Друк
Категорія: Ціннісне ставлення до людей
Перегляди: 85

51 день війни                                              Мандрівка кольорами  

Спробуйте з Вашою дитиною провести асоціативний ряд до кольорів. Покажіть (або назвіть) їй кольори та попросіть розповісти, що їй цей колір нагадує.

Наприклад:

Синій - це яскравий колір, синього (або світлого блакитного) кольору небо, море та верхня частина прапора України. Згадай, які ще речі синього кольору?

Жовтий - це яскравий колір, жовтого кольору сонце, осіннє листя, яєчний жовток та нижня частина прапора України. Згадай, які ще речі жовтого кольору?

Перегляньте фільм "Мандрівка кольорами доброї Феї", підготовлений гуртком "Натхнення" та співачкою Оксаною Винницькою.  Дивитися тут...

   

Білий - вважається найяскравішим кольором, він є поєднанням усіх кольорів, це колір паперу, на якому ти малюєi, снігу та квітів вишні. Згадай, які ще речі білого кольору? 

Червоний - це яскравий колір, червоного кольору помідор та деякі сорти яблук. Згадай, які ще речі червоного кольору?

Зелений - це яскравий колір, зеленого кольору трава та листя рослин влітку. Згадай, які ще речі зеленого кольору?

Коричневий - це темний колір, коричневого кольору земля, гілки дерев та кущів. Згадай, які ще речі коричневого кольору?

Чорний - це дуже темний колір, це колір ночі, вугілля, сажі. Згадай, які ще речі чорного кольору?

Попросіть дитину назвати який колір її найулюбленіший та розповісти, якими кольорами вона намалює свій сьогоднішній настрій. А якщо є можливість, то дійсно намалювати.

Зверніть увагу, на кольори настрою вашої дитини. Якщо то будуть яскраві та світлі кольори – то дитина в гарному настрої, якщо ж це будуть червоний чи помаранчевий – вона переживає емоції страху чи збудження, якщо чорний чи інші темні кольори – можливо, вона пригнічена та засмучена і їй треба ваша додаткова підтримка та увага.

ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Наталія ТРИНДЯК