Нехай земля квітує всюди!

1. Понеділок - зелений колір.

   У четвертому класі кольоровий тиждень. Понеділок - зелений день. Тема дня "Нехай земля квітує всюди - природу бережімо, люди!" Учні читали вірші про природу, придумували казки, розучували гаївку" Грушечка", досліджували рослини та розглядали в мікроскопі клітини цибулі, огірка, липи, а ще фотографувалися в зелені. 

2. Віторок - синій колір. 

Тема дня: Небо волошкове, небо синьооке,

Небо в капелюсі у четвертім класі!

Голубіють мріі й барвінкові квіти -

Щастя либонь має голубі повіки.

Прийшов вівторок і приніс для четвертокласників усі відтінки синього і голубого кольорів. Говорили про значення води для всього живого на землі, про охорону водних ресурсів, провели опитування у класі "Улюблений колір", помріяли у капелюшку і нафантазували свою "Блакитну казочку", малювали квіти кольору неба.

У групі дошкільної підготовки «Сонечко» практикували сьогодні нетрадиційний метод малювання виделкою. Дошкільнята виконували творчу роботу «Тюльпани». Таке заняття їх дуже зацікавило. Вони не раз малювали узори виделкою на картопляному пюре. А сьогодні їм дозволили використовували виделки для роботи з фарбами. Результат очевидний. Таким чином, дошкільнята освоїли новий спосіб зображення - малювання виделкою, зрозуміли, що все, що є поряд, може стати їм помічником для творчості. На занятті говорили про весняні квіти тюльпани, їхню будову, кольори, а також удосконалювали продуктивну діяльність в малюванні. Заняття проводила вихователька Наталія Романівна Антошків.

#den_zemli   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#den_zemli                             22 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Сніг – це щось неймовірне та особливе. Він такий красивий та м'ягкий, мов вата. Так хочеться тримати його у долонях хоч цілу вічність. Але довго його не потримаєш, тому що він швидко топиться від тепла людських рук. Зараз усі, як і я, радіють першому снігу. Але наша радість скоро минає, бо думки засмучує війна. Ми переживаємо, як там в окопах наші воїни, вони мерзнуть від холоду, мокнуть від снігу. Їм нема де сховатися, вони мусять боронити Україну від ворога. Але сьогодні з неба до них і до мене прилетів сніг. Він такий білий і лапатий. Я його сфотографувала, щоб запам'ятати, що перший сніг у 2022 році випав 17 листопада, якраз на День студента.

   Сьогодні батьки зробили для нас сюрприз. Коли ми виїхали з дому, не знали і не здогадувалися куди їдемо. Та приблизно через годину їзди (40 хв.) ми прибули в Галицький Національний природний парк. Ми зраділи, нам стало дуже цікаво, що  там за великими воротами. Зайшовши туди, нас зустріли мешканці величезного парку, спершу це були різновиди велетів орлів, вони дуже гарні і поважні, дальше по дорозі познайомилися з павичем, фазанами, вони були золотистого та срібного кольорів, далі були голуби, дикі качки та інші птахи. Чим дальше йшли, тим цікавіше і захопливіше було.

 Коли осіннім сонячним днем ідеш вулицею мимоволі ловиш себе на тому, що посміхаєшся. Сонячне проміння грає блискітками на теплому яскравому листі. Стовбури дерев вигідно контрастують з золотом крони. Легенькі ниточки павутинок поважно літають навколо. Йдеш отак з розщепленою курткою, несеш в руках шарфа, яким зранку намагався зігрітися, копаєш ногами купки опалого листя, слухаєш їх шелест і відчуваєш всім тілом тепло бабиного літа...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

103 день війни

   Дорогі учні, стартує онлайн-виставка учнівської творчості "Наше літо". Надсилайте свої творчі роботи: малюнки, вироби з паперу, з квілінгу, пластиліну, з підручних матеріалів, композиції з квітів, LEGO-ідеї, поезії, твори, слайд-шоу та інші проєкти в "Шкільну правду." З нетерпінням чекаємо!  #nashe_lito

 

 

 

 

 

44 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

41 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

38 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

35 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32 день війни       Сама природа промовляє: – Тримайтеся! Бог з нами!

 

 

 

 

 

 

 

 

   

   Весна цього року прийшла календарно. Березень був холодним і важким. Місяць повномасштабної війни Росії проти України. Рідко хто побачив, придивився до природних процесів.  А природа, як і українці, мужньо  стояла і дарувала свої первоцвіти. Цвіла рідними кольорами.

  Прийшла зима і принесла свою палітру колів та відтінків. З'явилися нові декорації, нові персонажі. В казкове забарвлення вбрали зиму Новорічні і Різдвяні свята. Це єдина пора, коли треба білим по білому малювати: сніг, сніжинки, сніговиків, засніжені дахи та ялинки.

 

 

 

 

 

 

   Усі тонкощі зимової пори чітко підмітили школярі і відтворили у своїх малюнках. Кожна робота, як новий ракурс, у якому позує зима. 

 Зима розпочалася, як і годиться, за календарем. Перший сніг випав третього грудня і приніс радості повний міх. На перерві школярів не втримати в приміщенні, всі на ігоровому майданчику ліплять сніжки. Хлопці з сніжками доганяють дівчат, веселий сміх довкола. Щоки червоні, руки мокрі від снігу, а полювання з сніжками триває. Лише дзвінок хутко загнав всіх у класи. Отак прийшла красуня зима, яку всі діти люблять за її особливу принаду - за пухкенький, біленький сніжок.

  От і завітав до нас місяць листопад. Третій місяць осені, який має непросте завдання - обтрясти листя з дерев. Цього року він це робить неохоче. Ще гріє теплом, ще чіпає тоненькі павутинки на гілля, ще забавляється з листячком. А на грядках ще квітнуть чорнобривці, календула, хризантеми та інші осінні квіти. Температура 15-16 градусів тепла у обідню пору. Господарі орють городи, рілля виглядає, мов заплетені дівчачі коси. А довкола кольоровий - золотисто-жовто-буро-коричневий ліс з зеленими прожилками від сосен та ялин. Гарна осінь. Її або малювати, або фотографувати. Ми вирішили піти в осінь з фотокамерами наших смарфонів.  Стартує фотопроект гуртка журналістики "Я іду в листопад".

  

 

 

 

  

 

    У перехідній галереї нашого ліцею триває виставка учнівських малюнків "Барви осені". Свої малюнки представили учні 2-4 класів. Організатор виставки Олеся Романівна Марцінко.

   01 жовтня у першому класі відбувся ранок “Осіння мозаїка”. На святковому столі були представлені всі плоди осені: квіти, овочі і фрукти. Першокласники прийшли святково одягнені. Це їхнє перше свято у школі, вони рівно місяць, як прийшли на навчання. З вчителькою Катериною Петрівною Турик учні дуже гарно підготувалися. Школярики розповідали про дари щедрої осені, називали овочі та фрукти, які були на виставковому столі у класі. Осінь багата пора року і дуже дбайлива господиня. Вона складає все у комори, щоб годували людей, звірят та пташок довгу зиму. Осінь має три братики-місяці. А коли приходить місяць листопад, він обриває з дерев листочки.

   16 вересня команда юних журналістів відвідала Івано-франківське селекційно-насіннєве підприємство. Нас супроводжували заступник директора з виховної роботи Сенко Людмила Михайлівна та керівник гуртку журналістики Кузьма Оксана Ярославівна. Цей день був дуже хвилюючим, адже нас посвячували в журналісти. Відбулося це на Алеї пам'яті журналістів Прикарпаття. Ми зачитали з стендів іменна журналістів, які загинули при виконанні службового завдання і вшановували їх пам'ять Хвилиною мовчання. Алея навкруги обсаджена деревами, зазвича,й це кедр та туя. Працівниця лісництва Зоряна Івасюта провела провела екскурсію і провела нас у теплицю, де вирощують саджанці.

   Літо в учнів 3 класу розпочалося мандрівками. У четвер 03 червня з вчителькою Марією Василівною Павлів та батьками вони вирушили на екскурсію у Галицький Національний природний парк. Тут є найрізноманітніші тварини та птахи, багато з них рідкісні, занесені у Червону книгу. А ще тут ростуть рідкісні росливи. Цей парк - живий підручник природи. Надзвичайно цікаво.

т

 

 

 

 

 

 

 

 

   Учень 3 класу Іван Турик тиждень спостерігав за ростом та розвитком квасолі. Його експеримент доказує, що квасоля, посаджена у ґрунт проростає значно швидше, аніж та, що посаджена у пісок. Для свого дослідження учень взяв різні сорти квасолі. Дослідник зрозумів, що квасоля вибаглива до ґрунтів. За сприятливих умов і у доброму ґрунті вона швидко розвивається, сім’яна шкірка тріскає і з’являється корінь, який розвивається із зародкового корінця. Це можна побачити на світлинах Івана Турика. Важливим є вплив світла на рослину. Іван розмістив свої рослини на підвіконні, де є достатньо світла. Юний дослідник зробив такі висновки: щоб успішно виростити квасолю потрібен поживний ґрунт, тепло, світло, вода та догляд за ними.

Екологічна тривога!!!   

Сьогодні була чудова погода. Світило сонечко, співали пташки і я зі своїми рідними вирішила піти у ліс. Можу сказати, що ліс це чудове місце. Там завжди свіжо, затишно та цікаво. А також ліс розслабляє, і особисто мене надихає, щось творити. Я вирішила навіть відобразити цю всю красу на відео; барвисті квіточки, швидкий струмок, спів пташок. Але, знаєте, багато чого залишилося за кадром. Це гори сміття, пляшки від алкоголю пластикові банки їх повно у лісі! Якщо так далі буде продовжуватися, то у лісі буде повне сміттєзвалище. Невже людям не хочеться, щоб їхні близькі і діти могли бачити цю красу? Де ще можна так відпочити, якщо не у лісі? Сміття шкодить не тільки лісу, а й його жителям. В інтернеті часто зустрічаю світлини на яких зображено тваринок, які заплуталися у поліетиленових пакетах чи з'їли їх. Звичайно, не хочеться, щоб через декілька десятиліть ліс став пустим місцем без життя.

16 березня у Клубовецькому ліцею стартувала екологічна акція «Збережи первоцвіти». Мета заходу: збереження червонокнижних першоцвітів, недопущення та припинення торгівлі ними. Проведена виставка малюнків "Захисти первоцвіт!", учасниками якої були учні 1-7 класів. Гурток «Натхнення» провів майстер-клас з виготовлення первоцвітів з паперу своїми руками, Михайло Турик з гуртка журналістики підготував відеозвернення до школярів, використавши в ньому свої фотороботи первоцвітів нашої місцевості. На виставку надійшло 53 учнівських малюнки. Афішою акції став малюнок Пронюка Максима Віталійович з 1 класу.

    Я дуже давно мріяла про кішку. Завжди просила батьків, щоб купили мені кицю-дівчинку. І одного дня це сталося. Тато привіз мені мою Дусю. Ім'я ми вибирали всією сім'єю. Їй 10 місяців. Ми всі дуже любимо її, піклуємося про неї. Моя Дуся завжди чистенька, охайна. Ще вона дуже розумна, бо вміє проситися на вулицю коли їй хочеться, тихенько сидить і слухає як ми її купаємо. Дуся спить в своїй хатинці, яку купив їй мій тато, грається іграшками, які мама купила їй в зоомагазині. Я дуже люблю свою кицю і хочу, щоб вона народила кошенят таких гарних, як вона.

   У мене є улюблена  тваринка - це мій кіт. Він  має дещо дивне ім'я - Чуча. Ми з ним зустрілися, коли мені було сім років . Кошеня мені  дуже сподобалось. Чуча був маленьким, пухнастим, грайливим та потішним  кошенятком. Зовнішній вигляд кота  чудовий. Зараз Чуча  вже дорослий  кіт . Я його доглядаю і особливу увагу приділяю його шерсті - вона у нього  м'яка-прем'яка, як у плюшевого ведмедика та ніжна на дотик. Колір  шерсті чорний  і де-не-де проявляються  білі смужки. На кругленькій мордочці виразні жовті, блискучі, гарненькі оченята, маленький  носик  і   довгі вуса. Чуча має малесенькі  вушка, якими дуже гарно чує. Їсть він добре, тому й трохи товстенький.  Його  лапки довгі, а хвостик гарненький. 

   22 лютого у Клубовецькому ліцею розпочався конкурс дитячих малюнків "Весна" серед учнів 1-4 класів. Роботи учасників конкурсу висвічуються на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці та шкільному сайті. Станом на перше березня на конкурс надійшло 17 робіт. Відповідальна за організацію конкурсу педагог-організатор Олеся Романівна Марцінко. Проаналізувати та оцінити конкурс запрошуємо вчителя художньої культури Ірину Дмитрівну Жданюк.

    Оце зима! Cкоро кінець лютого, а нас так засипало. Сильні вітри, великий лапатий сніг, морози і зимове сонечко. Таке гарне сонечко, але, на жаль, воно не гріє. Це все про лютий 2021 року. Жаль, що такого класного снігу не було на зимові свята. Зовсім скоро весна, надіюсь, вона буде теплою. Цікаво, а у березні також буде так багато снігу, чи він вспіє розтанути, чи зможуть весняні підсніжники вилізти із-під землі!? Всім нам хочеться літа, тепла, сонечка, яке гріє. Але зараз так гарно, ніби в казці. Тому потрібно насолоджуватись цією красою, яка є навкруги.

   Нарешті ми дочекалися справжньої зими. Вдарили йорданські морози, випав пухкий сніг, замерзли річки та озера.  Температура впала до -15 градусів. Для теперішнього покоління це досить холодно. Але як мені розповіли бабуся з дідусем колись зими були ще більш суворіші. Морози були до -25 градусів. Було дуже важко дихати, через таку низьку температуру. Часом, як йшли до школи, чи на роботу волосся замерзало та покривалося інієм. А снігу випадало настільки багато, що діти робили фортеці. Могли кататися на лижах та санчатах. Робити совганки та тунелі. Незважаючи на сильні морози, все рівно всі були на дворі, адже тоді не було чим зайнятися у будинку. Найбільше дивує те, що люди не хворіли зовсім. Навіть коли перебували цілий день на такому холоді.