Друк
Категорія: Ціннісне ставлення до людей
Перегляди: 2568
11 листопада, 190 років тому (1821 року) народився видатний російський мислитель-гуманіст, творчість якого пройнята почуттями любові до людини і невимовного болю за неї – Федір Михайлович Достоєвський.
Федір Достоєвський – щирий і гуманний письменник. Він навчав шукати іскру добра в кожній людині, прагнув виховати особистість, розгадати її таємницю.
В цей день, 11 листопада, учні 10 класу не оминули увагою видатного митця. Ними була підготовлена стінгазета, присвячена 190-ій річниці від дня народження Достоєвського.
Тут школярі показали, що він не тільки талановитий письменник, а й глибокий філософ, знавець людських душ. Це гарно засвідчили афоризми та цитати, автором яких є російський митець. Ось деякі з них: «хто здатен часто втрачати повагу до інших, той насамперед не поважає себе», «хто хоче приносити користь, той і з зав’язаними руками може зробити безодню добра», «без дітей неможливо було б любити людство».
     Оскільки творчість Достоєвського вивчається в 10 класі (зокрема роман «Злочин і кара»), то 11 листопада відбувся урок із світової літератури, присвячений життєвому і творчому шляху письменника. Щоб більше популяризувати творчість цього мислителя, була організована виставка його книг, назвою якої стала цитата Достоєвського – «Навчайтесь і читайте. Читайте книжки серйозні. Решту зробить життя».
Надіємося, що проведення таких заходів сприятиме зростанню читацьких інтересів школярів. 
Пронюк Галина, вчитель