Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

  Кожній людині потрібне фізичне загартовування і активний відпочинок. Якщо людина мало рухається і їй більше до вподоби пасивний відпочинок, то її організм починає швидше старіти і також кістки будуть ламкими.

Заняття спортом допомагають підтримувати фігуру. Також, займаючись фізичною активністю ми можемо відволіктися і ненадовго забути про наші проблеми.

Фізичне загартовування обов'язкове. Наприклад, коли ми хочемо кудись вийти погуляти, ліпше піти пішки або їхати велосипедом. Навіть невелика пробіжка на вулиці, це вже спорт. Найголовніше, фізична активність знижує дратівливість і тривожність, також покращує самопочуття, додає впевненості у собі та сприяє соціальної інтеграції дітей у суспільстві.

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

Режим праці та відпочинку є актуальним як для дітей, школярів, студентів, так і для людей які вже працюють, та займаються іншими важливими справами.

Є такі режими праці та відпочинку:

  1. Робочий і позаробочий час.
  2. Раціональний режим праці і відпочинку, та його вплив на працездатність.
  3. Методика складання розпорядку дня, та планування.

     

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

   Фізичне здоров'я – є однією із складових щасливого та здорового життя. Недаремно кажуть, що рух – це здоров'я. Регулярні фізичні вправи і фізична активність допомагають запобігти хворобам серця, а також безлічі інших захворювань. Фізичне здоров'я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Спосіб життя має найбільший вплив на стан здоровя, а здоровий спосіб життя, в свою чергу, зміцнює силу організму та розкриває його потенційні можливості.
   Але давайте поговоримо про ще один не менш важливий фактор здорового самопочуття – інтелектуальний розвиток. Інтелектуальний розвиток – безперервний процес, який відбувається у вченні, праці, життєвих ситуаціях. Для чого ж він нам потрібен?

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

   Кожен з нас має харчуватися правильно. Але наше харчування залежить від, нашого здоров'я. Ми маємо харчуватися правильно тобто, дотримуватися раціонального харчування. Раціональне харчування – це доцільно організоване та своєчасне постачання до організму людини поживної та смачної їжі, яка містить оптимальну кількість харчових речовин, необхідних для підтримування життя, росту.  Різноманітність і збалансованість харчування є білки, жири, вуглеводи. Білки відповідають за розвиток та зростання організму.  Жири є найважливішим енергетичним компонентом харчового раціону.  Вуглеводи є невід'ємною складовою частиною всіх клітин і тканин живих організмів.   Також треба займатися спортом, фізичними вправами для покращення діяльності травної системи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    День здоров'я у другому класі запам'ятається цікавими вікторинами, іграми та завданнями. щонайперше учні пояснити, що означає для них здоров'я. Крйдою на дошці учні виводили характеристика та ознаки оздоров'я. Здоров'я - це скарб, це дар Бога, це нагорода, це щастя, позитивні емоції, футбол, спорт, здоровий сон, усмішки... читаємо на дошці. 

 

 

 

 

 

 

 

    До Всесвітнього дня здоров'я учні першого класу підготували виставку малюнків з гаслами: "Ми за здоровий спосіб життя!" та "Твоє здоров'я - в твоїх руках!". Кожен малюнок - то детальна інструкція школярів, як піклуватися та берегти своє здоров'я.

 07 квітня - Всесвітній день здоров'я. У цей день весь християнський світ святкує свято Благовіщення. У народі говорять, що у цей день Бог благословляє все на землі, щоб росло, квітло, дозрівало сильне та здорове. Тому святкування Дня здоров'я у це велике свято дуже вдале. Третьокласники говорили про здоров'я як скарб людини, як берегти і піклуватися про нього. Вони провели ряд цікавих вікторин, у яких були задіяні всі учасники. Склали ілюстровану програму піклування про своє здоров'я, повели гру "Закінч речення". Заповнювали анкети, відгадували загадки, пригадували приказки та прислів'я. Виховна година була жвава, рухлива, активна, як і годиться, коли мова йде про здоров'я.   

   18 лютого у м. Івано-Франківську у Платінум-холі відбулися Всеукраінські змагання із спортивного танцю. Організатором змагань є Клуб спортивного танцю "Старденс", який очолює Старчук Микола Володимирович. Учасниками змагань стали близько тисячі представників танцювального спорту з різних куточків Украіни: Львова, Івано-Франківська, Одеси, Києва, Тернополя та  Клубівців. «Цього року я спробувала себе у новому виді танцю - формейшені. І залишилася дуже задоволеною. Наполегливі старання привели до омріяноі перемоги. Наш формейшн виборов перше місце і кубок! - ділиться враженнями учениця 10 класу Овчарчин Оксана - Це не єдині досягнення. Мої вихованці теж вибороли призові місця. Чим я дуже пишаюся, адже це результати моєї роботи» .

    Ви думаєте, що вчать лише дорослі? Тоді ви помиляєтесь. У наш час, коли технологічні досягнення побігли далеко вперед, коли навколо комп’ютери, гаджети та електроніка, маленькі пальчики творять дива з невеличкого клаптику паперу. От хто вміє з користю використовувати всесвітню павутину Інтернет. Поговоримо про талановиту дівчинку Вероніку. Вона навчається в молодшій школі, і постійно дивує виробами з пластиліну, паперу, малюнками.

   Канікули – це час, коли всі відпочивають. Ось і прийшов цей омріяний час для школярів. Осінні канікули! Ми дуже раді, що тиждень можемо поспати довше, погратися більше, поспостерігати за природою, відпочити від уроків та переживань. Звичайно у цей час потрібно трохи повчитися, почитати. Але найголовніше на канікулах - набратися сили, стати активнішими і, звичайно, розумнішими. Свій відпочинок вдома я поєднала з цікавим заняттям. Я виготовляла відкритки, ходила в гості, читала. 

   28 лютого 2016 року наша школа спортивно-бального танцю "Старденс" м. Тисмениця побували на майстер-класі по хіп-хопу від Гелі Андрюшиної та Артура Бондарчука. Заняття проходили в Івано-Франківську у клубі SoloWay Dance Centre. Це було неймовірне заняття з імпровізації, з цікавими та розвиваючими завданнями. Імпровізація – це реальна можливість виразити себе в танцювальному русі дуже чесно, відверто і точно, це відкриття свого творчого потенціалу. Кожен танцівник відкрив себе по-іншому та подивився на танець з кардинально іншої сторони.

    5 грудня у суботу я зі своєю плавальною групою та з тренером Феїною Леонідівною їздили у Львів на екскурсію.  По дорозі  в  автобусі  ми  грали в різні  ігри, сміялися, перекушували.  Коли  ми  доїхали  у  Львів,  пішли   в  Аквапарк.  Ми  стояли  в  черзі,  щоб  зайти усередину.  Коли зайшли, Феїна  Леонідівна розповіла нам правила поведінки в аквапарку. Ми перевдягнулися, верхній  одяг залишили у гардеробі, працівники  дали  нам  ключі  від  шафи, де, ми  переодягалися. І нарешті довгоочікуваний момент - ми зайшли  у  воду! Там  було багато  різних  видів  гірок. Нас  фотографували  як  ми  плавали, гралися. Нам  було дуже  весело.

 

   Моєю мрією з дитинства була гра на фортепіано. Коли я пішла до школи, то зразу ж вирішила записатися в музичну школу. Усі в родині одобрили моє бажання вчитися грі на фортепіано. Та попасти у музичну школу було не так просто. Спочатку провіряли слух, голос та ритм. Я пройшла відбір і стала ученицею Тисменицької музичної школи. За роки навчання у мене було багато академконцертів, звичайних концертів, конкурсів. з них: Свято Миколая 18 грудня, Різдвяні вечори 22 грудня, Шевченківські свята 11 березня, День народження Й.С. Баха 19 березня, День Матері 11 травня, академконцети - 23 листопада, 27 лютого, 31 травня.

   Мені подобається музика, особливо музичні твори, які мені підбирає моя вчителька Цеглинська Іванна Іванівна. Я дуже вдячна їй за її мудрість, терпіння та доброту. І за те, що прокладає мені шлях у чарівний світ музики.

    Як ми провели літні канікули?

   - Добре, чудово, весело, нормально, цікаво, гарно, прикольно, - такими були відповіді школярів у анкетуванні, запропонованому редколегією учнівської газети "Шкільна правда". Більшість учнів ще не повернулися із літньої пори за шкільну парту, блукають подумки горами, ріками, морями. А сонце припікає, як у жнива і додає їм ностальгії.

   20 червня у Клубовецькій школі відбулося урочисте закриття літнього пришкільного оздоровчого табору "Сонячна повінь".  Табір тривав з 2 по 20 червня і мав на меті організувати для учнів корисний, культурно-оздоровчий відпочинок. Вихователі, а вони ж класоводи та класні керівники, пропонували учням різноманітну програму колективного відпочинку: ігри, змагання, мандрівки, екскурсії, а найголовніше - спілкування. А це все в комплексі - творення міцної шкільної родини.

   Сьогодні відбулася урочиста лінійка відкриття пришкільного оздоровчого літнього табору «Сонячна повінь» у Клубовецькій школі. На подвір’ї перед школою вишикувалися чотири загони. І загін «Капітошка» - 1-2 класи, ІІ загін «Чомучки» - 3-4 класи, ІІІ загін «Сонечко» - 5-6 класи і ІV загін – «Патріоти» - 7-8 класи. Кожен загін має своїх вихователів. Вони почергово шикувалися і представляли директору табору Наталії Ігорівні Михайлишин свій девіз та пісню.

   Я, Турик Ігор Любомирович, учень 3 класу Клубовецької школи. Спорт - це моє хоббі. Уже 2 роки я займаюся футболом, тренуюся у місті Івано-Франківську в футбольному клубі ФК "Ніка-05". Я побував на багатьох турнірах, у різних містах: Львів, Луцьк, Чернівці, Долина, Ужгород.

   

   Я вчуся в третьому класі Клубовецької школи. Вже рік  займаюсь дуже корисним видом спорту - плаванням. Два рази на тиждень я відвідую басейн у коледжі фізичного виховання в місті Івано-Франківську. Там я разом з іншими хлопцями та дівчатами плаваю у великому професійному басейні, стрибаю з вишки. Тренер вчить нас різними стилями плавання. Він у нас строгий, справедливий, але веселий. Його звати Віталій Вікторович.

 

    Я, Штогрин Олег Васильович, учень 3 класу Клубовецької школи. Після уроків я тренуюся у дитячо-юнацькому футбольному клубі "Hіка-05" міста Івано-Франківська уже 2 роки. Мого тренера звати Андрій Романович Шевчук. 25 лютого 2014 року наша команда їздила на турнір в місто Львів. Ми грали з багатьма командами з різних міст України: Одеса, Киїів, Долина, Хмельницьк, Луцьк, Львів і Івано-Франківськ.

12 березня 2013 р. соціальний педагог і практичний психолог  Наталія Ігорівна Михайлишин провела з учнями 3 класу тренінг на тему:  «Ми – діти з планети здоров'я».
На даному тренінгу Наталя Ігорівна у дуже цікавій і доступній формі ознайомлювала дітей із здоровим способом життя, визначали складові здоров'я  протягом цілого заняття діти вчилися берегти своє здоров'я. Наталя Ігорівна довела дітям, що зруйнувати здоров'я значно легше, ніж відновити. Дуже важливо зберегти те, що маємо. Від нас самих залежить, що ми оберемо: шлях до здоров'я чи від нього.   В кінці тренінгу всім подарували гарний настрій і зичили всьому навколишньому тільки добра.