Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

   Фізичне здоров'я – є однією із складових щасливого та здорового життя. Недаремно кажуть, що рух – це здоров'я. Регулярні фізичні вправи і фізична активність допомагають запобігти хворобам серця, а також безлічі інших захворювань. Фізичне здоров'я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Спосіб життя має найбільший вплив на стан здоровя, а здоровий спосіб життя, в свою чергу, зміцнює силу організму та розкриває його потенційні можливості.
   Але давайте поговоримо про ще один не менш важливий фактор здорового самопочуття – інтелектуальний розвиток. Інтелектуальний розвиток – безперервний процес, який відбувається у вченні, праці, життєвих ситуаціях. Для чого ж він нам потрібен?

 

   Окрім фізичної активності, ми повинні також вдосконалювати наші інтелектуальні навички та всебічно розвиватися. Безумовно, існує тісний зв'язок між підвищенням розумових здібностей і поліпшенням фізичного стану людини. Але сьогодні ми з вами розглянемо деякі приклади інтелектуального розвитку, які можуть знадобитися в майбутньому. 
1. Робіть свою роботу творчо. До завдання можна підійти за звичайним шаблоном, а можна і творчо. Нестандартне рішення будь-якого завдання завжди потрібно виявляти самостійно. Замість нецікавого виконання буденної справи, ви можете внести кольорів у життя. Просто зробивши завдання так, яким бачите його саме ви.
2. Завжди продовжуйте вчитися. Людина завжди повинна вчитися чомусь новому, розвиватися, рости. Варто памятати, самонавчання та вивчення тем, які є цікавими для вас – запорука прекрасної роботи мозку для вирішення будь-яких завдань у житті.
3. Читайте книги. Впевнена, кожен з вас чув про це безліч разів. Проте, чи замислювалися ви про важливість читання книг? Не потрібно читати книги, які здаються вам складними та незрозумілими. Привчайте себе до читання разом із книгами, які вас цікавлять і допомагають розширити кругозір. Такий спосіб добре покращує спостережливість і робить розум гострішим, завдяки чому людина швидко міркує в будь-якій ситуації.
4. Займайтеся медитацією. Медитаціє є чудовим засобом не лише для того, щоб поринути в себе, заспокоїтись. Вона також посилює контроль емоцій, вдосконалює усвідомленість, підвищує впевненість у собі та дозволяє насолоджуватися життям.
5. Не забувайте про правильний, здоровий відпочинок. Іноді від надлишку інформації у голові нам важко зробити свідоме рішення. Щоб уникнути такого стану, необхідно давати відпочивати мозку. Крім того, розвитку інтелекту та мисленню сприяє здоровий сон. Він є профілактикою розсіяності та забудькуватості, а також підвищує інтелект і всі розумові здібності в цілому.
6. Середовище. Не варто забувати, що наше середовище відіграє не останню роль у нашому житті. Тому якщо хочете підвищити свої розумові здібності, то й спілкуватися варто з людьми, які вам цікаві, надихають та мотивують.
   Інтелектуальний розвиток – річ індивідуальна, проте, якщо ввести в звичку хоча б якусь цікаву та корисну справу, то вже за деякий час можна помітити за собою розвиток мислення. Залишайтеся собою, займайтеся саморозвитком та рухайтеся у своєму власному темпі. Слава Україні!

Ілона СТЕЦЮК, 11 клас

Про здоровий спосіб життя

Раціональне харчування. Читайте тут...

Інтелектуальний розвиток. Читайте тут...

Режим праці та відпочинок. Читайте тут...

Здоровий спосіб життя. Читайте тут...