На свято Пресвятої Євхаристії, яке дуже люблять діти, плетуть віночки з зілля і освячують їх у церкві. У народі це свято ще називають Зеленець. У кожному віночку пахучі та цілющі трави, які використовують у медицині. Важливо є сплести віночок з розходнику. Це такі дрібні жовті квіточки, які мають неабияку силу. Як кажуть бабусі, вони розганяють чорні хмари. Коли темніє і небо передвіщає негоду, господині кидають віночки у кухню і дим хмари розганяє. А ще коли хворіють домашні тварини, для них запарюють чай зі свяченого зілля.

Чіпляють віночки на двері оселі, по обидва боки. У кого є худобина, то на стайню, чи хлів.

   Дівчатка квітчають віночками голови, щоб голова не боліла і вродливі зростали.

   Така традиція вінкоплетіння збережена здебільшого у селах. Не дивуйтеся, коли хтось не знає про Зеленець, а гарно розкажіть все, що чула і знаєте від своєї бабусі.

    Християнське святкування Пресвятої Євхаристії включає процесійний обхід церковного храму з Пресвятими Тайнами. Дівчатка стелять пелюстки квітів перед Святими Тайнами, які несе священник. На чотирьох кутах церкви читається Євангеліє та всі на колінах моляться благальні молитви про захист та спасіння.

Свято Євхаристії – це свято Божого Тіла. Це свято, яке розкриває нам найбільшу таємницю нашої віри – перебування Живого Бога серед нас під скромними видами хліба і вина у кивоті на престолах наших храмів. У Євангелії від Йоана Ісус називає себе хлібом: “Я – хліб життя” (Йо 6,35). Тільки в Бозі, у Пресвятій Євхаристії є справжнє життя, життя духовне, життя вічне. Більше того, – Христос після встановлення Пресвятої Євхаристії на Тайній Вечері доручив Апостолам робити те що Він зробив: “Чиніть це на мій спомин” (Лк 22,19).