24 жовтня для учнів, які люблять малювати, талановитий художник Володимир Березний провів майстер-клас. Та перед цим учні познайомилися з його творчістю. Виставка живопису художника представлена у шкільній галереї ще з 15 жовтня, від дня освячення шкільної каплички. Ми сиділи за партами у шкільній галереї, споглядали картини і готувалися до малювання. Спершу художник з учнями вибудував композицію для малювання. Це був натюрморт: звичайний слоїк з звичайними хризантемами, які ростуть у кожному дворі, а біля нього три яблука. Квіти були білого і рожевого кольорів. Опісля Володимир Володимирович показав схему, як розмістити малюнок на папері. І ми приступили до роботи. Коли ми малювали, художник підходив до кожного і заохочував побачити своє і передати на папері.

 

   Два уроки злетіли дуже швидко, за цей час кожен учень виконав свою творчу роботу. Результати нам самим дуже сподобалися. Малюнки у кожного вийшли дуже гарні, світлі, ніжні. Багато учнів я знаю зі школи мистецтв, а про багатьох я вперше довідалася, що вони вміють гарно малювати. Художник аналізував кожен малюнок, додавав віри і впевненості кожному у наші здібності. Наприкінці нам кожному зробили фотографію з художником. Ми переконалися, що красиве є поряд. Все просте, що є у кожного з нас, на картині виглядало як шедевр.

   Такі майстер-класи – це чудова нагода відкрити для себе нове ім’я митця, навчитися нового, надихнутися свіжими ідеями, розкрити чийсь талант, повірити в себе. Я дякую Володимиру і Володимировичу за два незабутні уроки. Він радо ділився досвідом з тими, хто любить це мистецтво.

  Декілька слів про картини художника. Напередодні наш клас виховну годину провів біля картин художника. Ми з Світланою Миколаївною уважно розглядали кожну картину, обговорювали її.

Нас оточували рідні краєвиди та місцевості, які зобразив художник. Гарно намальована наша церква, вона аж притягує погляд. На одній із картин наша школа, особливо старий корпус школи, який багато років служив нашим рідним. Я вдруге на виставці художника Володимира Березного, перший раз я була у Тисмениці в Народному домі. Там були інші картини і значно більше. Теперішня виставка вчить нас бачити красу поряд, у рідному селі. Художник заставляє задуматися над важливими темами. Він з великою повагою зображає село і людей. Серед картин є портрет Йосипа Дмитровича Карпіва, директора краєзнавчого музею. Кожна картина по-своєму гарна. Та найбільше мене вразили намальовані образи Ісуса Христа і Миколая Чудотворця. На них дивишся і аж мурашки біжать. Біля них хочеться молитися.   

    Я рада, що була учасницею майстер-класу. Поради художника мені не раз стануть у пригоді. Дякую!Посмішка

Анастасія ПАЛАГІЦЬКА, 6 клас

Світлини Оксани КУЗЬМИ