Мистецтво працює з емоціями — саме за це ми його любимо. Не знаючи автора, не знаючи що спонукало його створити той чи інший художній твір ми можемо відчути цілий спектр емоцій від побаченого. Це бадьорить, затягує і розслабляє. Тому ми можемо довго розглядати картини, слухати музику, переглядати кінострічки тощо. Вони нас надихають, відкривають з іншої сторони. Мистецтво розвиває нашу чуттєвість. Мистецтво — це один зі способів витягнути з себе ті почуття і емоції, з якими в реальному житті ми рідко зустрічаємось. Зародилось мистецтво разом з появою людини. Так і існує до тепер. Змінюються люди – змінюється мистецтво. Воно швидкоплинне, багатогранне і незвідане.

 

 

 

   На заняттях учні Клубовецького ліцею мали можливість відчути себе основоположниками мистецтва – первісними людьми. Темою заняття було відтворити поверхню каменю або стіну печери і намалювати на ньому (ній) наскельний малюнок. Учні проникнулись атмосферою і створили цілий ряд цікавих робіт. Не менш цікавими роботами порадували і «архітектори» будинків мрії, вулиць і цілих масивів, графіки-анімалісти, живописці, скульптори, дослідники мистецтва 20 століття, дизайнери прикрас, дослідники Стародавніх світів. Кожен має свій неповторний стиль, кольорове бачення. Хтось окрилюється малюючи, хтось розчаровується через невдалий малюнок. Але всі стараються, висловлюючись пензлем і олівцем.

   Ми з учнями стараємося разом переглядати кожну роботу і аналізувати її сильні і слабкі сторони. Пишу особисто кожному учневі коментарі до їхнього малюнку в Класрум. Є поступ у навчання, є й помилки. Обговорюємо, учні враховують їх при наступних роботах і виправляють. Часто пишуть, що малювати не вміють – такого не буває, у всіх свій неповторний стиль. Щоб вдало намалювати треба трошки більше спостережливості, експериментування. Звісно, що ми рівняємось до кращих зразків, порівнюємо свої роботи з роботами інших дітей. Але малюнок це наше внутрішнє, одні майстерніше оперують словами і пишуть вірші, есе, поеми. Інші – творять руками декоративні вироби. Хтось малює, співає, танцює. А є такі що вміють оперувати цифрами, інформацією в цілому. Це наше абстрагування, просторова уява. Тому комусь треба докласти більше зусиль, щоб намалювати. Але творити, передавати свої емоції і свій внутрішній світ, вміють всі! Кожен по своєму. Приємного перегляду учнівських робіт.

Ірина ЖДАНЮК, вчителька образотворчого мистецтва

 

 

 

 

 

 

 

 

На світлинах: Наскельні малюнки 5 клас. Монотипії 5 клас. Тварини 6 клас. Архітектура 7 клас. Вулиця 7 клас. Зародження мистецтва 8 клас. Єгипетські прикраси 8 клас. Уявлення про модернізм 9 клас.