Друк
Категорія: Ціннісне ставлення до людей
Перегляди: 2705
Творчий вечір Йосипа Карпіва у рідній школі
    4 листопада 2011  року у Клубовецькій школі відбулася презентація збірки поезії  «Осене, застань мене в саду» Йосипа Карпіва – колишнього директора школи,а нинішнього керівника краєзнавчого музею, освітянина з багаторічним  стажем, поета-лірика, поета-пісняра, літературознавця, краєзнавця, фольклориста, співупорядника спогадів і мартирологів учасників ОУН-УПА, редактора багатьох літературних і краєзнавчих видань, альманахів учнівської  молоді, а ще – лауреата районної премії імені Романа Федоріва 2007 року у  номінації «література» (публіцистика і краєзнавство).
 
Зворушлива і ніжна лірика трохи більше, як на ста сторінках, написана автором протягом п’яти десятиліть. За жанром поділена на сім розділів. Є вірші про Клубівці та Тисменицю, покладені на музику і добре знані. Настільки добре, що без них не обходиться відзначення поважних дат у цих населених пунктах. Власне, піснею про рідне село автора й розпочалося мистецьке дійство.
Привітали Йосипа Карпіва із виходом у світ його чергового дітища друзі, колеги, родичі, а також представники районної та місцевої влади, колишні учні та нинішні школярі. Гості дарували добрі слова, квіти, подарунки. Відгуками про книгу поділилися фахівці – член Національної спілки письменників України, журналіст, редактор книжки Василь Лесів (до речі, його дружина Галина займалася її художньою оздобою), літературний критик Ігор Лазоришин. Дякували за вагомий вклад у культурно-освітній розвиток села та району керуючий справами виконавчого апарату районної ради, депутат районної ради Юрій Проценко, голова районного комітету профспілки працівників освіти Франя Мединська, сільський голова Клубівців Богдан Рекетчук, директор школи Володимир Пронюк. Про те, яким є Йосип Карпів, говорили учитель школи та давній друг Василь Палагіцький, сільський дяк Ярослав Федорак, учитель-філолог Наталія Івасюк, племінниця Марія та її донька Оксанка, учениці та випускники школи.  Ведуча і автор сценарію птсьменниця Оксана Пронюк-Кузьма. Організатори заходу: завідувач  шкільної бібліотеки, художній керівник мистецьких заходів у селі Марія Палагіцька, заступник директора школи Світлана Татарин та педагог-організатор Олеся Марцінко.
Молощак Марія
Осене, застань  мене в саду
Осене, застань мене в саду,
Коли прийдеш після палкого літа, -
Де яблука, як зорі на виду,
Де кожна гілка купелем зігріта,
Там, де весна і літо гартували,
Садили, золотили, поливали,
Буйнили вгору зелень молоду.
Осене, застань мене в саду.
Осене, застань мене в саду
Без тебе не піду мерщій до хати:
Плоди будемо світу дарувати,
Будем ділити радість двом-одну…
Осене, застань мене в саду.
                      Йосип  Карпів
Під такою назвою нещодавно вийшла збірка віршів Карпіва Йосипа Дмитровича, колишнього директора Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Тисменицького району, теперішнього директора краєзнавчого музею с. Клубівці. Поява збірки – справжнє відкриття, ми побачили за скромною вдачею широку і багату ліричну душу поета.
4 листопада у Клубовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася презентація цієї збірки. Свято розпочала ведуча, Оксана Пронюк-Кузьма, рядочками поезії автора.
В осінній сад нашого автора, поета, пісняра, літературознавця, краєзнавця, дослідника та просто учителя – Йосипа Дмитровича Карпіва, завітали літературний редактор збірки – Василь Лесів та літературний критик – Ігор Лазоришин, які додали автору натхнення на добрі десятки творінь. Гостями свята також були Франя Мединська – голова РК профспілки працівників освіти Тисменицького району, Василь Римчук – методист районного методичного кабінету, Юрій Проценко – депутат Тисменицької районної ради, сільський голова Богдан Рекетчук. Зі щирими словами та своїми думками виступили директор школи Пронюк Володимир Ярославович, вчитель історії Палагіцький Василь Дмитрович, вчитель української мови і літератури Івасюк Наталія Василівна, сільський бібліотекар Палагіцька Марія Дмитрівна, сільський дяк Федорак Ярослав Петрович, та племінниця Марійка. Виступи перепліталися з поезією із збірки «Осене, застань мене в саду», яку з хвилюванням та переживанням декламували учні: Овчарчин Оксана, Івасюк Божена, Молощак Марія та Пронюк Надія. Колишні учні Йосипа Дмитровича, а тепер студенти філологічних факультетів  - Карпів Галина, Палагіцька Леся та Нищук Христина у подарунок автору підготували театр слова свого вчителя. Все свято супроводжували пісні на слова Карпіва Й.Д., у виконанні ансамблю «Клубівчанка»
Усіх присутніх літературної світлиці зібрало слово. Котре заримоване серцем і великою синівською любов’ю автора до землі, до свого народу та історії краю.
 
Наталія Івасюк, заступника директора Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів
Відгук про презентацію. Читайте за посиланням.