Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

Режим праці та відпочинку є актуальним як для дітей, школярів, студентів, так і для людей які вже працюють, та займаються іншими важливими справами.

Є такі режими праці та відпочинку:

  1. Робочий і позаробочий час.
  2. Раціональний режим праці і відпочинку, та його вплив на працездатність.
  3. Методика складання розпорядку дня, та планування.

     

 

   Добре спланований день - це дуже важлива умова, що збільшує вашу продуктивність. Для того, щоб все встигати, та залишати час на себе та відпочинок, потрібно планувати свій день з вечора. Перш ніж складати план, потрібно визначитись з цілями на тиждень, і навчитися правильно розподіляти свій час. Намагайтеся використовувати його правильно, розумно розподіляючи між важливими справами, роботою та відпочинком.

Для того, щоб підтримувати свій організм в порядку, уникати головного болю та втоми, залишатися продуктивним та не вигорати - потрібен відпочинок. Усі ми ще в початкових класах вчили, що він буває активним і пасивним. Активний відпочинок пов'язаний з рухом, спортом та прогулянками. Вельми корисними є фізичні вправи. Фізичні навантаження базуються на легкій зарядці, пробіжці та іншими легкими вправами. Перерви в роботі слід проводити на відкритому повітрі. Мені такий відпочинок подобається найбільше, адже прогулянки на свіжому повітрі - це завжди корисно та цікаво. Пасивним відпочинком є сон, перегляд фільмів чи серіалів. Він не є корисним, але я вважаю, що інколи і таке потрібно.

Під час праці, чи навчання потрібно робити перерви довжиною 15-20 хв. Це достатній час, щоб трошки відпочити, та підготувати мозок до сприйняття нових знань.

Дуже важливою складовою відпочинку - є здоровий сон. Медики радять спати не менше 7 годин на добу. Спокійний, глибокий сон без снів є найбільшим корисним сном. За годину до сну потрібно припинити розумову працю, та підвести підсумки дня. Дуже корисно піти на прогулянку чи прийняти ванну. Перед сном не радять пити каву, міцний чай чи інші речовини, що збуджують нервову систему.

Якщо дотримуватись усіх вище згаданих порад, взяти в руки себе і почати працювати для того, щоб здійснити усі свої плани та задуми, то в результаті можете стати успішною людиною, та досягнути усіх своїх цілей. В майбутньому подякуєте собі, адже завдяки таким простим правилам, маленькими кроками - можна досягти вершин.

Тетяна ПАВЛЮК, 11 клас

Про здоровий спосіб життя

Раціональне харчування. Читайте тут...

Інтелектуальний розвиток. Читайте тут...

Режим праці та відпочинок. Читайте тут...