто такий Шевченко, але  цей весняний день хочеться співати славу нашому генію і пророку.
І цього дня в нашій школі відбулася літературно-музична композиція присвячена Т.Г.Шевченку. У святі брали участь учні 5-9 класів. Вони декламували вірші Тараса Шевченка, зумівши передати настрій, почуття та переживання. Ведучими свята були учні 9 класу Молощак Марійка та Пронюк Надійка. Школярі інсценізували поему “Тополя”, а сценку Тарас Шевченко і поміщик вдало передали Бойко Любомир (7 клас) та Шевчук Степан (9 клас). Квасніцька Христина (8 клас) на бандурі виконала пісню “Плавай, плавай лебедонько”. На святі також прозвучали пісні на слова Т.Г.Шевченка у виконанні наших учнів.
     Свято закінчилося словами “Заповіту”. Минуло багато років від дня нородження Т.Г.Шевченка —славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе між нами. Шевченко — це наша дума, наша мудрість, наша сила.                    
Наталя ІВАСЮК, вчитель