Недавно я прочитала книжку письменника Ульфа Старка, яка називається «Маленька книжка про любов». Вона мені сподобалась! Вона й справді маленька і тоненька, я її прочитала за один вечір. Перше, там розповідається про те як була війна, тато пішов на війну і залишив вдома дружину і сина. Сина звати Фред. Він полюбив одну двічинку, однокласницю. Вона сиділа у другому ряді біля його парти. Одного разу у них була контрольна з математики, дівчинка не знала дещо як розв'язати. Фред хотів їй допомогти і підкинув шпаргалку. Та ненароком зачепив пенал і він упав на землю і все розсипалося на підлогу. Вчителька побачила шпаргалку, прочитала її вголос та насварила дівчинку, бо думала, що вона попросила підказки. Насправді, Фред сам захотів допомогти. Ельса дуже образилася на Фреда, аж поламала його лінійку й пішла з класу. Ще й вчителька його насварила.

 

  

   Наступного дня Фред з друзями гралися у кабінеті, де знаходився скелет, по якому вивчали будову людини. Фред намовив друзів, вони підсадили його, він дістав ключ від шафи з скелетом, відкрили і приклеїли скелету вуса, такі короткі як у Гітлера (Гітлер напав на їхню країну і через нього була війна). За цю бешкетну витівку Фред добряче перепало від директора школи, бо ключ від шафи Фред теж сховав, забрав додому. За це йому написали у щоденнику зауваження для мами. Та класна керівничка написала зовсім інакше, ніж наказував директор, вона підтримала маму, написала, що таким сином треба гордитися. Бо Гітлер приніс війну на їхню землю, а війна – зло.

У книжці описані події перед Різдвом.Фред допомагав сусідові продавати ялинки. Одного дня хлопчик допоміг вибрати гарну ялинку одній пані, яка була подібна на фею. Фред допоміг віднести ялинку додому цій жінці. У неї в хаті дуже гарно пахло. Фред сказав пані, що дуже гарний запах і вона подарувала йому баночку з парфумами, там на дні ще було трохм парфумів. А ще ця фея подарувала йому шоколадку. Він так мріяв про шоколадку! Хлопець дуже зрадів, подякував. Тепер він мав подарунок мамі на Різдво – гарні парфуми.

Коли Фред прибіг додому, то застав маму, яка танцювала з шваброю. Мама завжди танцювала з татом, а тепер тата забрали на війну і мама дуже скучала за ним. Фред сховав парфуми у коробку з фотографіями. А шоколадку дуже хотів з'їсти, але згадав, що він образив Ельсі. Тоді вирвав сторінку з газети, на якій була намальована дівчинка-силач, загорнув шоколадку, а на другий день шоколадку поставив дівчині під парту.

Вдома він про все розповів вентиляторові. Шум вентилятора нагадував йому розмову з татом. Але вентилятор лише промовив: Шуууу!

   Вже розпочиналися Різдвяні канікули, це був останній день у школі перед святом. Всі робили у класі порядок, викидали сміття з-під парт. І дівчинка побачила завиту шоколадку. Вона поклала шоколадку в сумку.

Дальше розкажу коротенько.

Фред переживав, бо намальована в газеті дівчина-силач може не сподобатися Ельсі. А як потім виявилося Елсі мріє такою стати. А ще Фред побився з хлопцями за Елсі. А ще написав їй листа.

А потім розповідається про їхні почуття. Вони йшли додому разом спочатку утрьох з другом, потім удвох. Елсі подрувала Фреду коробку, у якій було ім'я того, кого вона любить. Дома його чекало багато сюпризів, бо то Різдво, так діє Бог.

Приїхав Тато!!!! З якимось чоловіком на ім'я МАЙОР БУДЬ ЛАСКА.

Це було дуже кумедно. Про того чоловіка всі забули. А потім знадали. А то був мішок з продуктами!

Було святково. Мама танцювала з татом.

А Фред розкрив коробку, а там було дзеркальце. Він подивився і побачив себе з перебитим носом. І розсміявся.

Так щасливо закінчилася історія, описана у книзі.

    Раджу вам всім прочитати цю книжку (і не тільки цю). Ця книга повчає, що треба бути добрим, люблячим, заступатися за інших. Мені сподобалося те, як Фред ніс ялинку тій жінці додому ялинку. Бо якби він не допоміг – не зробив би добро їй. А так отримав шоколадку і парфуми, і зробив гарні подарунки на Різдво мамі і Ельсі.  А ще у кижці гарні малюнки. І добрі люди.

Анастасія ПАЛАГІЦЬКА, 4 клас

Відгуки Анастасії Палагіцької про прочитані книжки

Відгук на книжку "Тореадори з Васюківки". Читайте тут...

Відгук на книжку Роальда Дала "Матильда". Читати тут...

Відгук на книжку Анджели Нанетті "Мій дідусь був черешнею". Читати тут...

Раджу прочитати Ульфа Старка "Маленька книжка про любов". Читати тут...