Рік 2011   Досюк Вікторія
   Новий рік, одне з найбільш таємничих і урочистих свят. За стародавньою легендою, Дід Мороз мешкає далеко на півночі Європи, у Фінляндії. Звичний транспорт Діді Мороза — запряжені у сани олені. Проте, на думку дослідників, справжній Дід мешкав на березі Середземного моря. Наприкінці ІІІ століття в Лікії, біля кордону з сучасною Туреччиною, жив парубок  на ім'я Ніколаус. Він мав духовне звання й був шанований людьми за доброту й прагнення допомогти бідним і знедоленим.
   Коли європейські переселенці оселилися в Америці, вони принесли на континент і своїх традиції, легенди, перекази і серед них вшановувати святого Ніколауса. А Санта Клаус—не що інше як святий Ніколаус (пригадайте нашого святого Миколая).
2011Зараз Дід Мороз має дуже багато імен, зокрема узбецький Дід Мороз—Кербобо, якутський—Дід Дил, алтайський—Соок-Таадак, фінський _ Йоулупкі, італійський—Баббо Натале, німецький—Вайнахтсман, казахський—Колотун Ага, румунський—Мош Даріле тощо.
Деякі Діди Морози мають помічниць. Наш — Снігурочку, австрійський — Крампуса, якутський — дівчину Харчаану, бельгійський — Чорного Пірата, а фінський Йоулупкі з'являється до дітлахів у супроводі симпатичних гномиків.
Святкування Нового року супроводжується переодяганням у різноманітних улюблених героїв. Тому часто на новорічні святкування проводиться карнавал. Без нього не обійшлося і в Клубовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тільки-но наблизився кінець навчального року і замерехтіла у стінах школи яскрава ялинка, діти водять кругом неї хороводи, плескають у рученята і вітають Діда Мороза з Снігурочкою. Кожен старався добре вчитися, слухався у всьому старших і тепер з нетерпінням чекає, коли Дід Мороз нагородить його за старання подаруночком і не розчаровуються.
   Учні всієї школи вітають одне одного з новорічними святами і на сцені демонструють свої акторські здібності. На огляд були представлені такі дійства: “Новорічний калейдоскоп” (5 клас), “Новорічна історія” (6 клас), “Різдвяна казка” (7 клас), “Ніч перед Різдвом” (8 клас), “Завжди все збувається” (9 клас), казка-мюзикл “Едельвейс” (10 клас), новорічні привітання від випускників.